Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

Φίλε Αλέκο, σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Θα φροντίσω να γνωριστούμε από κόντα όσο πιο σύντομα μπορώ, αν και δυσκολεύομαι λίγο με τρεχάματα του γάμου και του καινούριου σπιτιού που ετοιμάζουμε. Θέλω να πω για το Benromach, ότι μου το είχαν φέρει δώρο πριν από αρκετά χρόνια και μόλις πολύ πρόσφατα ανακάλυψα τι θησαυρό είχα στο σπίτι μου. Και μάλιστα, ο άνθρωπος που μου το έφερε δεν είχε καμμιά σχέση με την όλη ιστορία και το διάλεξε εντελώς τυχαία! Άντε παιδιά, δοκιμάστε κι οι υπόλοιποι να μου πείτε πως σας φάνηκε. Εγώ μόνο το άδειο μπουκάλι θέλω πίσω (είμαι και λίγο συλλέκτης)...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jbelig κουράγιο.

Σε ένα χρόνο, παντρεύτηκα, άλλαξα δουλειά, χτίζω σπίτι, έγινα μπαμπάς και ετοιμάζομαι για την τρίτη μετακόμιση.

ΟΛΑ μπορούν να γίνουν αρκεί να υπάρχει λίγο χαμόγελο και πολύ διάθεση.Επίσης και ένα καλό malt (χωρίς πλάκα, σαν μια στιγμή ηρεμίας που την απολαμβάνεις μόνος σου ή με παρέα) θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

Κουράγιο. Σε λίγο θα βλέπεις Love and marriage και All Bundy και θα αναπολείς τα χρόνια που ήσουν ελέυθερος!!! :tongue::huh::o:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θερμούς χαιρετισμούς σε όλο το forum σας!!

Σήμερα κατά τύχη έπεσα επάνω στο forum σας και δεν πίστευα οτι υπάρχει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα!

Το βρίσκω πολύ ενδιαφέρων! Συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά, Αντώνη και καλώς ήρθες. Τι τα θες, το να δοκιμάζεις τα καλύτερα whiskies της Ελλάδας με καλή παρέα είναι παλιοδουλεία, αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει...

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στην Whiskoparea μας Aντώνη,θα χαρώ να σε γνωρίσω και από κοντά

(όταν σηκωθώ βέβαια από το κρεβάτι του πόνου-λόγο μέσης....) και ελπίζω να μας

βοηθήσεις να πιούμε κάτι παλιοwhisky που έχουμε στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες Αντώνη.Πες μας μερικά στοιχεία σε σχέση με το whisky,ποιό είναι το αγαπημένο σου malt και περίπου τι έχεις δοκιμάσει.Σε περιμένουμε και

από κοντά όπου σε βολεύει ή Χαλάνδρι ή Γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χθες βράδυ στα εγκαίνια της έκθεσης αυτοκινήτου Executive Cars είδα τυχαία τον παλιό μας γνώριμο BILLBE. Δεν ήξερε το URL του forum, του το είπα, μπήκα μάλιστα και λίγο από το κινητό μου να ρίξει μια ματιά. Ενθουσιάστηκε όταν είδε ότι υπάρχει section "H γωνιά του Συλλέκτη" και είπε ότι θα προσπαθήσει να μπει να πει ένα γεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες.

Επειδή με μεγάλη μου χαρά βλέπω να έρχονται στον ευγενή μας διαδικτιακό τόπο αρκετά νέα μέλη θα ήθελα να παρακαλέσω αυτά τα νέα μέλη, όταν συμπληρώνουν τα στοιχεία τους, να βάζουν τουλάχιστον την ηλικία τους.

Είναι καλό να γνωρίζουμε τουλάχιστον την πληθυσμιακή ηλικία και διάρθρωση του forum.

Επίσης....Silveris που είσαι παιδί μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Silveris is back!!!Και φροντίζω καθημερινώς να εμπλουτίζω τις γνώσεις μου πάνω στο malt!!!!!

Υ.Γ.:Καλές οι γνώσεις αλλά σαν τις γεύσεις δεν είναι! :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.

Επειδή με μεγάλη μου χαρά βλέπω να έρχονται στον ευγενή μας διαδικτιακό τόπο αρκετά νέα μέλη θα ήθελα να παρακαλέσω αυτά τα νέα μέλη, όταν συμπληρώνουν τα στοιχεία τους, να βάζουν τουλάχιστον την ηλικία τους.

Είναι καλό να γνωρίζουμε τουλάχιστον την πληθυσμιακή ηλικία και διάρθρωση του forum.

Σωστή παρατήρηση!!Και φυσικά να προσθέσω ότι περιμένουμε και μηνύματα από τα νέα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αφού υπάρχει θέμα για μέλη, θα το γράψω εδώ. Από χθές το φόρουμ μας απέκτησε και γυναικεία παρουσία, τη Mylady την οποία και καλωσορίζω. Πάει κι αυτό. Ανεβήκαμε ακόμα ένα σκαλί και πραγματικά χαίρομαι. Ας καλωσορίζουμε από εδώ λοιπόν τα νέα μέλη και ας μετονομάσουμε το θέμα σε "μέλη" σκέτο για να καλύπτονται όλα τα σχετικά post. Μόνο που θα πρέπει να βαλσαμώσουμε τον Sir και να τον διατηρούμε σε μια δεξαμενή με yamazaki... :lol: Θα έχει περίοπτη θέση κάποτε στο μουσείο των αντρών (τότε δηλαδή που θα έχουν κυριαρχήσει οι γυναίκες). :D

Καλά dram :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες mylady. Μη διστάσεις να συμμετάσχεις ενεργά στο φόρουμ. Μπορεί να είμαστε λίγο ψωνάρες, αλλά στο κάτω-κάτω όλοι είναι με κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες mylady. Μη διστάσεις να συμμετάσχεις ενεργά στο φόρουμ. Μπορεί να είμαστε λίγο ψωνάρες, αλλά στο κάτω-κάτω όλοι είναι με κάτι.

Mylady!! Γυναίκα, 25 ετών και ασχολείται με το malt!!

Υπάρχουν οι εξείς πιθανότητες:

1. μας κάνει πλάκα ο SIR

2. μας κάνει πλάκα ο SIR

3. μας κάνει πλάκα ο SIR

Σε κάθε περίπτωση (που δεν μας κάνει πλάκα ο SIR) ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ FORUM ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ EVENT! :)

Link to comment
Share on other sites

Aν ημουν η Mylady θα αισθανομουν ιδιαιτερη ικανοποιηση απο το αρρενωπο και πολυ ζεστο καλωσορισμα των μελων του forum ,δεν ειμαι ομως και ζηλευω!! :tongue:

Παντως το ονομα Mylady σε whisky forum κατι μου θυμιζει,κατι μου θυμιζει <_<

Link to comment
Share on other sites

καλωσοριζω με την σειρα μου και εγω το νεο μελος.

νομιζω οτι εαν εγινε η αρχη σιγουρα θα ακολουθησουν και αλλα μελη του γυναικειου φυλου,

που τους αρεσει το malt .

καλως ηρθες , λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας ρεμάλια, respect :air_kiss:

Παρακαλώ όχι λογοπαίγνια με το επώνυμό μου!!! Ρε-mallios είμαι μόνο εγώ (άντε και ο ρε-mallios jr).

Αλήθεια mylady που σε θυμάται ο Sir;;;

Παρακαλώ να καταχωρήσεις το πρώτο σου Post ή Topic για να το γιορτάσουμε αναλόγως. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...