Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Recommended Posts

Κύριοι όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα είμαι στην έκθεση κρασιού της Αθηνας 16-19 Μαρτίου :clapping:

(μάλλον θα είμαι κάτω 15-22 πιθανόν να πεταχτώ Θεσσαλονίκη)

Οποτε ας οργανωθούμε. :thumbsup::thank_you2:

Theo ελπίζω αυτήν την φορα να μπορέσουμε να βρεθούμε :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα είμαι στην έκθεση κρασιού της Αθηνας 16-19 Μαρτίου :clapping:

(μάλλον θα είμαι κάτω 15-22 πιθανόν να πεταχτώ Θεσσαλονίκη)

Οποτε ας οργανωθούμε. :thumbsup::thank_you2:

Theo ελπίζω αυτήν την φορα να μπορέσουμε να βρεθούμε :drinks:

Δεν μπορώ να κατεβώ στα χαμουτζήδικα τους επόμενους μήνες. Αν έρθεις Σαλόνικα (και δεν είμαι Κομοτηνή) θα βρεθούμε σίγουρα. Ειδοποίησε με όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να μας έλθεις φίλε και πρόσεξε στο αεροδρόμιο μη σε πάνε για λαθρεμπόριο :hunter: Αλιγάτορα

αντε να ετοιμαζουμε hmws gathering!!!!

Eπιβάλλεται.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα είμαι στην έκθεση κρασιού της Αθηνας 16-19 Μαρτίου :clapping:

(μάλλον θα είμαι κάτω 15-22 πιθανόν να πεταχτώ Θεσσαλονίκη)

Οποτε ας οργανωθούμε. :thumbsup::thank_you2:

Theo ελπίζω αυτήν την φορα να μπορέσουμε να βρεθούμε :drinks:

'Αντε ρε φίλε,γιατί κοντεύουμε να ξεχαστούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο μήνα....καλό καιρό θα έχει....ξέρω και κάποιες καλές ταράτσες για μάζωξη!

Εκτός και αν είναι μία καλή ευκαιρία να κάνουμε επιτέλους αυτό το open whiskyforum gathering!

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο μήνα....καλό καιρό θα έχει....ξέρω και κάποιες καλές ταράτσες για μάζωξη!

Εκτός και αν είναι μία καλή ευκαιρία να κάνουμε επιτέλους αυτό το open whiskyforum gathering!

Noμίζω πως πρέπει να γίνει συνάντηση HMWS αρχικά κ από εκεί κ πέρα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω εφ΄'όσον θά'ρθει ο UB απ'τα ξένα επιβάλλεται να γίνει η 2η HMWS συγκέντρωση το Μάρτιο.

Μέχρι τότε όμως, έχουμε πολύ καιρό και προλαβαίνουμε να κάνουμε και μια whiskyforum εκδήλωση, άλλωστε θυμίζω οτι το Leftover's Orgy Νο 3 είναι στον αέρα και είδα σήμερα και πρόταση του SimoG για σπίτι του.......

Τι λέτε λοιπόν; :ball:

Link to comment
Share on other sites

U-B όταν οριστικοποιήσεις ημερομηνίες να μας ενημερώσεις άμεσα και μέσα σε αυτήν την περίοδο νομίζω πρέπει να κανονιστεί το 2 ΗΜWS event.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιμένουμε UB, αλλά πρέπει να οργανωθούμε και

μέχρι τότε να κινηθούμε και για άλλες μαζώξεις.

Η πρόταση για το σπίτι μου ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιμένουμε UB, αλλά πρέπει να οργανωθούμε και

μέχρι τότε να κινηθούμε και για άλλες μαζώξεις.

Η πρόταση για το σπίτι μου ισχύει.

Άνοιξε ΘΕΜΑ ρίξε ημερομηνία μάστορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο Βουνό, πάει το Βουνό στον Μωάμεθ!

Πέρασα από το World of Whiskies του terminal 5 του Heathrow και μέσα σε μισή ώρα ο φίλος μας ο UB πρόλαβε να με κεράσει 6-7 drams από ισάριθμα ανοιχτά μπουκαλάκια (σε Glencairn παρακαλώ) 2-3 εκ των οποίων ήταν διαμαντάκια. Με εντυπωσίασε η εμφιάλωση Old Pulteney 23yo (αυτή σε Bourbon casks, η άλλη σε sherry casks που επίσης δοκίμασα δεν ήταν εφάμιλλη). Επίσης πολύ καλό το Glenfiddich Age of Discovery 19yo Madera finish. Έχει και πολύ ωραία συσκευασία, αλλά το βρήκα λίγο overpriced. Τουλάχιστον εφόσον πρόκειται για duty free retail θα έπρεπε να ήταν λίτρου.

