Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

21.01.2019 'Ελα ν'αγκαλιαστούμε darling event


Recommended Posts

21/01/19 @ JJ or Tiki (τελικά που θα πάμε?)

Θα κάνω κάθε προσπάθεια να έρθω. Θα συνοδεύομαι με μπουκάλι.

@Celtic

@DMTK

@sir mihas

@DUCATI13

@Tassos Roubeidis

@thanasist

@Eilean a' Cheo

@gtril

@stratigos

@SimoG

@Ρένα  ???

@James ???

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SimoG said:

21/01/19 @ JJ or Tiki (τελικά που θα πάμε?)

Θα κάνω κάθε προσπάθεια να έρθω. Θα συνοδεύομαι με μπουκάλι.

Μην το κουράζουμε. @Ρένα κλεισε στο Τίκι γιατί πρέπει να βρει και ταξί ο @gtril :jump:

Εσύ παιδί μου να το προσέξεις αυτό! Καταρχάς, ποιος θα συνεδεύει ποιον?! Εσύ το μπουκάλι ή το ανάποδο? Ποιος θα οδηγάει? Ποιος θα πληρώσει?! Μιλάς με γρίφους γέροντα!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλτατος @mallios θα έρθει? Αν ναι, παρακαλώ να μπει στη λίστα. Η φιάλη πάντως που θα με συνοδεύει θα είναι υπεύθυνη.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tassos Roubeidis said:

Σε βλέπω πολύ ενημερωμένο φίλε μου και σε είχα για τέκνο αγαθό...???

όταν είχε έρθει Αθήνα, δυο μέρες βόλτες έκανα. Όλη την Αθήνα γύρισα... :lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SimoG said:

Ο φίλτατος @mallios θα έρθει? Αν ναι, παρακαλώ να μπει στη λίστα. Η φιάλη πάντως που θα με συνοδεύει θα είναι υπεύθυνη.

Δεν θα έρθω..... δυστυχώς....?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gtril said:

Παίδες εγω για 21/1 προτιμάω το JJ γιατι αυτη τη φορα θα ανέβω με αεροπλάνο και δεν θα εχω μεταφορικό.Οποτε με βολεύει περισσοτερο το JJ ειναι πιο κοντά. Για την πιττα κατι θα εχω βρει ως τοτε Οποτε και για το τικι δε εχω θεμα για την κοπή της πίτας.

οπως λεει και ο @mallios  πιο κατω ειναι πολυ κοντα στο σταθμο Ακροπολη, οποτε φανταζομαι δεν θα σε δυσκολεψει ιδιαιτερα... εμπιστευσου μας :turned:

6 hours ago, mallios said:

Το Τικι παίζει να ειναι πιο κοντά σε σταθμό μετρό από οτιδήποτε άλλο. Είναι ίσως και λιγότερο από 100 μέτρα από σταθμό Ακρόπολη.

 

4 hours ago, DMTK said:

Ας ασχοληθούμε με κάτι που μας καίει τώρα...

@Ρένα ξέρουμε μενού? :laugh2:

@DMTK μενου ξερω μονο οταν μαγειρευω εγω αλλα δεν με ρωτησατε τοτε! μονο ο @DUCATI13 ειχε την περιεργεια να μαθει :icecream:

3 hours ago, mallios said:

Μην το κουράζουμε. @Ρένα κλεισε στο Τίκι γιατί πρέπει να βρει και ταξί ο @gtril :jump:

Εσύ παιδί μου να το προσέξεις αυτό! Καταρχάς, ποιος θα συνεδεύει ποιον?! Εσύ το μπουκάλι ή το ανάποδο? Ποιος θα οδηγάει? Ποιος θα πληρώσει?! Μιλάς με γρίφους γέροντα!

