Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!! Μια γνώμη για τα Glen Scotia?? Έχω βάλει στο μάτι το 15αρη η την Victoriana !! (Επίσης αν το έχω δέσει με τα ποστ πείτε μου!) 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dimxatzis said:

Γεια σας παιδιά!! Μια γνώμη για τα Glen Scotia?? Έχω βάλει στο μάτι το 15αρη η την Victoriana !! (Επίσης αν το έχω δέσει με τα ποστ πείτε μου!) 

Τι να σου πω βρε παιδί μου... το έχεις δέσει..δεν το έχεις δέσει..... όπως το πάρει κανείς! :jump:

Προσωπικά... δεν το έχω το Glen Scotia, αν εξαιρέσεις αυτό Glen Scotia Gordon & MacPhail  Cask Strength  (που δεν θυμάμαι άλλα details) όσα έχω πιει με απογοήτευσαν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimxatzis said:

Επίσης αν το έχω δέσει με τα ποστ πείτε μου!)

Τι εννοείς;;; :D

Καταρχάς άνοιξες κατα λάθος δύο ίδια topic (αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να τα συγχωνεύσει) και δεύτερον αφού όλα τα νήματα αφορούν ερωτήσεις για εμφιαλώσεις, γιατί δε τα θέτεις καλύτερα στο: "Ερωτήσεις-απορίες περί συγκεκριμένων εμφιαλώσεων", που τα συμπεριλαμβάνει όλα....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:

Τι εννοείς;;; :D

Καταρχάς άνοιξες κατα λάθος δύο ίδια topic (αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να τα συγχωνεύσει) και δεύτερον αφού όλα τα νήματα αφορούν ερωτήσεις για εμφιαλώσεις, γιατί δε τα θέτεις καλύτερα στο: "Ερωτήσεις-απορίες περί συγκεκριμένων εμφιαλώσεων", που τα συμπεριλαμβάνει όλα....

Το άλλο Glen Scotia δεν είχε comments οπότε έγινε delete.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Μια και ειχαν ασχοληθει καποιοι αναλυτικά με glen scotia θα ηθελα γνωμες για glen scotia 15.

Αν σε καποιον περισσευει δειγμα ή μπουκαλι από το συγκεκριμένο θα με ενδιέφερε(λεπτομέρειες με p.m.)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panos74 said:

Μια και ειχαν ασχοληθει καποιοι αναλυτικά με glen scotia θα ηθελα γνωμες για glen scotia 15.

Αν σε καποιον περισσευει δειγμα ή μπουκαλι από το συγκεκριμένο θα με ενδιέφερε(λεπτομέρειες με p.m.)

Στο απολογισμό της χρονιάς έχουμε φτιάξει και ένα αφιέρωμα στο event με το Glen Scotia. https://online.fliphtml5.com/ysqmr/tnlk/ 

Κάποιο από τα παιδιά που το είχαν αναλάβει ενδεχομένως και να σε βοηθήσει με γνώμη κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mallios said:

Στο απολογισμό της χρονιάς έχουμε φτιάξει και ένα αφιέρωμα στο event με το Glen Scotia. https://online.fliphtml5.com/ysqmr/tnlk/ 

Κάποιο από τα παιδιά που το είχαν αναλάβει ενδεχομένως και να σε βοηθήσει με γνώμη κλπ.

@Nicolas

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, panos74 said:

Μια και ειχαν ασχοληθει καποιοι αναλυτικά με glen scotia θα ηθελα γνωμες για glen scotia 15.

 

Στην μύτη το 15αρι Glen Scotia μου έβγαλε νότες από νεράτζι, φλούδα λεμονιού, καραμέλα βουτύρου, μαύρη σοκολάτα και μια ελαφριά θαλασσινή αύρα. 
Στο στόμα το βρήκα ελαφρά αλμυρό, με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς, bitter σοκολάτα και μπόλικο πιπέρι. 
Επίγευση μέτρια, ξηροκαρπάτη και πιπεράτη. 
Γενικά θετική εντύπωση μου άφησε, ωραίο ουίσκι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...