Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Τί έχουμε δοκιμάσει - BOTTLES PHOTO-VIDEO ALBUM


Recommended Posts

11 minutes ago, Wisdom said:

για να βάλω κι εγώ μία ρετρό φωτογραφία, 18/11/2006, από τη γιάφκα της Γλυφάδας:

image.thumb.png.b968b00aed99af92cd95bd66b6f9c253.png

έλα πες την αλήθεια, πρέπει να βλέπατε πολύ "Τόλμη και Γοητεία" τότε ε;;; :lol:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε DMTK,  μόλις 12 χρόνια πέρασαν. Δεν είμαστε και η Ακρόπολη...

 

Και άλλη μία από το ίδιο μέρος, 10/3/2007. Ιστορική βραδιά που κατέληξε σε ζεϊμπέκικα κλπ. Θα την θυμούνται σίγουρα οι @Celtic και  @McChariz

Το Macallan που απεικονίζεται στη φωτό ήταν ακριβώς η ίδια εμφιάλωση με αυτήν που με μύησε στο μαγικό κόσμο των malt το μακρινό 1996 σε ένα νησάκι της Σκωτίας.

image.thumb.png.7b59b48b75cd122dec16aaffecb212ad.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Wisdom said:

Και άλλη μία από το ίδιο μέρος, 10/3/2007. Ιστορική βραδιά που κατέληξε σε ζεϊμπέκικα κλπ. Θα την θυμούνται σίγουρα οι @Celtic και  @McChariz

όλοι οι μύθοι καταρρίπτονται σιγά σιγά....

παλιά στις συγκεντρώσεις όχι μόνο διαβάζατε βιβλία, όχι μονό πίνατε scapa, όχι μόνο κάνατε food pairing, αλλά βάζατε και τον @Celtic να ακούει ελληνικά και να χορεύει ζειμπέκικα...:lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Wisdom said:

 Ιστορική βραδιά που κατέληξε σε ζεϊμπέκικα κλπ. Θα την θυμούνται σίγουρα οι @Celtic και  @McChariz

 

 

2 minutes ago, DMTK said:

...................αλλά βάζατε και τον @Celtic να ακούει ελληνικά και να χορεύει ζειμπέκικα...:lol:

...εντάξει, φυσικά και την θυμάμαι τη βραδυά, αλλά φίλε @DMTK δυστυχώς δεν τό'χω με τον χορό, εγώ απλώς χτυπούσα παλαμάκια.......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Celtic said:

εντάξει, φυσικά και την θυμάμαι τη βραδυά, αλλά φίλε @DMTK δυστυχώς δεν τό'χω με τον χορό, εγώ απλώς χτυπούσα παλαμάκια......

ναι αλλά άκουγες ελληνικά.. εκτός κι αν είχες φορέσει ωτοασπίδες :p

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DMTK said:

ναι αλλά άκουγες ελληνικά.. εκτός κι αν είχες φορέσει ωτοασπίδες :p

καλα, έχουμε καραξεφύγει :offtopic: αλλα τελοςπάντων, δεν είπα ποτέ οτι δεν μ'αρέσουν ελληνικά τραγούδια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

@Uisge-Beatha & @Wisdom ωραίες και νοσταλγικές οι φωτό, αλλά δεν κολλάνε όλες στο topic.....Είπαμε να βάζουμε μόνο τα μπουκάλια...sorry αλλά....

:offtopic:sorry αν το έκανα λίγο American bar αλλά όταν την είδα στο αρχείο μου δεν κρατήθηκα :pardon:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgos said:

Τι ειπες τώρα !

 

1 hour ago, Celtic said:

εγω παντως τη συγκεκριμένη φωτό την αγνοούσα....ήταν μια ευχάριστη έκπληξη του @Uisge-Beatha

Δεν ξέρω σε τι ανάλυση την δίνει το φόρουμ αλλά αν την θέλετε στην original high resolution let me know :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, giorgos said:

E49493A5-C0EA-4B62-9B6E-9732EEBCB132.jpeg

ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕ!!! Ούτε εγώ δεν την έχω αυτή! Αν δεν έβλεπά τις ελιές δεν θα πίστευα ότι είναι "στο μπαλκόνι"!.  Γονάτησα....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...