Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Σχετικά με τις "Αποκλειστικότητες"


Recommended Posts

Φίλες και φίλοι του whiskyforum.gr, στα πλαίσια της ανανέωσης που πραγματοποιείται στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό, και στοχεύοντας στην ολοένα και ουσιαστικότερη ενημέρωση και πληροφόρηση γύρω από τον κόσμο του Whisky, ανοίχτηκε σήμερα η νέα μας κατηγορία με τίτλο “Αποκλειστικότητες”.

Στην κατηγορία αυτή θα έχουμε κυρίως αποκλειστικές συνεντεύξεις από σημαντικές προσωπικότητες του χώρου (λιγότερο ή περισσότερο γνωστές), που πιστεύω θα εμπλουτίσουν τις γνώσεις μας στο αντικείμενο και παράλληλα θα επιδιώξουμε να είναι ψυχαγωγικές - “χαλαρωτικές”.

Καλή ανάγνωση και φυσικά η κατηγορία είναι ελεύθερη σε προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

(Celtic, μόλις οι φίλοι διαβάζουν το post με την συνέντευξη του Rallfy, θα το μεταφέρεις εδώ?)

Το θέμα που γεννάται είναι ότι θα πρέπει να αναθέσουμε σε κάποιό μέλος με αρκετό ελέυθερο χρόνο να αναζητά (google) άρθρα τα οποία θα έχουν υλικό από εμάς.

Άλλο είναι μία μετάφραση ενός άρθρου ή μία κριτική και άλλο μία συνέντευξη!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το topic της συνέντευξης θα μείνει ως έχει, αυτό εδώ το άνοιξα ως ενός τύπου 'ανακοίνωση'-διευκρίνηση επί του θέματος γενικά.

Όσο για το άλλο που λες, άν κατάλαβα καλά εννοείς οτι θα πρέπει να προστατεύσουμε πνευματικά δικαιώματα, ή μήπως λάθος κατάλαβα; :scratch_one-s_head: Άν όντως αυτό εννοούσες, προσωπικά δεν έχω τη διάθεση να γίνω Indiana Jones του ιντερνετ για να δω αν κάποιος έχει αναδημοσιεύσει μια αποκλειστικότητα μας. Ε, και ντάξει, επειδή πήρα σήμερα εγώ μια συνέντευξη από τον Ralfy, αύριο θα πάρεις εσύ μία από τον Jim McEwan, και πάει λέγοντας, δε σημαίνει οτι πιάσαμε και τον Πάπα απ'τα @ρχίδι@...... :turned:

Link to comment
Share on other sites

Celtic πιπέρι. Παρακαλώ να γίνονται edit τέτοιες λέξεις, ειδικά όταν δεν έχουμε περιορισμό στις ηλικίες που μπαίνουν και διαβάζουν. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι ένα φόρουμ για ουίσκυ δεν απευθύνεται σε μικρα παιδιά, αλλά και ....κατα λάθος να μπει κανα σχολιαρόπαιδο και να διαβάσει, ε δε νομίζω οτι θα κοκκινίσει......

Τελοςπάντων, δεν το συνεχίζω, τη γνώμη μου την έχω εκφέρει στο παρελθόν για το ζήτημα, αλλά για να μη σε στεναχωρήσω τo διόρθωσα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Κάτι καλό έρχεται.

Έφαγα πολλές πόρτες, αλλά ο επιμένων νικά. Ελπίζω να έχετε όρεξη για διάβασμα. Ες αύριον τα σπουδαία (εκτός και αν έχω τελικά σχόλια - διορθώσεις σήμερα οπότε θα τα αναρτήσω άμεσα).

Είναι κάτι διαφορετικό - μια διαφορετική και πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση από ότι είχαμε κάνει μέχρι τώρα και ελπίζω να σας αρέσει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Κάτι καλό έρχεται.

Έφαγα πολλές πόρτες, αλλά ο επιμένων νικά. Ελπίζω να έχετε όρεξη για διάβασμα. Ες αύριον τα σπουδαία (εκτός και αν έχω τελικά σχόλια - διορθώσεις σήμερα οπότε θα τα αναρτήσω άμεσα).

Είναι κάτι διαφορετικό - μια διαφορετική και πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση από ότι είχαμε κάνει μέχρι τώρα και ελπίζω να σας αρέσει. 

πέταει η ομάδα λέμε, πετάει :good:

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάτι γίνεται με μεράκι, γίνεται να μη μας αρέσει...διψάει ο λαός για γνώση!με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2018 at 8:47 PM, mallios said:

Κάτι καλό έρχεται.

Έφαγα πολλές πόρτες, αλλά ο επιμένων νικά. Ελπίζω να έχετε όρεξη για διάβασμα. Ες αύριον τα σπουδαία (εκτός και αν έχω τελικά σχόλια - διορθώσεις σήμερα οπότε θα τα αναρτήσω άμεσα).

Είναι κάτι διαφορετικό - μια διαφορετική και πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση από ότι είχαμε κάνει μέχρι τώρα και ελπίζω να σας αρέσει. 

Thanks και πολλά bravo ρε φίλε. Οτι και να πω είναι λίγο. Είμαι σε εποχή που δεν έχω όρεξη για διάβασμα αλλά μελλοντικά θα δώσω στις νέες συνεντέυξεις την προσοχή που τους αξίζει. 

Και πάλι bravo και respect !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...