Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

online shops και περι αγορών γενικότερα


Recommended Posts

whiskysite.nl  έχει παραδώσει Ελλάδα τώρα τελευταία σωστά;

παλιά είχα άριστες εμπειρίες, αλλά μετά τις γιορτές μια παραγγελία δεν ήρθε ποτέ, [την οποία φυσικά μου αποζημίωσε-επέστρεψε τα λεφτά δεν έχω παράπονο]

 

για πέστε γιατί τα newletter που στελνει στις αρχές κάθε μήνα έχουν διαμαντάκια μέσα. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, o_koulos said:

whiskysite.nl  έχει παραδώσει Ελλάδα τώρα τελευταία σωστά;

παλιά είχα άριστες εμπειρίες, αλλά μετά τις γιορτές μια παραγγελία δεν ήρθε ποτέ, [την οποία φυσικά μου αποζημίωσε-επέστρεψε τα λεφτά δεν έχω παράπονο]

 

για πέστε γιατί τα newletter που στελνει στις αρχές κάθε μήνα έχουν διαμαντάκια μέσα. 

 

Πριν δύο μήνες περίπου που είχα κάνει μια παραγγελία όλα ήταν άψογα... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Theodore said:

Πριν δύο μήνες περίπου που είχα κάνει μια παραγγελία όλα ήταν άψογα..

Απο μεταφορικά πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, thanasist said:

Είναι mix grill Αγγλικά - Ολλανδικά :)

Δεν ξέρω 🤔 στα Ολλανδικά είναι  Bulgarije σύμφωνα με τον Googlie😋

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μία ερώτηση στους φίλους του φόρουμ...Αγοράζεται whisky για συλογή...η απλώς καποια μπουκάλια τα καταναλώνεται και μετά ξανά πάλι αγορά ..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χεντυ said:

Παρακαλώ μία ερώτηση στους φίλους του φόρουμ...Αγοράζεται whisky για συλογή...η απλώς καποια μπουκάλια τα καταναλώνεται και μετά ξανά πάλι αγορά ..

 Χεντυ, άλλοι αγοράζουν μόνο για συλλογή, άλλοι για συλλογή και κατανάλωση και άλλοι μόνο για κατανάλωση. Προσωπικά ανήκω στη τελευταία κατηγορία. Βέβαια το να αγοράζεις μόνο για κατανάλωση, δεν σημαίνει αυτομάτως ότι περιμένεις να τελειώσουν όλα τα καύσιμα για να αγοράσεις ξανά. Γιατί όπως λέει κι ο σοφός λαός: των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χεντυ said:

Παρακαλώ μία ερώτηση στους φίλους του φόρουμ...Αγοράζεται whisky για συλογή...η απλώς καποια μπουκάλια τα καταναλώνεται και μετά ξανά πάλι αγορά ..

Υπάρχει και η μέση κατηγορία 😋 αγοράζω για κατανάλωση αλλά κατά περίεργο τρόπο οι αγορές μού πάντα ξεπερνούν τις καταναλωτικές μού ανάγκες 🤔😋 οπότε έχω ένα πλεόνασμα πού το λες και συλλογή 😉 επίσης οπότε πετύχω κάτι το οποίο το θεωρώ καλή τιμή και με προοπτικές  το αγοράζω χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μού επενδυτή και όπως λέω αν κερδίσω το Λόττο θα έχουμε πολλά και καλά πάρτι με τα φιλαράκια αν όχι θα είναι το "συνταξιοδοτικο" μου 😋😝

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Χεντυ said:

Παρακαλώ μία ερώτηση στους φίλους του φόρουμ...Αγοράζεται whisky για συλογή...η απλώς καποια μπουκάλια τα καταναλώνεται και μετά ξανά πάλι αγορά ..

Περισσότερο για κατανάλωση αλλά ταυτόχρονα και συλεκτης γιατί δεν τελειώνω πάντα τα μπουκάλια που περνω λόγο του ότι θέλω να αλλάζω γεύσεις...οποτε κάποια μένουν και σαν καβα...μου αρεσει να εχω ποικιλία σπίτι...😉🥃❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κύριοι..και εγω το ίδιο για κατανάλωση ...αλλα και κάβα για ποικιλία..

