Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

TEXNH & WHISKY 2018-2019


DMTK

Recommended Posts

Το  νέο «μωρό» της Indian Motorcycle η οποία έρχεται να ενωθεί με το Jack Daniel’s και το αποτέλεσμα είναι η νέα Jack Daniel's Limited Edition Indian Scout Bobber.

Η φετινή έμπνευση θα είναι η τρίτη συνεργασία των δύο διάσημων brands και φέρει μαύρο χρώμα με χρυσή επικάλυψη 24 καρατιών η οποία έρχεται να δώσει χλιδάτη αίγλη στην αισθησιακή Bobber. Η τιμή της ξεκινά από τα €13.800 ....

jack.png

https://www.ratpack.gr/manual/auto-moto/story/5878/tha-klapsoyn-manoyles-me-ti-nea-mixani-jack-daniel-s

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βλέποντας το υπέροχο ξυλινό γλυπτό που πρόσθεσε ο UB σκέφτηκα οτι ειναι κρίμα που τόσο καιρό δεν έχουμε βάλλει στο συγκεκριμένο νήμα κάποιο έργο του δικού μας tomy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DMTK said:

βλέποντας το υπέροχο ξυλινό γλυπτό που πρόσθεσε ο UB σκέφτηκα οτι ειναι κρίμα που τόσο καιρό δεν έχουμε βάλλει στο συγκεκριμένο νήμα κάποιο έργο του δικού μας tomy

Συμφωνώ και επαυξάνω όσοι έχουν τα έργα του ας ανεβάσουν φωτογραφίες 

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2018 at 5:58 PM, DMTK said:

......βλέποντας το υπέροχο ξυλινό γλυπτό που πρόσθεσε ο UB ....

βασικά είναι κουτί-συσκευασία του Bowmore 1961, 50yo.....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Celtic said:

βασικά είναι κουτί-συσκευασία του Bowmore 1961, 50yo.....

α οκ, εμένα μου φάνηκε σαν παλιό ρολόι, αυτό με τον κούκο...:D (οτι να ναι)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Celtic said:

βασικά είναι κουτί-συσκευασία του Bowmore 1961, 50yo.....

εμενα μου φανηκε σαν τα ξυλινα τραπεζια που τα γεμιζουν με ρυτινη (resin filled wood tables) 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DMTK said:

α οκ, εμένα μου φάνηκε σαν παλιό ρολόι, αυτό με τον κούκο...:D (οτι να ναι)

Καλά με έστειλες... και ότι νόμισα ότι εντυπωσιάστηκες με την καλαισθησία και σύνδεση του ξυλου στην τελειότητα ενός παλαιωμενου ουίσκι 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 @Ρένα και @thanasist τι βλέπετε στην παρακάτω εικόνα:

14937041_1797635650478873_1761639499_n.j

Άμα βλέπετε μια έκρηξη σημαίνει ότι έχετε μεγάλη φαντασία και αυτό σας βοηθά στις δύσκολες καταστάσεις.

Αν βλέπετε δύο χέρια σημαίνει ότι παρά την φαντασία που έχετε χρησιμοποιείται και την λογική σας ταυτόχρονα.

Αν είδατε ένα δέντρο, σημαίνει ότι είστε πάρα πολύ προσεκτικό και σε εγρήγορση πρόσωπο. Εάν δεν βλέπετε τίποτα, θα πρέπει να ξεκουραστείτε. Είστε καταπονημένος και θα πρέπει καλύτερα να πάτε λίγες μέρες διακοπές 

Τέλος αν βλέπετε whisky είστε στο σωστό δρόμο, δε χρειάζεται να ανησυχείτε καθόλου, οι γύρω σας όμως καλού κακού ας κρατουν κάποια απόσταση...  8P

 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, thanasist said:

Εγώ πάλι βλέπω μια περικεφαλαία που τη φοράει κάποιος με μεγάλη μύτη. 

μμμ... κατάλαβα, για την περίπτωσή σου θα πρότεινα αυτό:

a6bbf5a255d4ea6e959d8f7eb6941689.jpgείναι και ιρλανδικό ... οπότε θα σε επαναφέρει άμεσα..:p

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβλέποντας το, από την οπτική του καθενός ξεχωριστά, είστε όλοι μέσα, θα μπορούσε να είναι ρολόι-κούκος, ή τραπέζι τεχνοτροπίας resin-fill (πριν το resin-fill), είτε 2 πρόσωπα αντικρυστά και ανάποδα........Συμπέρασμα, η φαντασία έχει πολλές πτυχές. Κι εγώ, άν δεν το είχα ξαναδεί, ίσως να το περνούσα για μοντέρνο ξύλινο γλυπτό με zombies ή με τον Freddy Krueger.....

Φαντάζομαι όλοι θα έχετε υπόψιν το κλασσικό ψυχολογικό τεστ Rorschach......https://en.wikipedia.org/wiki/Rorschach_test

Κατα τ'άλλα, το κάθε ξύλινο κουτί που φιλοξενεί ένα μπουκάλι Bowmore 50yo, είναι μοναδικό, διαφορετικό από τα υπόλοιπα.

ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Celtic said:

κάθε ξύλινο κουτί που φιλοξενεί ένα μπουκάλι Bowmore 50yo, είναι μοναδικό, διαφορετικό από τα υπόλοιπα.

ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ

:lol: όντως τοσο διαφορετικό που μερικά δεν είναι καν Bowmore ανάμεσα τους ξεχώριζαν Brora και Balvenie...

Δεν λέω και τα διό από Β αρχίζουν :lol::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...