Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Αναφορές στο whiskyforum


Recommended Posts

Δεν μπορούσα να κάνω αντιγραφή το LINK του άρθρου οπότε και αντέγραψα το LINK ολόκληρης της σελίδας.

ΥΓ:ΝΑΙ ενήργησα μόνος μου οπότε δεκτές και οι όποιες συνέπειες εάν κάποιος διαφωνεί.

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε!!

'Ακυρο το δηλαδή, δεν το είχα προσέξει!!

Μπήκα και είδα και κατάλαβα ποιός κρύβεται πίσω από τις καταχωρήσεις!!

ΜΠΡΑΒΟ!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:ΝΑΙ ενήργησα μόνος μου οπότε δεκτές και οι όποιες συνέπειες εάν κάποιος διαφωνεί.

Πνίξτε τον με λουκουμόσκονη , να'ναι γλυκός ο θάνατος!!

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο όπως έγραψα και αλλου δεν είναι κακό

απλώς δεν είμαι σίγουρος αν το συγκεκριμένο blog είναι ο κατάλληλος χώρος? :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο όπως έγραψα και αλλου δεν είναι κακό

απλώς δεν είμαι σίγουρος αν το συγκεκριμένο blog είναι ο κατάλληλος χώρος? :drinks:

Συμφωνώ αλλά δε νομίζω να χάνουμε και κάτι ε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

«Το ουίσκι μέσα από τα μάτια ενός πραγματικού Whisky Lover»

http://www.travelandwhisky.eu/2017/03/27/%CF%84%CE%BF-%CE%BF%CF%85%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%B9-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1/

Τελικά μέρα με τη μέρα, επιβεβαιώνομαι και δικαιώνομαι…

έχω «μπλέξει» με τους κορυφαίους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αφιέρωμα σε ένα αγαπητό και εκλεκτό μέλος μας....

Ένας παθιασμένος συλλέκτης ουίσκι μιλάει για τα μυστικά του βασιλιά των αποσταγμάτων

https://www.newsbeast.gr/weekend/arthro/4397177/enas-pathiasmenos-syllektis-oyiski-milaei-gia-ta-mystika-toy-vasilia-ton-apostagmaton?amp

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Το κακιστο ηταν οτι δεν μπορεσα να "στριμωξω" στα πλαισια της συνεντευξης καμια αναφορα για το φορουμ καθεαυτο...:cray:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, sir mihas said:

Το κακιστο ηταν οτι δεν μπορεσα να "στριμωξω" στα πλαισια της συνεντευξης καμια αναφορα για το φορουμ καθεαυτο...:cray:

Θα τιμωρηθεις παραδειγματικά! Θα σε κλείσουμε σε ένα δωμάτιο με τον Sir!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο @sir mihas ! Λιτά, κατανοητά, ουσιαστικά!

Περιέγραψε το "ουίσκυ" και κατ'επέκταση την συλλογή αυτού με τον καλύτερο τρόπο.

Η ανάγνωση της συνέντευξης σε κάνει να θες να βάλεις ένα dram και να την διαβάσεις με την ησυχία σου.....

Όσο για το φόρουμ, don't worry Sir, άλλωστε τα έχουμε πει, το φόρουμ είναι εδώ, όποιος ενδιαφέρεται το βρίσκει, και όποιος επίσης ενδιαφέρεται συμμετέχει, εύκολα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mallios said:

Θα τιμωρηθεις παραδειγματικά! Θα σε κλείσουμε σε ένα δωμάτιο με τον Sir!

με τον εαυτό του δηλαδή??? ή τον έχουμε κλωνοποιήσει και δε το ξέρω?? :jump::crazy:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DMTK said:

με τον εαυτό του δηλαδή??? ή τον έχουμε κλωνοποιήσει και δε το ξέρω?? :jump::crazy:

Πίστευε και μη ερεύνα! Άβυσσος η ψυχή του Sir... Μπορεί αν είναι ταυτόχρονα σε 2 σημεία! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sir mihas said:

Το κακιστο ηταν οτι δεν μπορεσα να "στριμωξω" στα πλαισια της συνεντευξης καμια αναφορα για το φορουμ καθεαυτο..

 

1 hour ago, Celtic said:

Όσο για το φόρουμ, don't worry Sir, άλλωστε τα έχουμε πει, το φόρουμ είναι εδώ, όποιος ενδιαφέρεται το βρίσκει, και όποιος επίσης ενδιαφέρεται συμμετέχει, εύκολα.

Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ. Έχει ανάγκη το forum απο διαφήμιση; Τόσα χρόνια στέκει ζωντανό και δυναμικό. Διαφήμιση, είναι τα ίδια τα μέλη μας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Celtic said:

Η ανάγνωση της συνέντευξης σε κάνει να θες να βάλεις ένα dram και να την διαβάσεις με την ησυχία σου.....

Από  τα dram του κυρίου που έδωσε τη συνέντευξη....

Sharing is caring dear sir...... :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, charkyriak said:

Δηλαδή έτσι τα έλεγε ο sir στη συνέντευξη ή έπαιξε επεξεργασία;;; 

Ετσι ( περιπου ) τα ελεγα και οπου ξεφευγα ολιγον τι και αρχιζα το λογιο παραμιλητο, με επανεφερε η δημοσιογραφινα υπενθυμιζοντας μου με ευγενη, πλαγιο τροπο οτι, αλλο το ιστολογιο και οι αναγνωστες του Μπαμπινιωτη και αλλο του Ειδησεοθηριου. :tongue:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sir mihas said:

Ετσι ( περιπου ) τα ελεγα και οπου ξεφευγα ολιγον τι και αρχιζα το λογιο παραμιλητο, με επανεφερε η δημοσιογραφινα υπενθυμιζοντας μου με ευγενη, πλαγιο τροπο οτι, αλλο το ιστολογιο και οι αναγνωστες του Μπαμπινιωτη και αλλο του Ειδησεοθηριου. :tongue:

πως γέτεν όμως και πετυχαίνεις πάντα δημοσιογραφίνες; Τυχαίο; Δε νομίζω...?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
15 hours ago, sir mihas said:

Ετσι ( περιπου ) τα ελεγα και οπου ξεφευγα ολιγον τι και αρχιζα το λογιο παραμιλητο, με επανεφερε η δημοσιογραφινα υπενθυμιζοντας μου με ευγενη, πλαγιο τροπο οτι, αλλο το ιστολογιο και οι αναγνωστες του Μπαμπινιωτη και αλλο του Ειδησεοθηριου. :tongue:

Μπράβο Sir! Well done! Συνέχισε την καλή δουλειά!

ΥΓ. Δεν κατάλαβα τελικά τον Ace of Spades έχεις ή τον Ace of Clubs; :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...