Αλλωστε δεν έχω κανένα συλλεκτικό..ότι κ'εχω υπάρχει σε κάβα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χεντυ said:

Αλλωστε δεν έχω κανένα συλλεκτικό..ότι κ'εχω υπάρχει σε κάβα.

Αυτό έρχεται σιγά σιγά... άλλωστε κάποια απ'τα πιο συλλεκτικά μού μπουκάλια αγοράστηκαν σε νορμάλ τιμές και για κατανάλωση όταν ξαφνικά για διάφορους λόγους (συνήθως επειδή σταμάτησε η παραγωγή τούς) οι τιμές τούς εκτοξεύθηκαν στα ύψη κλασσικό παράδειγμα το παλιό και αγαπημένο μού Ardbeg 17yo πού το αγόραζα £32 Και τώρα είναι γύρω στις £400 🤪

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τοσα χρονια Βριλησσια που ημουν ποτε προσφορα (ειχε κανα 4αρι μπουκαλια)

τωρα Πυργο φτανουμε μεχρι laga σε ποικιλια

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

whiskysite.nl παραγγελία 10.7 , σήμερα 2.8 έφτασε δέμα στην Τρίπολη. μετά το μεσημέρι που θα παραλάβω ελπίζω να είναι όλα καλά,  τι στο καλό με θαλάσσια χελώνα το έστειλαν;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, o_koulos said:

whiskysite.nl παραγγελία 10.7 , σήμερα 2.8 έφτασε δέμα στην Τρίπολη. μετά το μεσημέρι που θα παραλάβω ελπίζω να είναι όλα καλά,  τι στο καλό με θαλάσσια χελώνα το έστειλαν;

Καλά είναι! SMWS αργεί πιο πολύ, συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, o_koulos said:

whiskysite.nl παραγγελία 10.7 , σήμερα 2.8 έφτασε δέμα στην Τρίπολη. μετά το μεσημέρι που θα παραλάβω ελπίζω να είναι όλα καλά,  τι στο καλό με θαλάσσια χελώνα το έστειλαν;

Συνήθως γύρω στις 10 μέρες κάνουν αυτοί... 

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη απο smws παραγγελία στις 17.7 παραδόθηκε στις 31.7, τεσπα για μένα το whiskysite.nl μονο αν έχει κάτι που δεν βρίσκω αλλού. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, o_koulos said:

Η προηγούμενη απο smws παραγγελία στις 17.7 παραδόθηκε στις 31.7, τεσπα για μένα το whiskysite.nl μονο αν έχει κάτι που δεν βρίσκω αλλού. 

Έχω σταματήσει τον Ολλανδό από τότε που ήρθα Κύπρο. Επίσης με SMWS και προσφορές... δεν βρίσκω γιατί να τα δώσω στον Ολλανδό.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, o_koulos said:

ντάξει η smws είναι ανεξάρτητος εμφιαλωτής, μερικές εμφιαλώσεις από τα αποστακτήρια τις αγοράζουμε ακόμα @mallios

Δεν είπα ότι δεν αγοράζω από αποστακτήρια!! (στο Laddie μια χαρά τα στάζω σχεδόν κάθε μήνα). Απλά έχω κόψει εδώ και πολύ καιρό τον Ολλανδό και φυσικά, εδώ στην Κύπρο με μειωμένο φόρο και τις προσφορές που έχουμε σαν TCWA με συμφέρει μια χαρά να αγοράζω από Κύπρο (μη ξεχνάμε και τα 12 Laphroaig που ήρθαν Αθήνα) και να μην ξεχνάμε ότι έχω και το προνόμιο λόγω συχνών ταξιδιών να αγοράζω και τα 40% discount από αεροδρόμιο (νομίζω 4 ή 5 μπουκαλάκια HWMS έχουν αγοραστεί έτσι αλλά και μέλη της HMWS έχουν αγοράσει σε κάποιο ταξίδι μου).

Σορρυ, αν η απάντηση ήταν λόγο εκτενής, αλλά δεν θέλω να βγάζω λάθος νοήματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...