Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Τί πίνουμε αυτή την εποχή ; (2013-14)


Recommended Posts

Επιτέλους! πίνω ουίσκυ μετά από 1μιση μήνα αποχή. Fuck Yeah!!!

Balblair 16yo. Respect to Northern Highlands και τα μυαλά στα κάγκελα, μέχρι το πέρας της εβδομάδας η μποτίλια θα έχει κάνει φτερά.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να πρωτοτυπίσω και άνοιξα ένα.... Laddie Ten.

Που και που το απατάω με λίγο Edradour 1993 Decanter αλλά γενικά μένω πιστός (αν εξαιρέσει κανείς ένα J&B 15y.o., ένα Caol Ila 1995 50,9%, ένα Yamazaki 10 y.o., ένα Royal Salute 21 y.o., λίγο Ardbeg 10 και καμιά φορά λίγο Lagavulin 12 FOCM που συναντηθήκαμε τυχαία δυο νύχτες με φεγγάρι).

Επίσης έπαιξε και λίγο ναργιλές μέντα με μήλο και ..... γενικά το αποφεύγω τον τελευταίο καιρό.

(σημείωση συντάκτη 1: αν το προηγούμενο Σάββατο με είδατε και δεν σας μίλησα.... εσείς φταίτε! :laugh3::mamba: )

(σημείωση συντάκτη 2: ...... μου έχει τελειώσει και το Octomore.......)

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρώ τρέχω και δεν πίνω παρα κρασάκι με το φαγητό

αλλα σήμερα μου αξίζει λίγη ξεκουράσει οποτε Dalmore 18 με ένα H.Upmann Magnum 50

Ahh thats life... :thumbsup::drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στον ψυχοβγαλτικό αγώνα ΑΕΚ-Βέροια στο παγωμένο ΟΑΚΑ το προηγούμενο Σάββατο μου έκανε παρέα ένα φλασκί με Glen Garioch 1797 Founder's Reserve. Από τη μία ευτυχώς που το είχα μαζί γιατί τόσο το κρύο όσο και η δραματική εξέλιξη του αγώνα απαιτούσαν ένα malt (μετά την ισοφάριση της Βέροιας το πάτωσα) από την άλλη το μετάνιωσα που δεν πήρα μαζί μου κάτι που να ξεχειλίζει τύρφη...

Ευτυχώς που ο Κατίδης δεν ήρθε να πανηγυρίσει εκεί που καθόμουν εγώ γιατί τώρα δεν θα είχα φλασκί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tσιπουράκι και τα τελειώματα από διάφορα μπουκάλια που έχω-είχα ανοιχτά (Midleton 2008, Balblair 16, Bowmore 15, κλπ).

Ενώ κάποιες άλλες σιγανοπαπαδιές από δω μέσα χτυπήσανε αμέσως μετά το Πάσχα κάτι Glen Grant της δεκαετίας του 50, κάτι HP Loki, και κάτι τέτοια..........για ξεράστε τα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Μία τρομερή βραδία ουίσκι στο Spinte Bar....

Στο τραπέζι μεγαθήρια Loki , Glen Grant 1958 , Aberlour 1980 ,Optimism , Alligator και άλλα πολλά.

Πολλές ευχαριστίες στο Spinte bar που για μια ακόμη φορά έκανε τη διαφορά σε όλους τους τομείς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Σταθέρα Old Pulteney Isabella Fortuna και λίγο Ledaig 10 y.o. για να σπάει η γλύκα.... Κατά τα άλλα.... τσάκισα κάτι τσικουδιές παραδοσιακές σπιτικές Σαντορίνης το Σ/Κ και ήρθα στα ίσια μου. Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Glenfarclas 2000-13 oloroso sherry,

φρέσκο φετεινό και τα σπάει !!!

Θα το φέρω σε μελλοντική συνάντηση να του αποδώσετε τα εύσημα . Πάρα μα πάρα πολύ καλό !!

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι 24/8 παντρευομαι ηθελα να παρω ενα talisker η laphroaig που το αγαπω αλλα ξεσκονιζοντας κατι ντουλαπια μιας θειας βρηκα

ενα black&white και ενα Μuirhead's με ταινιες ασφαλειας υπουργειου οικονομικων και χημειου του κρατους (οτι να ναι)

το πρωτο το ανοιξα χτες και ομολογω το ειχα για πολυ κατωτερο στο μυαλο μου αλλα αφησε εντυπωσεις καλες .

το δευτερο δεν ξερω αν αξιζει η οχι αλλα θα το κοπανησω ανημερα γαμου .

Link to comment
Share on other sites

amstel, ούζο [κωστεας απο καλαμάτα] , κάποια στιγμή με φίλους πατώσαμε και ένα glenfarclas 40άρι ...

καλα αυτή η μόδα με τα κοκτειλ από που ξεφύτρωσε; και γιατί δεν έχουν mint julep ;

καλή συνέχεια στις διακοπές και ραντεβού τον Σεπτέμβρη ... :good2:

Link to comment
Share on other sites

Εσφαξα σήμερα με καλή παρέα ένα yamazaki 18. Δεν τελείωσε ακόμα, οπότε με την ησυχία μου θα το τεστάρω καλύτερα. Πολύ καλό δε λέω, αλλά σαν value for money νομίζω δεν αξίζει. Περισσότερα στο μέλλον....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...