Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα να παρακαλέσω για ακόμα μία φορά τα νέα μέλη να βάζουν τουλάχιστον την ημερομηνία γέννησης στα στοιχεία τους ώστε να υπάρχει κάποιο στατιστικό στοιχείο για το forum και γενικά να μπορούμε να ξέρουμε περίπου με ποιον μιλάμε και τι εμπειρίες έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλώς ήλθες στην παρέα μας NicolasPAP,

θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω στην επόμενη συνάντηση μας και εσένα και το μυστηριακό whisky σου ;);) .

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε στο forum μας.

Με το καλό και τα πρώτα events σας και φυσικά να μην ξεχνάμε ότι σε κάθε (ή σχεδόν σε κάθε) event μας παίρνετε 2 σε 1 event αφού εκτός από το malt που δοκιμάζουμε, θα γνωρίσετε και τον SIR (ένας είναι ο SIR).

Link to comment
Share on other sites

O Sir (ένας είναι ο Sir) αγόρι μου, δεν είναι σαμπουάν και μαλακτικό μαζί, είναι συλλεκτικό είδος, εμπειρία ζωής!!!! :cool:

Σαν να το βλέπω στην τηλεόραση!!!!

MYSTERY SIR!

The new fragrance!!!

Το μόνο σαμπουάν, μαλακτικό, έλαιο σώματος και διεγερτικό μαζί!!!

Μια εμπειρία ζωής για το μπάνιο και την κρεβατοκάμμαρά σας!!!

Στο φώντο η Monica Belluci να ρίχνε χυλόπιτα στον George Clouney λόγοντας του: No SIR, no PARTY!!! και στο βάθος ο SIR (ένας είναι ο SIR) με ροζ μπουρνούζι να κρατάει ένα μπουκαλάκι MYSTERY SIR και να χαμογελάει!!! :lol::clapping::drinks::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Στο φώντο η Monica Belluci να ρίχνε χυλόπιτα στον George Clouney λόγοντας του: No SIR, no PARTY!!! και στο βάθος ο SIR (ένας είναι ο SIR) με ροζ μπουρνούζι να κρατάει ένα μπουκαλάκι MYSTERY SIR και να χαμογελάει!!! :lol::clapping::drinks::yahoo:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι όλοι εμείς μέσα στη ντουλάπα με πασατέμπο, να παίρνουμε μάτι από την κλειδαρότρυπα!!! :rofl:

Μονο τις ερπετοειδεις επιλογες απο την ποικιλια του ρεπερτοριου μου μπορεις να διακρινεις απο τη κλειδαροτρυπα,για να απολαυσεις το "ολον" του θεαματος χρειαζεσαι φινιστρινι (πασατεμπο ΚΑΙ βενταλια θα χρειαστεις ,θα ιδρωναν τα ματια σου) :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Με μεγάλη χαρά βλέπω πως η παρέα μας μεγαλώνει καθώς κάθε μέρα γράφονται όλο και περισσότερα μέλη.

Καλώς ήλθατε παίδες και μην κολλάτε να γράψετ-ρωτήσετε το οτιδήποτε.

Βοηθήστε μας να μάθουμε από εσάς και εσείς από εμάς και όλοι μας από τον Παλιό της παρέας ;) .

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά;;;

Έχουμε και διεθνείς οπαδούς - μέλη;;;

Ωρέ να κάνουμε και ένα tasting σε διεθνές έδαφος (αυτό το αφήνω στον SIR / ένας είναι ο SIR) για να καλωσορίσουμε τα νέα μέλη. (Και Σουηδία καλά είναι, και Σκωτία καλά είναι, και Ουκρανία καλά είναι, και Τζαμάικα καλά είναι....).

Επίσης είδα και δεύτερη γυναίκα!!!! Marianna!! (αν και η Mylady εξαφανίστηκε).

Όσο για τα παλιά μέλη.... μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνουν και ξανά θα είναι ενεργά κοντά μας. :clapping::good:

Link to comment
Share on other sites

Για την Mylady το ειχα γραψει,ειναι η γυναικα-φαντασμα,χτυπα και φευγει ανα διμηνο,συντομα θα εμφανιστει και παλι,συντομη και λιτη οπως συνηθιζει,κατι ξερω ;)

Για τις δοκιμες στα εξωτερικα ,εφοσον συμφωνησουμε απαντες (οι αρρενες) στο forum, διαθετω το εξοχικο μου στη Σλοβενια,το διαμερισμα στο Κιεβο,αλλο ενα εις Τιμισοαρα,ολα εξοπλισμενα καταλληλα και με τις αναλογες ...ανεσεις τους,γηγενεις-αξιοπρεπεις-καθαρες-ποιοτικες :yahoo:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θέλω να καλωσορίσω τον Uisge-Beatha στην παρέα μας.Μπήκε πολύ δυναμικά και οι γνώσεις του θα μας φάνουν χρήσιμες.Άλλωστε είναι

επαγγελματίας στον χώρο αλλά είναι κρίμα που εργάζεται στο Λονδίνο (κρίμα για μας :D ).Πιο πολλά θα σας πει ο ίδιος!Εμείς τον περιμένουμε όταν κατέβει να τον γνωρίσουμε από κοντά.Καλώς ήλθες στο γαλλατικό χωριό :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες U-B. Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις από τα posts ότι η παρέα μοιάζει πολύ με το γνωστό γαλατικό χωριό (το λέω συχνά): συνέχεια μαλώνουμε, αλλά κατά βάθος αγαπιόμαστε σφόδρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλός σας βρήκα και εγώ guys

ναι όντως θυμίζει λίγο γαλατικό χωριο :tongue:

αλλα μάρέσει γιατί δεν είστε μούχλες και anorak.

Επειδή ακόμα προσπαθώ να προσανατολιστώ είναι λίγο δαιδαλώδες το forum

και επίσης είμαι εν μέση μετακομίσεως μην παρεξηγηθείτε αν χαθώ λίγο

τώρα που σας βρήκα δεν με ξεφορτώνεστε :lol::lol::lol:

Όπως έχω πει είδη σε pm στον Mc Chariz ότι βοήθεια μπορώ να παράσχω από εδώ που είμαι επικοινωνήστε άφοβα

όσο για μένα και τις "γνώσεις" που αναφέρει ο Mc Charez δεν μάρέσει να περιαυτολογώ αλλα ως διαπιστευτηριο

εργάζομαι στο χώρο του κράσιου και του ουίσκι εδώ και 8 χρονια και τελειώνω το Diploma μου σε wine and spirits

και έχω κάνει και 3 χρονια στην κοιτίδα του Whisky στη Σκοτία διευθύνοντα κατάστημα Oddbins στο Edinbourgo με κρασί και ουίσκι

και τώρα εργάζομαι στο Heathrow T5 Σαν Senior Wine & Whisky Consultant οποτε αν πετάτε με BA ενημερώσετεμε και μπορεί να σας κεράσω κάτι από κοντά

Επίσης πείτε μου ποτε σχεδιάζεται την επομενη σύναξη γιατί μπορεί να είμαι Ελλάδα σύντομα

Slainte

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...