Τον άλλο ουίσκαρο που με κέρασε δεν το γράφω εδώ. Θα σας το πω κατ'ιδίαν μην έχουμε κανένα πρόβλημα.

Τέλος πάντων, ο φίλος UB πέραν των 4 φιαλών που αγόρασα, με φιλοδώρησε και με ένα Old Pulteney που είναι για όλη την παρέα στην επόμενη μάζωξη. Μου έκανε δώρο και τις αγαπημένες μου γλυκόριζες, αλλά αυτές θα τις κρατήσω για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο Βουνό, πάει το Βουνό στον Μωάμεθ!

Tο' πιασα το υπονοούμενο!

ALEKO'S NIGHT το καλοκαίρι στο Heathrow, Terminal 5,................. για να έρθεις!!! sun_bespectacled.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από το World of Whiskies του terminal 5 του Heathrow και μέσα σε μισή ώρα ο φίλος μας ο UB πρόλαβε να με κεράσει 6-7 drams από ισάριθμα ανοιχτά μπουκαλάκια (σε Glencairn παρακαλώ) 2-3 εκ των οποίων ήταν διαμαντάκια.

ο φίλος UB πέραν των 4 φιαλών που αγόρασα

Καταξιωμενος λαδεμπορας και οβραιοπροσωπος ο φιλος μας U.B. :sarcastic_blum:

Καταφερε να μοσχοπουλησει 4 φιαλες σε αναλογια 1,5 κερασμα/μποτιλια και να του πεις και φχαριστω! :girl_hospital: Σε τραταρε το οριζοντιο δαχτυλο και εσυ αγορασες τα 3 ορθιως στοιβαγμενα.! :sarcastic_hand: Αποδεικνυει μεγιστες διαπραγματευτικες ικανοτητες και τον εχω πλεον ικανο να δωκει σε αποδαρο αναπηροκαρεκλοσπρωχτη δυο δεξια παπουτσια αφου προηγουμενως τον εχει πεισει να τεσταρει ζευγαρι γαντια! :on_the_quiet:

Ετσι παραγεται ο χρημας,μακαρι να ειχαμε καμια δεκαρια U.Bs στα αεροδρομια μας να φευγουνε ουλοι οι αλλοδαπαιοι χικχικαροντας,με τσεπες αδειανες και με βαλιτσες γιοματες ουζοτσικουδιες. :english_en:

Link to comment
Share on other sites

Καταξιωμενος λαδεμπορας και οβραιοπροσωπος ο φιλος μας U.B. :sarcastic_blum:

Καταφερε να μοσχοπουλησει 4 φιαλες σε αναλογια 1,5 κερασμα/μποτιλια και να του πεις και φχαριστω! :girl_hospital: Σε τραταρε το οριζοντιο δαχτυλο και εσυ αγορασες τα 3 ορθιως στοιβαγμενα.! :sarcastic_hand: Αποδεικνυει μεγιστες διαπραγματευτικες ικανοτητες και τον εχω πλεον ικανο να δωκει σε αποδαρο αναπηροκαρεκλοσπρωχτη δυο δεξια παπουτσια αφου προηγουμενως τον εχει πεισει να τεσταρει ζευγαρι γαντια! :on_the_quiet:

Ετσι παραγεται ο χρημας,μακαρι να ειχαμε καμια δεκαρια U.Bs στα αεροδρομια μας να φευγουνε ουλοι οι αλλοδαπαιοι χικχικαροντας,με τσεπες αδειανες και με βαλιτσες γιοματες ουζοτσικουδιες. :english_en:

Ενίσταμαι :girl_cray2: καθέτως οριζοντίως και ξαπλωτός

εγώ δεν προσπάθησα καθόλου -λάθος αυτό είναι από άλλη διαφήμιση :tongue: - αυτός οικειοθελώς και ελευθέρας

της βουλήσεως του μου έδωσε το πορτοφόλι του. :laugh4:

