Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

New boys in town


giorgos

Recommended Posts

  • Replies 942
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, Celtic said:

.αναμένουμε και τα σχόλια σου εδω

Θα ανοίξει την επόμενη βδομάδα μόλις καθαρίσω με την αντιβίωση.Ειμαι και 'γώ πολύ περίεργος🤔

Link to comment
Share on other sites

@Celtic δυστυχώς, χάνοντας πολλά χρόνια μέχρι να τα γνωρίσω, νομίζω,  ότι δεν είμαι άρχοντας. Προσπαθώ να τα γευτώ. Αυτό που έχω χάσει τόσα χρόνια.

Εσένα η τύχη σε έφερε να γνωρίσεις πολύ νωρίς τα καλά αποστάγματα.....  Είσαι από τους τυχερούς, γιατί πιστεύω ότι είναι τύχη να τα γευθείς.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valasios said:

@Celtic δυστυχώς, χάνοντας πολλά χρόνια μέχρι να τα γνωρίσω, νομίζω,  ότι δεν είμαι άρχοντας. Προσπαθώ να τα γευτώ. Αυτό που έχω χάσει τόσα χρόνια.

Εσένα η τύχη σε έφερε να γνωρίσεις πολύ νωρίς τα καλά αποστάγματα.....  Είσαι από τους τυχερούς, γιατί πιστεύω ότι είναι τύχη να τα γευθείς.

Mη βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο, δες το μισογεμάτο. Η τύχη είναι να κάνεις φίλους μέσα απο τα ουίσκυ και να τα γευθείς μαζί τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Celtic 'Έχεις απόλυτο δίκαιο. Πάντα το βλέπω μισογεμάτο. Αλλά πάντα βλέποντας τι έχεις χάσει στην ζωή σου, δύσκολα (έως αδύνατο ) το αναπληρώνεις..

Εάν κάνω λάθος ........συγνώμη........

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, valasios said:

@Celtic 'Έχεις απόλυτο δίκαιο. Πάντα το βλέπω μισογεμάτο. Αλλά πάντα βλέποντας τι έχεις χάσει στην ζωή σου, δύσκολα (έως αδύνατο ) το αναπληρώνεις.

@valasios φίλε μου, ο ακατανόμαστος ο Serge έχει δοκιμάσει πάνω από 15.000 whiskies (χώρια τα κρασιά και τα ρούμια κλπ κλπ κλπ). Όπως λέει και ο @Celtic κοίτα το ποτήρι μισογεμάτο. Αν βάλουμε μέτρο σύγκρισης το Serge... όλοι χαμένοι είμαστε. Αν βάλουμε σαν μέτρο το ταξίδι, αφού ξεκίνησες τώρα να είσαι χαρούμενος και υπομονετικός. Έχεις τόσα μέρη να πας (να πάμε όλοι μας) που όσο και να βιαστείς η τρέξεις, δεν προλαβαίνεις. Οπότε 100% εδώ μετράει το ταξίδι.

Να είσαι σίγουρος ότι συνέχεια θα βρίσκεις νέα πράγματα με πιο σημαντικό την παρέα και την απίστευτη αυτή αίσθηση του να μοιράζεσαι γεύσεις και αρώματα. 

Link to comment
Share on other sites

@mallios έχεις απόλυτο δίκαιο. Αυτόν παρακολουθώ και σέβομαι. Πάντα η παρέα είναι το κυριότερο. Προσπαθώ ......όσο μπορώ...... να κερδίσω τον χρόνο.

(Πράγμα Αδύνατο). Πάντα το ταξίδι είναι μακρύ, και συναρπαστικό. Με υγεία και καλή διάθεση μπορείς να μοιραστείς τα πάντα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DMTK said:

ti_.jpg

Τα λάθος αποθέματα για την καραντίνα

Τα σωστά αποθέματα για την καραντίνα!

Τι πηρες παλι ρεε

Με το κιλο τα αγοραζεις!!!🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ καλές επιλογές βλέπω απ'όλους.

Αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τις απόψεις σας μόλις τα ανοίξετε...( @charkyriak ειδικά για το νέο RB C/S, @Glen Philip για το Tomatin, @Nik για το Balvenie).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που καθαρίζεις την αποθήκη του πεθερού πέφτεις πάνω σε κάτι τέτοιο...πολύ μεγάλη χαρά ρε παιδιά,πολύ μεγάλη..

IMG_20200415_112151_copy_868x1156.jpg  IMG_20200415_112906_copy_868x1156.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, apo21 said:

15 μέρες ταξίδευε αλλά έφτασε επιτέλους

έτσι που το διάβαζα, νόμιζα ότι το περίμενες 15 μήνες...:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...