Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

20 hours ago, Neph said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσά σας, ομολογουμένως καθυστερημένα! 😅

Είμαι η Βασιλική Χρυσοβιτσιώτη απο το The Tasters Club.

Είμαι επίσης απο τους ανθρώπους που πιστεύουν οτι τα whisky ανήκουν στις εταιρίες που τα παράγουν.

Σε εμάς ανήκει η χαρά να τα κρατάμε στα χέρια μας και να τα απολαμβάνουμε με φίλους. 

Αγαπημένο μου αποστακτήριο είναι το Aberlour και  αγαπώ τα Cask Strength γενικά.

σας ευχαριστώ πολύ

Καλωσήρθες και φυσικά μην ξεχνάς να ενημερώνεις και το κομμάτι το δικό σας με εκδηλώσεις (αν και οι πιο πολλοί σίγουρα παίρνουμε το update mail).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Neph said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσά σας, ομολογουμένως καθυστερημένα! 😅

Είμαι η Βασιλική Χρυσοβιτσιώτη απο το The Tasters Club.

Είμαι επίσης απο τους ανθρώπους που πιστεύουν οτι τα whisky ανήκουν στις εταιρίες που τα παράγουν.

Σε εμάς ανήκει η χαρά να τα κρατάμε στα χέρια μας και να τα απολαμβάνουμε με φίλους. 

Αγαπημένο μου αποστακτήριο είναι το Aberlour και  αγαπώ τα Cask Strength γενικά.

σας ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήρθες Βασιλική!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλωσορίζουμε στο forum την καλή μας φίλη και είναι και χαρά μας και τιμή μας να έχουμε κοντά μας την @Maria Kyraleou

Ελπίζω να την έχουμε κοντά μας (ξανά) σε κάποια εκδήλωσή μας (αυτή την φορά και από κοντά, όχι Online μόνο) και φυσικά να μας μιλήσει και για το Biodynamic Barley του Waterford!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2021 at 9:09 PM, D.M. said:

Καλωσόρισες Κωνσταντίνε.Εισαι από Κρητη ή απλά καταγωγή;

Είμαι από αποκορώνα Χανίων από πατερα, αλλά μένω κοντά στην Πάτρα, στο αιγιο

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Din braou said:

Είμαι από αποκορώνα Χανίων από πατερα, αλλά μένω κοντά στην Πάτρα, στο αιγιο

Καλωσήρθες 

Για πες από ποιο χωριό Χανίων ;;;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CHRISTINA DIMOGLOU said:

Καλησπέρα !Έχω ένα cognac Prince Hubert de POLIGNAC. Διατίθεται προς πώληση. Θα ήθελα κάποια εκτίμηση ή προσφορά από ενδιαφερόμενο. Ευχαριστώ πολύ!

καλησπέρα @CHRISTINA DIMOGLOU και καλώς ήρθες! Όπως καταλαβαίνεις και από το όνομα του forum, βασικό αντικείμενο ενασχόλησής μας είναι το whisk(e)y, οπότε δε ξέρω αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε αυτό το ερώτημα/αίτημα που θέτεις.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, CHRISTINA DIMOGLOU said:

Φαίνεται μπήκα σε λάθος site. Έψαχνα συλλέκτες ποτών και μου εμφάνισε την ομάδα σας πρώτη. Πώς μπορώ να απεγγραφώ;

No problem αγαπητή Χριστίνα. Δεν υπάρχει λόγος να απεγγραφείς. Άλλωστε, που ξέρεις; Ίσως κάποιο μέλος που γνωρίζει και από cognac να μπορεί να βοηθήσει. Τι λες @Dino Eco?

Επίσης, άν αυτό που έχεις είναι συλλεκτικό, είναι πολύ πιθανό να έχει προσφερθεί στο παρελθόν από κάποιον άλλο για πώληση σε δημοπρασία. Ρίξε μια ματιά στο https://www.catawiki.com/el/. Αν όντως βρεις εκεί το ίδιο ακριβώς, και δεις πόσο πουλήθηκε, θα έχεις μια αντικειμενική εκτίμηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Athanatos said:

Γεια σας παιδιά δεν έχω πρόθεση να σας θάψω

...ακόμα. Καθίστε πρώτα να γνωριστούμε!

image.png.def13c3d4edecefcd59df14596496c1d.png

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2021 at 10:23 PM, Celtic said:

No problem αγαπητή Χριστίνα. Δεν υπάρχει λόγος να απεγγραφείς. Άλλωστε, που ξέρεις; Ίσως κάποιο μέλος που γνωρίζει και από cognac να μπορεί να βοηθήσει. Τι λες @Dino Eco?

Επίσης, άν αυτό που έχεις είναι συλλεκτικό, είναι πολύ πιθανό να έχει προσφερθεί στο παρελθόν από κάποιον άλλο για πώληση σε δημοπρασία. Ρίξε μια ματιά στο https://www.catawiki.com/el/. Αν όντως βρεις εκεί το ίδιο ακριβώς, και δεις πόσο πουλήθηκε, θα έχεις μια αντικειμενική εκτίμηση.

Sorry για την αργοπορημένη απάντηση , αλλά δεν είμαι και από τα πιο ενεργά μέλη !!! 
 

Χριστίνα θα βοηθούσε πολύ αν είχαμε μια φωτογραφία της φιάλης ! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2021 at 10:55 AM, SimoG said:

...ακόμα.

Αυτό το "...ακόμα" θυμίζει ένα ιστορικό καλωσόρισμα του @sir mihas κρατώντας κουτί με κεράσματα σε κάτι ανυποψίαστους καλοντυμένους επισκέπτες του All About Whisky Χαλανδρίου πριν περίπου 14 χρόνια :biggrin1:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Νεο μέλος, να συστηθώ και εγώ... μπήκα και εγώ στο clud των +10.000 Post, αλλά ο παλιομοντίφικας ο @DMTK δεν το έκανε θέμα, δεν μου είπε μπράβο κλπ κλπ κλπ. Τέτοιος κακομούτσουνος, στριμμένος Los Globos είσαι! ΝΤΡΩΠΟΙ ΡΑΙΙΙ!

10 hours ago, Wisdom said:

Αυτό το "...ακόμα" θυμίζει ένα ιστορικό καλωσόρισμα του @sir mihas κρατώντας κουτί με κεράσματα σε κάτι ανυποψίαστους καλοντυμένους επισκέπτες του All About Whisky Χαλανδρίου πριν περίπου 14 χρόνια :biggrin1:

Το κουτί είχε τάρτες με φράουλες και οι επισκέπτες ήταν από DIAGEO σε εκδήλώση του @tzanis 

Στην ίδια εκδήλωση ο αγαπητός μας @sir mihas υποδέχθηκε και τον @avaton με δύο αμίμητες ατάκες. Η δεύτερη δεν μεταφέρεται επί χάρτου, η πρώτη (σαν τώρα το θυμάμαι) μας χαιρετάει ο Κυριάκος έναν έναν (νομίζω πρώτη φορά που μας έβλεπε από κοντά) και πιο πρίν έχει κάνει μια κίνηση για να φτιάξει το παντελόνι του που προκαλέι το πιο κάτω: 

  • Κυριάκος: Καλησπέρα
  • Sir: τι έχουμε? Συγκαμένος είσαι?
  • Κυριάκος: Εσύ πρέπει να είσαι ο Sir!
  • Sir: Σωστά..(μετά ο αγαπητός Sir έγινε χειμαρώδης και είπε και την δεύτερη ατάκα).  
  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...