Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

ΞΕΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ 2012


Recommended Posts

αφιερωμένο στον Κέλτη για πάνω από ένα λόγο

H Ελληνίδα βασίλισσα της κιθάρας

Η 26χρονη Οριάνθη Παναγάρη συγκαταλέγεται στις καλύτερες κιθαρίστριες στον κόσμο...

και ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το νέο δίσκο της, αλλά και να εμφανιστεί στη σκηνή, στο πλευρό του θρυλικού Άλις Κούπερ!

Η Οριάνθη, η οποία έχει γεννηθεί και έχει μεγαλώσει στη Μελβούρνη, ήταν η "εκλεκτή" που είχε επιλεγεί από τον Μάικλ Τζάκσον για να παίξει κιθάρα στην περιοδεία This Is It. Δυστυχώς, όμως, ο θάνατος του Βασιλιά της Ποπ δεν έκανε δυνατή την πραγματοποίηση του ονείρου.

Είδωλο της Οριάνθης είναι ο Κάρλος Σαντάνα. Σε αυτόν οφείλει την αγάπη της για την κιθάρα, καθώς ήταν ο πρώτος καλλιτέχνης που είχε παρακολουθήσει σε συναυλία. Μάλιστα, ο ίδιος ο βιρτουόζος αναγνώρισε την αξία της Οριάνθης, λέγοντας πως τη θεωρεί διάδοχό του!

Η ικανότητα της Οριάνθης έχει προσελκύσει το ενδιαφέρον του Έρικ Κλάπτον και του Στιβ Βάι, οι οποίοι έχουν μοιραστεί τη σκηνή μαζί της.

http://24wro.blogspot.com/2012/01/video-h_09.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αναφέρει πολλάκις τον Lemmy σε άλλο topic, όσον αφορά τους ουΐσκόβιους γενικά..:tongue:

Ας βάζουμε και από την πλούσια μουσική παρακαταθήκη που αφήνει συνεχώς πίσω του. Ορίστε ένα από τα κλασικότερα!! Απολαύστε το!!!

Link to comment
Share on other sites

αφιερωμένο στον Κέλτη για πάνω από ένα λόγο

.....

H Ελληνίδα βασίλισσα της κιθάρας....

Η 26χρονη Οριάνθη Παναγάρη συγκαταλέγεται στις καλύτερες κιθαρίστριες στον κόσμο...

και ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το νέο δίσκο της, αλλά και να εμφανιστεί στη σκηνή, στο πλευρό του θρυλικού Άλις Κούπερ!

.....

ΟΚ, thanks για την αφιέρωση, η αλήθεια είναι οτι κούναγα το κεφάλι μου ακούγοντας την, που σημαίνει οτι μου άρεσε, αλλά ρε φίλε κάποια πράγματα για μένα είναι αταίριαστα, πως να το πω, όπως ο νταλικέρης για παράδειγμα, δεν μπορώ να φανταστώ γυναίκα σε αυτό το ρόλο...

και μιας και περι Lemmy ο λόγος από τον Stargazer

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, thanks για την αφιέρωση, η αλήθεια είναι οτι κούναγα το κεφάλι μου ακούγοντας την, που σημαίνει οτι μου άρεσε, αλλά ρε φίλε κάποια πράγματα για μένα είναι αταίριαστα, πως να το πω, όπως ο νταλικέρης για παράδειγμα, δεν μπορώ να φανταστώ γυναίκα σε αυτό το ρόλο...

Γυναίκες με Lemmy??? Είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις το κομμάτι. Αφιερωμένο Celt,

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, thanks για την αφιέρωση, η αλήθεια είναι οτι κούναγα το κεφάλι μου ακούγοντας την, που σημαίνει οτι μου άρεσε, αλλά ρε φίλε κάποια πράγματα για μένα είναι αταίριαστα, πως να το πω, όπως ο νταλικέρης για παράδειγμα, δεν μπορώ να φανταστώ γυναίκα σε αυτό το ρόλο...

A διαφωνώ :rolleyes: τι το καλύτερο από το να απολαμβάνεις καλή μουσική με καλή θεα :biggrin1:

η κοπέλα είναι το ανάποδο του από κορμί φωνάρα... :give_heart2::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα λίγο την νύξη για τα μέταλα, αν και τα κομμάτια που έχω βάλει είναι από πολλά μουσικά είδη. Επειδή έβαλα Motorhead ,που είχαμε αναφέρει παραπάνω τον lemmy, προς τι η νύξη δεν κατάλαβα...Βασικά δεν έχω καμία ταμπέλα ούτε ξενερώνω, ούτε σημαίνει ότι επειδή έβαλα motorhead,έχω και ταμπέλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα λίγο την νύξη για τα μέταλα, αν και τα κομμάτια που έχω βάλει είναι από πολλά μουσικά είδη. Επειδή έβαλα Motorhead ,που είχαμε αναφέρει παραπάνω τον lemmy, προς τι η νύξη δεν κατάλαβα...Βασικά δεν έχω καμία ταμπέλα ούτε ξενερώνω, ούτε σημαίνει ότι επειδή έβαλα motorhead,έχω και ταμπέλα.

Βρε Stargazer 4 συνεχόμενα Motorhead μπήκαν (το ένα από τα οποία το πρόσθεσα εγω), και συνολικά 90% είναι metal, είναι δυνατόν να αναφερόμουν σε εσένα προσωπικά;;; Αδίκως παρεξηγήθηκες.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: μόλις καταγράφηκε η πρώτη παρεξήγηση του Stargazer στο φόρουμ, τελικά φίλε....είσαι ένας απο μας....welcome to the club :rofl:

και για να μη βγω τελείως off-topic.....,

κάποιος είπε κάτι για συνδυασμό γυναίκες και Motorhead ???????

just watch this

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...