Jump to content
McChariz

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.

Recommended Posts

Γουέλκαμ new members.....Kalos Ilthate νέα μέλη !

Ok... δεν μπορείς να αντισταθείς όταν το νέο μέλος έχει "όνομα" @Drunken Knight Opening και φυσικά το mail που έχει δώσει.

Καλωσήρθες νέο μέλος και αναμένουμε και λίγα λόγια για σένα.

Καλημέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα! Μένω στην Σκύρο τα τελευταία 10 χρόνια , εξ'ου και το mail (μια από τις ομορφότερες παραλίες του νησιού). Οι άλλες μεγάλες μου αγάπες , όπως προδίδει το username μου , είναι το σκάκι και το ποιοτικό αλκοολ  και σκέφτηκα να τα συνδυάσω εδώ! Είμαι καινούριος και ορεξάτος στον χώρο αλλά δυστυχώς με περιορισμένο bugdet.

• Like 1

Καλωσήρθες και καλή περιήγηση .

Και νομίζω Σκύρο έχει μια ΚΑΒΑ με κάτι καλά μπουκαλάκια αν θυμάμαι καλά !!

Έχεις δίκιο! Είναι ενημερωμένη κάβα , αλλά δυστυχώς πρέπει να λαμβάνω υπ'όψιν τη σχέση τιμής - ποιότητας και εκεί λίγο τα χαλάει...

2 hours ago, Drunken Knight Opening said:

Έχεις δίκιο! Είναι ενημερωμένη κάβα , αλλά δυστυχώς πρέπει να λαμβάνω υπ'όψιν τη σχέση τιμής - ποιότητας και εκεί λίγο τα χαλάει...

Βασικά αν θυμάμαι καλά άνθρωπος που αλλά λέει και αλλά κάνει .

Δεν κρατάει τον λόγο του !!!!!

4 hours ago, Drunken Knight Opening said:

δυστυχώς με περιορισμένο bugdet.

Δυο τσιτάτα για καλωσόρισμα

1) Η ποιότητα δεν πάει με την ποσότητα και 

2) Το ακριβό δεν σημαίνει και καλό

..μελετώντας το forum θα δεις οτι υπάρχουν τρόποι ακόμη και για χαμηλά budgets..

Καλή μελέτη!

• Like 2

Καλημέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα! Μένω στην Σκύρο τα τελευταία 10 χρόνια , εξ'ου και το mail (μια από τις ομορφότερες παραλίες του νησιού). Οι άλλες μεγάλες μου αγάπες , όπως προδίδει το username μου , είναι το σκάκι και το ποιοτικό αλκοολ  και σκέφτηκα να τα συνδυάσω εδώ! Είμαι καινούριος και ορεξάτος στον χώρο αλλά δυστυχώς με περιορισμένο bugdet.

Το περιορισμένο budget είναι θέμα για όλους. Στο forum θα βρεις απαντήσεις σε όλα και κυρίως σε site με προσφορές και εκπτώσεις. Καλωσήρθες και πάλι και με το καλό να σε δούμε και από κοντά, είτε Αθήνα είτε Σκύρο.

• Like 1

4 hours ago, DUCATI13 said:

Βασικά αν θυμάμαι καλά άνθρωπος που αλλά λέει και αλλά κάνει .

Δεν κρατάει τον λόγο του !!!!!

Εάν μιλάμε για τον ίδιο άνθρωπο (και όχι για κάποιον υπάλληλο) έχω διαφορετική άποψη. Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία , είναι αξιοπρεπέστατος και μπεσαλής και γενικά έχει πολύ καλή φήμη.

2 hours ago, ioannis said:

Δυο τσιτάτα για καλωσόρισμα

1) Η ποιότητα δεν πάει με την ποσότητα και 

2) Το ακριβό δεν σημαίνει και καλό

..μελετώντας το forum θα δεις οτι υπάρχουν τρόποι ακόμη και για χαμηλά budgets..

Καλή μελέτη!

Χαίρετε! Συμφωνώ με τα παραπάνω 100% αλλά έχω την εντύπωση ότι παρεξηγήθηκε λίγο η φράση μου περί σχέσης τιμής - ποιότητας και οφείλω να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Το βασικότερο κριτήριο για μένα στην αγορά μιας φιάλης είναι το best value for money με απόλυτο "ταβάνι" τα 60 ευρώ. Δηλαδή , προσπαθώ να βρω ευκαιρίες για την καλύτερη δυνατή ποιότητα στην χαμηλότερη τιμή , μετά από εξονυχιστικό έλεγχο και έχοντας βεβαίως διαβάσει αρκετές κριτικές για κάποια φιάλη που μ'ενδιαφέρει. Προφανώς λόγω budget  δεν τίθεται θέμα συλλεκτικού, σπάνιου ή ψαγμένου ουίσκυ για μένα.

2 hours ago, mallios said:

Το περιορισμένο budget είναι θέμα για όλους. Στο forum θα βρεις απαντήσεις σε όλα και κυρίως σε site με προσφορές και εκπτώσεις. Καλωσήρθες και πάλι και με το καλό να σε δούμε και από κοντά, είτε Αθήνα είτε Σκύρο.

Θα χαρώ και γω πολύ!

Λογικά θα πρέπει να μιλάμε για τον ίδιο άνθρωπο που έχει μια πολύ καλή ΚΑΒΑ .

Αλλα για να καταλάβεις των είχα ρωτήσει για glenfiddich 30 year και μου λέει ναι έχω και τα είχαμε βρει στην τιμή και μετά τον έψαχνα δυο μέρες για να μιλήσουμε και να του στείλω τα λεφτά και τον βρίσκω καποια στιγμή επιτέλους και μου λέει α ξέρεις μιλησα με τον κουμπάρο μου και ήρθε και μου τα πήρε όλα .

Οταν δίνεις προφορικά τον λόγο σου ότι ναι στα κρατάω τι καταλαβαίνεις από αυτό και μετά μου λέει μια δικαιολογία .

Αρα τι να λέμε τώρα .

Αλλα  ας το αφήσουμε αυτό τώρα είναι δικό μου θέμα καθαρά προσωπικό .

Με 60€ ευρώ θα βρεις πολλά καλά ουισκι και σε κάποιες αγορές που κάνουμε καμία φορά από εξωτερικό online θα μπορείς να συμμετέχεις και εσυ αν θέλεις .

Καλό βράδυ και να σε δούμε απο κοντά 

• Like 1

Καλώς ήρθες @Drunken Knight Opening καλή περιήγηση και συμμετοχή στο forum σου εύχομαι. Όσο για το budget, μην ανησυχείς καθόλου, όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε.

• Like 1