Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Ωδή στα μπιφτεκόψωμα-Athens Burger Fest


Recommended Posts

Επειδή ξέρω ότι γουστάρετε τα μπιφτεκόψωμα, το Athens Burger Fest 2017 επιστρεφει!

Η γιορτή του burger που πραγματοποίηθηκε με τεράστια επιτυχία πέρσι και συγκέντρωσε σε τρεις μόλις ημέρες πάνω από 40.000 επισκέπτες στο Παλιό Αμαξοστάσιο του ΟΣΥ στο Γκάζι φέτος μεταφέρεται στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων. Σε έναν χώρο πολύ πιο κατάλληλο και με όλες τις τεχνικές προδιαγραφές.

Για τέσσερις ημέρες στις 18, 19, 20 και 21 Μαΐου τα μεγαλύτερα burger house της πόλης θα σερβίρουν λαχταριστά πιάτα με μπιφτεκόψωμα σε όλους τους πιθανούς συνδυασμούς. Παράλληλα: happenings, θεματικά περίπτερα, live, dj set ραδιοφωνικών παραγωγών και πολλές εκπλήξεις αναμένεται να ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες μέρες.

http://burgerfest.gr/

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DMTK said:

Επειδή ξέρω ότι γουστάρετε τα μπιφτεκόψωμα, το Athens Burger Fest 2017 επιστρεφει!

Η γιορτή του burger που πραγματοποίηθηκε με τεράστια επιτυχία πέρσι και συγκέντρωσε σε τρεις μόλις ημέρες πάνω από 40.000 επισκέπτες στο Παλιό Αμαξοστάσιο του ΟΣΥ στο Γκάζι φέτος μεταφέρεται στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων. Σε έναν χώρο πολύ πιο κατάλληλο και με όλες τις τεχνικές προδιαγραφές.

Για τέσσερις ημέρες στις 18, 19, 20 και 21 Μαΐου τα μεγαλύτερα burger house της πόλης θα σερβίρουν λαχταριστά πιάτα με μπιφτεκόψωμα σε όλους τους πιθανούς συνδυασμούς. Παράλληλα: happenings, θεματικά περίπτερα, live, dj set ραδιοφωνικών παραγωγών και πολλές εκπλήξεις αναμένεται να ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες μέρες.

http://burgerfest.gr/

DMTK παιδί μου μας γονάτισες! Αυτές είναι εκδηλώσεις! Παρακαλώ να αναλάβεις πρωτοβουλία όταν ο καιρός θα είναι - γαρ - εγγύς και να μεριμνήσεις ώστε να ανέβει η χοληστερίνη μας.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mallios said:

DMTK παιδί μου μας γονάτισες! Αυτές είναι εκδηλώσεις! Παρακαλώ να αναλάβεις πρωτοβουλία όταν ο καιρός θα είναι - γαρ - εγγύς και να μεριμνήσεις ώστε να ανέβει η χοληστερίνη μας.

Επειδή έξοδος χωρίς δοκιμή whisky, ίσον άκυρη έξοδος (…και δεν είμαστε για άκυρες εξόδους την εποχή αυτή), πέρασαν κάποιες σκέψεις από το μυαλό μου.

Τι θα λέγατε λοιπόν, να το συνδυάζαμε με μια εκδήλωσή μας. Δεν εννοώ food pairing αλλά πρώτα να τσακίζαμε… εεε συγγνώμη να γευόμασταν κάποια burger και στη συνέχεια να δοκιμάζαμε κάποια malt όπως κάνουμε στις εκδηλώσεις μας.

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, αλλά μια λύση θα ήταν να μας παραχωρούσαν ένα τραπέζι,  και να φέρουμε εμείς τα δικά μας μπουκάλια και ποτήρια όπως ούτως ή άλλως κάνουμε. Αυτό βέβαια προϋποθέτει μια προσυνεννόηση με τους διοργανωτές (δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα χώρου αλλά περισσότερο να υπάρξει συνεννόηση για τα μπουκάλια που θα φέρουμε για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση).

Υπάρχει και η άλλη λύση. Να τα συνδυάσουμε και τα δύο σε δύο διαφορετικούς χώρους, αλλά αυτό μου φαίνεται πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ανακάλυψη.

Προσωπική άποψη: αυτά τα events ταιριάζουν ΜΟΝΟ με παγωμένες fix,mythos,alpha.....

99% θα είμαι εκεί τουλάχιστον μία μέρα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά που άλλαξε ο χώρος. Είχα πάει πέρσυ που έγινε απέναντι από το Γκάζι, στο αμαξοστάσιο, και γινόταν της μουρλής! Τρελές ουρές μιλάμε. Ελπίζω φέτος να είναι και πιο οργανωμένα γενικά γιατί ήταν μεγάλη ταλαιπωρία. 

extra hint: προτιμήστε να πάτε με το μετρό....

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mitsubae said:

Προσωπική άποψη: αυτά τα events ταιριάζουν ΜΟΝΟ με παγωμένες fix,mythos,alpha.....

