Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

55 minutes ago, DMTK said:

τι εννοείς: όπως πιο παλιά είχαμε DMTK...δεν είμαι εγώ δραστήριο μέλος σήμερα; Τρία χρόνια τώρα, δε μου πέφτει με τίποτα.... η όρεξη... :laugh3:8P

Στο ξεκίνημα αναφέρεται ο άνθρωπος..θίχτηκε ο κύριος 200postτημερα..:p...πάντως το τελευταίο καιρό απολαμβάνω πολύ την ασυνεννοησία μεταξύ @mallios και @Uisge-Beatha σε όλα τα μήκη και πλάτη..

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ioannis said:

Στο ξεκίνημα αναφέρεται ο άνθρωπος..θίχτηκε ο κύριος 200postτημερα..

ε τώρα με προσβάλλεις άσχημα... θα σε βάλω να δοκιμάσεις μαζί με τον @Celtic το νέο Jameson Catchmates 

Jameson-Catchmates.jpg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DMTK said:

ε τώρα με προσβάλλεις άσχημα... θα σε βάλω να δοκιμάσεις μαζί με τον @Celtic το νέο Jameson Catchmates 

Jameson-Catchmates.jpg

Ανακαλώ..Ανακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

.......και επειδή ο @Uisge-Beatha έβαλε το status confused απλά να πω ότι προτιμώ να έχω έναν καλό recruiter σαν τον UB και να φέρνει σταθερά, λίγα αλλά καλά μέλη παρά να έχουμε 605 μέλη αλλά με μικρή συμμετοχή. Είναι σαφές παιδί μου?! 

Να το θέσω ακόμα πιο απλά, 1000 μέλη με 1 ή 2 Posts το χρόνο δεν είναι το favourite μου (δεν απαγορεύεται φυσικά, προς Θεού), αλλά εγώ προτιμώ να έχουμε 10 νέους @ioannis όπως πιο παλιά είχαμε @DMTK και μετά @thanasist  και μετά @Ρένα και @DUCATI13 και όποιο άλλο δραστήριο μέλος ξεχνώ (και σόρρυ!)

Αν και τώρα δεν έγινα σαφής.... 

Ήμουν αρκετά πριν τον @DMTK και όχι μετά :ireful2:

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DMTK said:

ε τώρα με προσβάλλεις άσχημα... θα σε βάλω να δοκιμάσεις μαζί με τον @Celtic το νέο Jameson Catchmates 

Jameson-Catchmates.jpg

Καλό φαίνεται αλλά όχι σαν αυτό....
 

55882114_2210054285912817_721354733914161152_n.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Celtic said:

Καλό φαίνεται αλλά όχι σαν αυτό....
 

55882114_2210054285912817_721354733914161152_n.jpg

θα τα κάνουμε δώρο και τα 2 στον @ioannis όταν κατέβει στα φιλόξενα μέρη μας...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ioannis said:

Βρε ας κατεβώ..και κερνα και ρετσινολαδο...

κατεβα εσύ και θα βάλω τον sotis να σε αντικαταστήσει επάξια :p

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεεε admin mods και γερου...σία ? 

Αμέρικαν μπάρ το κάνατε το νήμα ? θα μπει και το καινούργιο παιδί (τρόπος του λέγειν ?) και θα τρομάξει... μην φοβάσαι @Kosmo είναι καλά παιδιά (τρόπος του λέγειν ?) κατά... βάθος ???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ioannis said:

πάντως το τελευταίο καιρό απολαμβάνω πολύ την ασυνεννοησία μεταξύ @mallios και @Uisge-Beatha σε όλα τα μήκη και πλάτη..

Είδες τι τραβάω ρε Γιάννη? έχει ξεκουτιανει ο συνομος σού και με τρέχει ??

(Τελικά πόσους Γιάννηδες έχουμε ρε παιδιά (τρόπος του λέγειν ?) θα χάσω τον λογαριασμό του Αϊ Γιάννιου ?)

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλα τα παιδιά !!! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα . Τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά. Τόσο καιρό χάζευα στα ξένα site. Ένα ευχαριστώ στους δημιουργούς του φορουμ. Θα επανέλθω, καληνύχτα σας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την όμορφη αλλά κρύα Ρίγα.

Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα και τα γέλια που μού χαρίσατε πρωινιάτικα:laugh2:.

Αυτό που λέει ο Χρήστος είναι αλήθεια καιρό τώρα με παροτρύνει να γραφτω μέχρι πού χθες με δωροδοκία καφεδάκι και Ραβανί με κατάφερε (αν και δεν μου αποκάλυψε που βρήκε το Ραβανί) Και δεν το μετάνιωσα θα έχω μπόλικο υλικό για διάβασμα...
Καλή συνέχεια σε όλους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, thoos said:

Γειά σε όλα τα παιδιά !!! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα . Τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά. Τόσο καιρό χάζευα στα ξένα site. Ένα ευχαριστώ στους δημιουργούς του φορουμ. Θα επανέλθω, καληνύχτα σας.

