Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση (2019)


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
On 10/12/2019 at 11:05 AM, DMTK said:

Δευτέρα 21-10-2019....

1.-DMTK

 

1 hour ago, DMTK said:

Εγώ μάλλον δε θα μπορέσω τελικά για τη Δευτέρα

Ωραίος είσαι! Επιλέγεις την ημερομηνία, ρίχνεις την ιδέα και μετά στρίβειν δια του αρραβώνος! Σα να καλείς κόσμο στο σπίτι σου κι εσύ να λείπεις τελικά :p

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Wisdom said:

 

Ωραίος είσαι! Επιλέγεις την ημερομηνία, ρίχνεις την ιδέα και μετά στρίβειν δια του αρραβώνος! Σα να καλείς κόσμο στο σπίτι σου κι εσύ να λείπεις τελικά :p

Άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου ...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Wisdom said:

Ωραίος είσαι! Επιλέγεις την ημερομηνία, ρίχνεις την ιδέα και μετά στρίβειν δια του αρραβώνος! Σα να καλείς κόσμο στο σπίτι σου κι εσύ να λείπεις τελικά :p

Αυτό μου έχει συμβεί Dubai!.... (και σε φίλο και σε πελάτη!!)  αλλά από ότι ξέρω κάποτε ήταν μόδα και στην Γαλλία. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Μπορεί ν'απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν τελικά θα ισχυσει η μαζωξη της Δευτέρας?

Τάσο, δεν έχει οριστεί καμμία μάζωξη για τη Δευτέρα. Άλλωστε όταν δεν μπορεί τελικά ο ίδιος ο @DMTK που έκανε την αρχική πρόταση, δεν νομίζω να έχει νόημα.

Και με την ευκαιρία να πω το εξής. Το whiskyforum δεν είναι κάποια "οργάνωση", κάποιο "ίδρυμα", κάποιο "club", εταιρία, μαγαζί ή ότι άλλο. Το whiskyforum είμαστε και είσαστε όλα τα μέλη. Τις μαζώξεις δεν τις κανονίζει κάποιος ή κάποιοι αυθαίρετα. Για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει το συγκεκριμένο topic. Για να προτείνει όποιο μέλος θέλει κάποια ημερομηνία, κάποιο χώρο, να γίνει σχετική κουβέντα και εφ'όσον αυτή καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο με επαρκή συμμετοχή, να το κλείσουμε, να ανοιχτεί ξεχωριστό topic για τη συγκεκριμένη συγκέντρωση και να γίνει. Έτσι γίνεται πάντα ως τώρα, δεν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δηλωσαν αλλα 7 άτομα συμμετοχή στην πρόταση του Δημήτρη για αυτό τον λόγο ρώτησα αν θα ισχύσει παρόλη την αδυναμία του τελικά να συμμετάσχει...Τώρα για τις υπόλοιπες επισημάνσεις που κάνεις συγχωρα με αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν με την ερώτηση μου.😊

Link to comment
Share on other sites

Η Δευτέρα βγαίνει δύσκολη τελικά και για μένα. Επειδή δεν βλέπω μεγάλη ζέση κι είμαστε πολύ κοντά στην ημεομηνία χωρίς να έχει κλειστεί κάτι, προτείνω να αναβληθεί προς το παρόν η μάζωξη και να βρούμε καινούργιες ημερομηνίες εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Χρήστο δηλωσαν αλλα 7 άτομα συμμετοχή στην πρόταση του Δημήτρη για αυτό τον λόγο ρώτησα αν θα ισχύσει παρόλη την αδυναμία του τελικά να συμμετάσχει...Τώρα για τις υπόλοιπες επισημάνσεις που κάνεις συγχωρα με αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν με την ερώτηση μου.😊

Ναι, δήλωσαν κι άλλοι 7, οπότε το όριο των 5 ξεπεράστηκε για να ανοιχτεί το θέμα και να δηλωθούν όλες οι συμμετοχές, η ώρα, ο χώρος κλπ Δεν είδα όμως να ανοιχτεί topic από κανέναν και είμαστε 4 μέρες πριν τη Δευτέρα. Οι επισημάνσεις που έκανα έχουν 100% σχέση με την ερώτηση σου και απορώ που δεν το καταλαβαίνεις.

5 hours ago, Wisdom said:

Για να ενισχύσω τα γραφόμενα του @Tassos Roubeidis εγώ θεώρησα δεδομένο ότι ισχύει η μάζωξη, παρά την απουσία του @DMTK.

Ναι, ΟΚ, μεχρι καποια στιγμή και εγω ο ίδιος το θεωρούσα δεδομένο, αλλά τελικά εκτός του DMTK που δήλωσε οτι δεν μπορεί, δεν είδα κανέναν άλλο εκτός του Τάσου να το πάρει τόσο ζεστά ώστε να γίνει...άρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
8 hours ago, mallios said:

Δευτέρα 09.12 (της Αγίας Άννας μεγάλη η χάρη της) ενδιαφέρεται κανείς για ποτάκι χαλαρό και αεράτο?

  • mallios

Γιορτάζει η κόρη μου. 

Δεν μπορείς να το βάλεις άλλη μέρα? Τρίτη τέταρτη Πέμπτη Παρασκευή 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, thanasist said:

Γιορτάζει η κόρη μου. 

Δεν μπορείς να το βάλεις άλλη μέρα? Τρίτη τέταρτη Πέμπτη Παρασκευή 

Να την χαίρεσαι! Μια χαρά μπορώ και Τρίτη, κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • DMTK locked this topic
  • Celtic unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...