Συμφωνώ μαζί σου Μήτσε, ειδικά αν αναλογιστούμε ότι τέλος Μαΐου η θερμοκρασία θα έχει πάρει την ανιούσα…

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Celtic said:

Καλά που άλλαξε ο χώρος. Είχα πάει πέρσυ που έγινε απέναντι από το Γκάζι, στο αμαξοστάσιο, και γινόταν της μουρλής! Τρελές ουρές μιλάμε. Ελπίζω φέτος να είναι και πιο οργανωμένα γενικά γιατί ήταν μεγάλη ταλαιπωρία. 

extra hint: προτιμήστε να πάτε με το μετρό....

Δείτε κι αυτό:

Το 2ο Street Food Festival θα πραγματοποιηθεί φέτος για τρία τριήμερα (5-6-7, 12-13-14, 19-20-21 Μαίου) στον ανακαινισμένο χώρο του Παλιού Αμαξοστασίου Ο.Σ.Υ. στο Γκάζι.

Φέτος, το Φεστιβάλ έρχεται με ανεβασμένη διάθεση, κάνοντας το επόμενο βήμα.

Μεγαλύτερη διάρκεια, μεγαλύτερη χωρητικότητα, περισσότερες συμμετοχές, περισσότερες γευστικές προτάσεις και εκπλήξεις που θα ανακοινωθούν σύντομα.

http://www.athensstreetfoodfestival.gr

http://www.facebook.com/Athens-Street-Food-Festival-1149352665076325/?fref=ts

Τι γίνεται φέτος ρε παιδιά…

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 minutes ago, Celtic said:

 

Μόλις σήμερα έφαγα στο Juicy Burger στο Χολαργό.......highly recommended

 

Πολύ καλό, πιστεύω μαζί με ένα στο Χαλάνδρι, ένα στο Πειραιά, ένα στη Γλυφάδα κι ένα κάπου εκεί κοντά στο Μοναστηράκι, που μαζέυετε μια τρελοπαρέα που και που...:tongue: είναι τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2017 at 10:08 PM, Celtic said:

 

Μόλις σήμερα έφαγα στο Juicy Burger στο Χολαργό.......highly recommended

 

Το επισκέφτηκα κι εγω σήμερα. Tι να κάνω με κάνατε και ζήλεψα... και τώρα απολαμβάνω ενα clynelish 14  να έρθω στα ίσα μου :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mallios said:

 

Έχω πάθει πλάκα με τους τύπους.

Απλά δεν ξέρω τι να βάλω. Σκέφτομαι να κάνουμε ένα crash test και να φτιάξουμε με αρκετά καπνιστά malts.

 

Φοβεροί τύποι, τρομερή συνταγή και μπιφτεκάρα XXXL, να φάνε κι οι κότες που λένε... κάτι ξέρουν και γυρίζουν εκεί γύρω  :)  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DMTK said:

Jameson Whiskey Blue Cheese Burger with Guinness Cheese Sauce + Crispy Onions.

Ρε φίλε....ντάξει......και μόνο που το διάβασα μου τρέχουν τα σάλια......πότε θα το φτιάξεις είπαμε;;; :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Ρε φίλε....ντάξει......και μόνο που το διάβασα μου τρέχουν τα σάλια......πότε θα το φτιάξεις είπαμε;;; :lol:

Μέσα όποτε θες :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κερδίστε 5 διπλές προσκλήσεις για το «Burger Fest '17» που επιστρέφει το τετραήμερο 18 έως 21 Μαΐου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

Το Gazzetta σας δίνει τη μοναδική ευκαιρία να διεκδικήσετε 5 διπλές προσκλήσεις, οι οποίες θα εξασφαλίζουν στους νικητές δωρεάν είσοδο και για τις 4 ημέρες που θα διαρκέσει το φεστιβάλ! Συμπληρώστε τα στοιχεία σας μέχρι τη Δευτέρα 15 Μαΐου (στις 12:00) και ίσως να είστε εσείς ένας από τους τυχερούς!

http://www.gazzetta.gr/entertainment/1081821/me-gazzetta-sto-burger-fest-17

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πηγαμε και εκει...............τσικνα μεχρι αηδιας,μουσικη ραπ για τελειωμενους νεολαιους,εψαχνες να βρεις μπυρα.........τιμες burger απο 2 μεχρι 12 ευρω!!!!!!!βρωμα παντου παρολες τις προσπαθειες καποιων καθαριστριων,καδοι για αποριμματα πουθενα,ολοι τρωγαν και τα παραταγαν οπου ναναι.

και το απαυγασμα της βραδιας με την εξοδο,παντου ξεκολακια και τατουασμενοι νεοι,καμπριο να κοβουν βολτες με ομορφονιους,ντεσιμπελ και μπομπες εγκεφαλου.

τελειωμενη νεολαια....................αισχος.......................

Link to comment
Share on other sites

 

Τις προηγούμενες ημέρες πέρασα μια βόλτα, από  Μπαρ Μπεε Κιου Νέας Σμύρνης.

Καλό, χορταστικό και προτεινόμενο.

Ειδικά όσοι μένουν κοντά ;), μην παραλείψουν να κάνουν μια δοκιμή, αν δεν το έχουν τολμήσει ήδη :dribble:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχάριστα νέα κύριοι…

Έτρωγε μόνο μπέργκερ για ένα χρόνο και όμως παρέμεινε φέτες!

http://www.olivemagazine.gr/γαστρονομικά/παράξενα-γαστρονομικά/έτρωγε-μόνο-μπέργκερ-για-ένα-χρόνο-και/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...