Φίλε @thoos καλωσήρθες και το μεταμεσονύκτιο σημαίνει ότι είσαι και εσύ ένας από εμάς που ξενυχτάμε (για διαφορετικούς λόγους ο καθένας). Έκανα merge το post σου με αυτό εδώ ώστε να είναι όλα τα νέα μέλη μαζεμένα σε ένα μέρος. Δεν πιστεύω ότι μπορεί εύκολα να βρει κάποιος site που να έχει όλο αυτό τον πλούτο και την γνώση για το whisky συσσωρευμένη. 

Take your time και πιστεύω ότι θα βρεις σχεδόν όλα όσα μπορεί να ζητήσει κάποιος για το whisky.

Με την ευκαιρία να πω και σε σένα αλλά και σε όλα τα νέα μέλη  ότι είναι δεδομένο πως πληροφορία που ΄χει μαζευτεί εδώ και 12 χρόνια, είναι ίσως δύσκολο να βρεθεί. Για αυτό, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το search και θα εκπλαγείτε με το πόσα πράγματα θα βρείτε.  Ελπίζω να σε βοηθήσουν και τα πρόσφατα νέα menu tabs τα οποία οδηγούν σε αποστακτήρια, whiskypedia και γευσηγνωσίες.

Και πάλι, καλωσήρθατε.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, thoos said:

Γειά σε όλα τα παιδιά !!! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα . Τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά. Τόσο καιρό χάζευα στα ξένα site. Ένα ευχαριστώ στους δημιουργούς του φορουμ. Θα επανέλθω, καληνύχτα σας.

Καλωσόρισες ξενύχτη @thoos καλή περιήγηση και διάβασμα ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας..!!!! Είμαι The Cask, ναι, πέρασε καιρός, έχασα διάφορα passwords κτλ., μη σας ζαλίζω - και είπα να γίνω The Cask 2…, καταλάβατε: me, the cask too… αχα χα χααα, τι λογοπαίγνιο, μα που τα βρίσκω.., γκούχ!

Και σκέφτηκα κάτι, νομίζω όμορφο, για ένα καινούργιο λήμμα: «Απολαμβάνοντας το αγαπημένο μου Dram υπό ιδιαίτερες συνθήκες», θα προσπαθήσω να το προσθέσω στο site, μήπως και αρέσει σε κάποιον  - και αποφάσισα, πρωταγωνιστικό ρόλο να παίξει ένα «μπουκαλάκι» από την συλλογή μου, αυτό:

I.thumb.jpg.38f689e1e0f59bf3a3514023d687cd54.jpg

Βέβαια, εικόνες από την συλλογή γενικότερα ντρέπομαι  ακόμα να σας δείξω, με τρομάζει ο whiskyminiatures τελεία gr (μα ποιός είναι τέλος πάντων;;) που ακόμα και, η περηφάνιά μου, ένα Daly’s Tullamore (Cadenhead) του 1949 που έχω, το έχει κι αυτόόός ...!!

Φίλε @giorgos, δεν έχω καθόλου releases από PE στα «μεγάλα», μόνο από διάφορα άλλα εμφιαλωτήρια από δω κι από κει, good stuff όμως, εσύ;

Φίλε @Uisge-Beatha σε χαιρετώ, ίντα κάμεις;

Sláinte agus táinte !

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, The Cask 2 said:

Γεια σας..!!!! Είμαι The Cask, ναι, πέρασε καιρός, έχασα διάφορα passwords κτλ., μη σας ζαλίζω - και είπα να γίνω The Cask 2…, καταλάβατε: me, the cask too… αχα χα χααα, τι λογοπαίγνιο, μα που τα βρίσκω.., γκούχ!

Και σκέφτηκα κάτι, νομίζω όμορφο, για ένα καινούργιο λήμμα: «Απολαμβάνοντας το αγαπημένο μου Dram υπό ιδιαίτερες συνθήκες», θα προσπαθήσω να το προσθέσω στο site, μήπως και αρέσει σε κάποιον  - και αποφάσισα, πρωταγωνιστικό ρόλο να παίξει ένα «μπουκαλάκι» από την συλλογή μου, αυτό:

I.thumb.jpg.38f689e1e0f59bf3a3514023d687cd54.jpg

Βέβαια, εικόνες από την συλλογή γενικότερα ντρέπομαι  ακόμα να σας δείξω, με τρομάζει ο whiskyminiatures τελεία gr (μα ποιός είναι τέλος πάντων;;) που ακόμα και, η περηφάνιά μου, ένα Daly’s Tullamore (Cadenhead) του 1949 που έχω, το έχει κι αυτόόός ...!!

Φίλε @giorgos, δεν έχω καθόλου releases από PE στα «μεγάλα», μόνο από διάφορα άλλα εμφιαλωτήρια από δω κι από κει, good stuff όμως, εσύ;

Φίλε @Uisge-Beatha σε χαιρετώ, ίντα κάμεις;

Sláinte agus táinte !

 

Welcome back @The Cask 2 ?       (σαν τίτλος ταινίας ακούγεται ??)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να καλωσορίσω και τα νέα μας μέλη @Νικος001  @tsegkos  @Maveric  @George Zogr  @Theodosisv  @Βεζυργιαννης Γιωργος  @Michael kapetanakis @whiskey-online και με το καλό να τους δούμε active στο forum.

Μπορούν εδώ να γράψουν και λίγο για τις προτιμήσεις τους στο whisky, αν θέλουν, και φυσικά καλή περιήγηση στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...