Κάτσε να έρθεις εσύ στο Λονδίνο :devil: θα μου δώσεις και τα σώβρακα :laugh2: (απλά να τα έχεις πλυμένα :tongue: )και χωρίς κέρασμα. :spiteful::girl_devil:

Κατά τα αλλα έχω ραντεβού με τον Κο Παπαδήμα τον Μάρτιο για να του δώσω τα φώτα μου

στο πως να αυξήσει τα έσοδα των αεροδρομίων :butcher:

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να έρθεις εσύ στο Λονδίνο :devil: θα μου δώσεις και τα σώβρακα :laugh2: (απλά να τα έχεις πλυμένα :tongue: )

Ερωτήσεις:

1)Στα'χει ξαναδώσει άπλυτα;

2)Σου έχει δώσει κάτι άλλο;

3)Πως είσαι βέβαιος ότι φοράει σώβρακα και όχι κάτι άλλο, ή και καθόλου και είναι έτσι αεράτος και διαθέσιμος;sun_bespectacled.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να έρθεις εσύ στο Λονδίνο :devil: θα μου δώσεις και τα σώβρακα :laugh2: (απλά να τα έχεις πλυμένα :tongue: )

quote]

Ερωτήσεις:

1)Στα'χει ξαναδώσει άπλυτα;

2)Σου έχει δώσει κάτι άλλο;

3)Πως είσαι βέβαιος ότι φοράει σώβρακα και όχι κάτι άλλο, ή και καθόλου και είναι έτσι αεράτος και διαθέσιμος;sun_bespectacled.gif

:shok: A μα είσαι πολύ αδιάκριτος Alekos :tongue:

Αλλα για να μην σε αφήσω με απορίες: :laugh2:

1) Όχι ποτε ο Sir μας είναι πολύ επιμελής :umnik2: με τις μπουγάδες του

2) Βεβαίως πολλάκις τις γνώσεις και τα φώτα του :book: επί πάντως επιστητού και όχι μονο :yes3:

3) :scratch_one-s_head: Μα είναι αεράτος και διαθέσιμος :fans:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εισιτήρια κλειστήκανε οποτε 14/03 απόγευμα είμαι Αθηνα και θα κάτσω τουλάχιστον μέχρι τις 18/03 οποτε ας οργανωθούμε.

Ξέρω ότι προέχει η συνάντηση της HMWS αλλα μια που 17/03 είναι St Patrick's Day μήπως να κάναμε και μια ανοιχτή Irish night εκδήλωση να γνωρίσουμε και τους καινούργιους;

Link to comment
Share on other sites

UB, 2 εκδηλώσεις μέσα σε 3 μέρες είναι αδύνατον. πες εσύ τι προτιμάς. Πάντως άν κάνουμε St.Patrick's Day ανοιχτή εκδήλωση για όλους καλύτερα να αποφύγουμε να την κάνουμε ανήμερα στο James Joyce, θα γίνεται της πόπης...ίσως στις 15 ή 16 και πάντως σίγουρα από μένα θα παίξει ένα πολύ special Irish Whiskey σε αυτη την περίπτωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε ποσα μέλη μαζευόμαστε και αν βγαίνει ολομέλεια ας κάνουμε ΗMWS

αλλιώς να γίνει ένα ανοιχτό gathering να γνωριστούμε

Προτάσεις κάνω ας πουν και υπόλοιποι

Link to comment
Share on other sites

η θεση μου ειναι για συγκεντρωση hmws!!!!!!!!!

τοσο καιρο το λεμε εξαλλου.

κανονιστε μερα και τοπο καιτι θα ανοιξουμε απο τη καβα,

και ενημερωση στα μελη.....

μεσα οποτε ειναι !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Στα ισόγεια ο ALEKOS δεν μπορεί! Είχε συνηθήσει στο μπαλκόνι μου ή στην ταράτσα του και οταν κατεβαίνει στο έδαφος λίγο χαλιέται!

Λοιπόν, επειδή τα λόγια είναι φτώχια και οι μέρες πλησιάζουν, Παρασκευή 19 Μαρτίου η ημέρα ώστε με την αλλαγή να γιορτάσουμε και τον Άγιο Πατρίκιο.

Αν δεν βρεθεί μέρος για συγκέντρωση, το σπίτι μου είναι ανοικτό!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...