Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Εσείς από που ενημερώνεστε ιντερνετικά;


Recommended Posts

6 minutes ago, sir mihas said:

Ητο πια καιρος να παψει αυτη η γαλλοφωνικη υπεροψια εκ μερους σου :tongue:

να δω τι θα μου μείνει στο τέλος... πάει την έκαψα κι αυτή.... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η ελπις αποθνησκει παντα τελευταια. Συναισθηματικο αγκυροβολι των απανταχου τσεπομπατιρηδων και μελαγχολουντων στοχαστων.:book: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
16 hours ago, sir mihas said:

Λογω ισχυρου προπηλακισμου απο το γαλλοπουλικο τμημα αναγνωσης του φορουμ,οφειλω να αποκαταστησω τις ισορροπιες και να αναφερω οτι,κατοπιν παμπαλαιου εξαντλητικου και γονιμου διαλογου μεταξυ των ιμιτασιον Bambiniotis,η εκφρασις στη μαλλιαρη γαλλικη  ορθογραφειται ως κατωθι...

Mille mercis

επειδης οπως μας διδαξαν στην λεγεωνα,mille est invariable mais merci s'accorde  avec un s . Ξεκαθαρα πραγματα. :to_pick_ones_nose:

 

Μμμμάλιστα! Πάνω που είχα έτοιμη τη ρητορεία με το millefeuille ότι κανονικά θα έπρεπε να είναι millefeuilles λόγω του πληθυντικού κλπ.
In my face που λεν κ στο χωριόμ!

Link to comment
Share on other sites

Συμποτη Malt teaser,οι λαικοτροπες αλλαγες της δεκαετιας του 70 αναμορφωσαν γλωσσολογικα και τουτην την ζαχαροκομικη εκφραση με αποτελεσμα το συμπαθεστατο millefeuille (με παυλα ή χωρις,αδιαφορο) να ορθογραφειται παντα στον ενικο και ανευ τελικου s

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

:offtopic: Παρακαλώ επιτρέψτε μου κάτι άσχετο και απροκάλυπτα προσωπική διαφήμιση....

Για επαγγελματικους λόγους μπήκα  στο 21ο αιώνα και στον κόσμο του Instagram ? 

Για λόγους που δεν είναι του παρόντος χρειάζεται να χτίσω το προφίλ μου οποίος λοιπόν θέλει να βλέπει ουισκο φωτογραφίες μου ας με κάνει add στο 

WHISKY_EMBASSADOR 

   Ευχαριστώ πολύ 

(Αν θεωρηθεί  spam ας διαγραφεί)

 

Screenshot_20181010-150539_Instagram.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Uisge-Beatha said:

:offtopic: Παρακαλώ επιτρέψτε μου κάτι άσχετο και απροκάλυπτα προσωπική διαφήμιση....

Για επαγγελματικους λόγους μπήκα  στο 21ο αιώνα και στον κόσμο του Instagram ? 

Για λόγους που δεν είναι του παρόντος χρειάζεται να χτίσω το προφίλ μου οποίος λοιπόν θέλει να βλέπει ουισκο φωτογραφίες μου ας με κάνει add στο 

WHISKY_EMBASSADOR 

   Ευχαριστώ πολύ 

(Αν θεωρηθεί  spam ας διαγραφεί)

 

Screenshot_20181010-150539_Instagram.jpg

Moνo fb εχω...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mallios said:

Nten echo instagram kale mou! (....kai oute tha exo, mou ftanei FB, Linkedin klp klp). Good luck!!!

Kai ego den eixa gardia mou alla mpika sto xoro??

Θα σού χρειαστεί και εσένα να μου το θυμάσαι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλήμερες

εγώ σήμερα το πρωί ενημερώθηκα ιντερνετικά από εδώ !

https://www.ratpack.gr/manual/food-drink/story/9642/to-magiko-taxidi-stin-yperoxi-ton-single-malt-scotch-whisky-drinks?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1549092367

Δεν άντεξα κ από την πολύ ενημέρωση έστειλα ένα πολύ ευγενικό ?  ζητώντας να κάνουν έναν επανέλεγχο στα γραφώμενα. 

 

??

Επίσης βάση νομοθεσίας της χώρας, για να μπορεί να χαρακτηριστεί ένα ουίσκι single maltπρέπει να αριθμεί τουλάχιστον 8 χρόνια ωρίμανσης.

??

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, giorgos said:

Δεν άντεξα κ από την πολύ ενημέρωση έστειλα ένα πολύ ευγενικό ?  ζητώντας να κάνουν έναν επανέλεγχο στα γραφώμενα. 

 

πολλές και σημαντικές οι πληροφορίες. Ευχαριστούμε @giorgos :umnik2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...