οκ.... η επιθυμια σας θα πραγματοποιηθει παραυτα :turned:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ρένα said:
4 hours ago, DMTK said:

 

@DMTK μενου ξερω μονο οταν μαγειρευω εγω αλλα δεν με ρωτησατε τοτε! μονο ο @DUCATI13 ειχε την περιεργεια να μαθει :icecream:

το μόνο που έλειπε απ το τραπέζι σου, ήταν αυτό που είχα παραγγείλει... Πατατάκια :girl_blum:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DMTK said:

το μόνο που έλειπε απ το τραπέζι σου, ήταν αυτό που είχα παραγγείλει... Πατατάκια :girl_blum:

α ναι σωστα! την παρεβλεψα αυτη την παραγγελια αλλα ειμαι σιγουρη οτι με εχεις ηδη συγχωρησει :turned:

και για να μην γεμιζουμε σελιδες μεσα στο τοπικ με τα σχολια μας, τα υπολοιπα απο κοντα! (ελπιζω..)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ρένα said:

και για να μην γεμιζουμε σελιδες μεσα στο τοπικ με τα σχολια μας, τα υπολοιπα απο κοντα! (ελπιζω..)

ή αλλιώς:

ουφ... πάλι όρεξη έχει αυτός...αλλά εγώ καθόλου! :laugh3:

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2019 at 9:18 PM, DMTK said:

εσεις τι λέτε??? Σε ποιό σημείο να μαζωχτούμε???

Είναι κάπως φορτωμένη και δύσκολη χρονικά περίοδος για μένα. Δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα καταφέρω να έρθω στην "αγκαλίτσα" ή και στην "πίτα" ακόμα, σίγουρα όμως θα το παλέψω και για τα 2, όπου και να γίνουν οι εναγκαλισμοί....

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Celtic said:

Είναι κάπως φορτωμένη και δύσκολη χρονικά περίοδος για μένα. Δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα καταφέρω να έρθω στην "αγκαλίτσα" ή και στην "πίτα" ακόμα, σίγουρα όμως θα το παλέψω και για τα 2, όπου και να γίνουν οι εναγκαλισμοί....

ελα τώρα δε θέλω τέτοια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Celtic said:

Είναι κάπως φορτωμένη και δύσκολη χρονικά περίοδος για μένα. Δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα καταφέρω να έρθω στην "αγκαλίτσα" ή και στην "πίτα" ακόμα, σίγουρα όμως θα το παλέψω και για τα 2, όπου και να γίνουν οι εναγκαλισμοί....

Όσο μεγαλώνουμε ή όσο ωριμαζουμε καλύτερα,  τόσο περισσότερες φουρτούνες,  έγνοιες,  προβληματισμούς  και σκοτούρες θα έχουμε στην κουτρα μας.

Για να μην μας πάρει από κάτω , αυτές τις στιγμες με καλη παρέα αξίζει να τις βιώνουμε. Λίγο καλό ποτό,  χαβανεζικη διάθεση λόγω του τόπου συνάντησης κατά πως φαίνεται , λίγο το κέφι θα μας το φτιάξει 

Προσπάθησε να έρθεις γιατί όπως έχεις διαπιστώσει,  όταν λείπουν οι παλαιοί,  εμείς οι νέοι τα κάνουμε όλα μαντάρα,  ούτε κανόνες ούτε τίποτα.  Σεβασμός μηδέν. 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DMTK said:

Αν επιθυμεί ο φίλος @gtril μπορώ να του κλείσω άμαξα...

images?q=tbn:ANd9GcSmae6Xoa3FVSUU1zRRCf2

Αμαξι κατω απο 200 ίππους δεν καβαλάω!! @DMTK Βρες κατι καλύτερο αν θες να ερθω...!!!χαχαχααχ!!!? αφου ξερεις εγω τρια πράγματα θελω...το αμαξι μου γρήγορο, την γυναίκα μου καυτή και την μπύρα μου παγωμένη....??χε χε!!

Τωρα που το σκέφτομαι καπου πρεπει να μπει και το ουίσκι σε αυτα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από μπουκάλια τι γίνεται;Δεν βλεπω να γράφουμε διπλα στα ονόματα κατι!Οποτε θεωρώ οτι υπάρχει χώρος να φέρω κι εγω ενα παρότι θα ερχομαι με τα μεσα.Διορθωστε με Αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Αρα για ΤΙΚΙ ειμαστε οι παρακατω.

Να δηλωσουμε μπουκαλια παρακαλω!!

@Celtic

@DMTK

@sir mihas

@DUCATI13 +μπουκαλι

@Tassos Roubeidis

@thanasist

@Eilean a' Cheo

@gtril

@stratigos

@SimoG

@Ρένα  ???

@James ???

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...