Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

New boys in town


giorgos

Recommended Posts

8 minutes ago, mallios said:

Να μην επαναληφθεί παρακαλώ!

Το επόμενο θα'ναι single malt. υπόσχεση!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 943
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

38 minutes ago, Celtic said:

ποιά έχεις βάλει στο μάτι; 

Ας μην αραδιασω τον κατάλογο..βασικά refill με caol ila 12. Μάλλον Ledaig ή Tobermory 10 και είναι καιρός για Talisker 10. Το μπάτζετ ειναι γενικά χαμηλά αλλά επιφυλάσσομαι για καμιά αγορά στο whiskylive αν κατι με κερδίσει. Οι μινιατούρες να'ναι καλά...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ioannis said:

refill με caol ila 12

Αν σε φτάνει το budget σου και επειδή το δοκιμάσαμε, αξίζει πραγματικά, έστω και αν είναι unpeated.

https://www.thewhiskyexchange.com/p/38436/caol-ila-18-year-old-unpeated-special-releases-2017

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Αν σε φτάνει το budget σου και επειδή το δοκιμάσαμε, αξίζει πραγματικά, έστω και αν είναι unpeated.

https://www.thewhiskyexchange.com/p/38436/caol-ila-18-year-old-unpeated-special-releases-2017

 

Το κανονικό 18αρι ήταν παρά πολυ καλό. Να'ναι καλά ο @thanasist. Δεν έχω ξεφύγει ακόμη απο το ταβάνι των 60. Αλλά σαν δοκιμή θα τη κυνηγήσω..Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
5 hours ago, ioannis said:

Σχεδόν αποκλειστικά..

Φιλε Ioannis ποσο αν επιτρεπεται?

Ακουω πολλα για αυτο το "αστερι" (Σειριος) και αν αξιζει λεω να γραψω 100 χλμ  για να το επισκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chrisous said:

Φιλε Ioannis ποσο αν επιτρεπεται?

Ακουω πολλα για αυτο το "αστερι" (Σειριος) και αν αξιζει λεω να γραψω 100 χλμ  για να το επισκεφτω.

Εμείς παλιά, όταν ήμασταν πιο άνετοι, γράφαμε 1 φορά τον χρόνο 505 για να πάμε. Στο κατέβασμα ψαράκι στην Μεθώνη στον καλό φίλο Μιντζίδη και το βραδάκι Αθήνα πάλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ακριβώς αυτό είχα πάθει κι εγώ @celtic! Σχεδόν πάντα βρισκόταν στις επιλογές μου για αγορά και πάντα όλο κάτι άλλο προτιμούσα και έλεγα "..την επόμενη φορά εσύ.." και έτσι κύλησε σχεδόν ένας χρόνος μέχρι που μπήκα σε μια κάβα να χαζέψω και τσουπ..εκεί μπροστά σαν να μου λέει "..ήρθες για μένα.."

Πραγματικά δεν ξέρω πότε θα το ανοίξω ακόμα αφού έχω ήδη κάποια που πίνω αυτό τον καιρό αλλά όταν γίνει να σαι σίγουρος θα ενημερώσω!Ήρθε και ένα δώρο ανέλπιστο σήμερα (Oban 14) και μπερδεύτηκαμε ακόμα ποιο πολύ!🙄

 

 

 

IMG_20200208_183629-2604x3468.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 minute ago, Mpanis said:

Τι εννοείτε ρε παιδιά ήρθε ο ταχυδρόμος? 

Τα παίρνετε από κάπου συγκεκριμένα? Από εξωτερικό ή κάτι άλλο? 🤔

Ε ντάξει, ταχυδρόμος-κουριερ μπορεί να φέρει κάτι κι από Ελλάδα, αλλά το συγκεκριμένο ναι είναι από εξωτερικό. Ψάξε λίγο το φόρουμ άν έχεις χρόνο και όρεξη, έχουν γραφτεί πολλά σχετικά και με αγορές.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Celtic said:

Ε ντάξει, ταχυδρόμος-κουριερ μπορεί να φέρει κάτι κι από Ελλάδα, αλλά το συγκεκριμένο ναι είναι από εξωτερικό. Ψάξε λίγο το φόρουμ άν έχεις χρόνο και όρεξη, έχουν γραφτεί πολλά σχετικά και με αγορές.

Έχω βγάλει τα μάτια μου μια βδομάδα τώρα.... νομίζω θα με βοηθήσουν αρκετά και τα παιδιά στη συνάντηση σχετικά με αγορές κτλ.

Έχω να μάθω πολλά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Celtic said:

@apo21 sexy glass curves και τα whiskies φωτιά!!! Φωνάχτε τον @gtril !!!

Αποτέλεσμα εικόνας για fire brigade images

Το ποτηράκι ήταν δώρο με το Port askaig. Είναι πολύ όμορφο, σαν μικρό κολωνατο glencairn.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mpanis said:

Έχω βγάλει τα μάτια μου μια βδομάδα τώρα.... νομίζω θα με βοηθήσουν αρκετά και τα παιδιά στη συνάντηση σχετικά με αγορές κτλ.

Έχω να μάθω πολλά...

Ναι φυσικά. Ένα πράγμα μόνο, μην αγχώνεσαι, λάου λάου πήγαινε το, σημασία έχει να απολαύσεις το ταξίδι....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Έλα και θα τα πούμε για τα μέρη που μπορούμε να παραγγείλουμε.......

Θέλει πολλή υπομονή όπως σου λέει ο @Celtic που μαζί με πολλούς άλλους του forum είναι έτη φωτός από δοκιμές που

έκαναν και έχουν ά π ο ψ η καλύτερη από εμάς, τους newbie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...