Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Greek Whisky Association Events


Recommended Posts

H πρώτη γευσιγνωσία Αγάπης του Greek Whisky Association είναι γεγονός.

 Μια φορά το χρόνο έχουμε σαν στόχο να διοργανώνουμε μια δράση και τα χρήματα να πηγαίνουν για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό. Για το έτος 2019, το Διοικητικό συμβούλιο του G.W.A αποφάσισε να στηρίξει την προσπάθεια της ‘’Φλόγας’’ Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια - παιδικός καρκίνος ( https://floga.org.gr )

 Τη Παρασκευή 18.01.2019 και ώρα 20:30 θα πραγματοποιηθεί το πρώτο charity tasting αποκλειστικά για τα μέλη του Greek Whisky Association  

Τα ουίσκι που θα δοκιμάσουμε εκείνο το βράδυ είναι:

 • Balvenie 14 Peat week 2002 Speyside Single Malt Whisky (48.3%)

• Wolfburn Langskip Highland Single Malt Whisky (58%)

• Port Askaig 100° Proof Islay Single Malt Scotch Whisky (57.1%)

• Lagavulin 12 18th Release Special Releases 2018 (57.8%)

 Και φυσικά θα υπάρχει και μια φιάλη έκπληξη.

 Την εκδήλωση θα παρουσιάσει ο Χρήστος Κουλιζάκης

 Ο Χρήστος Κουλιζάκης τα τελευταία 20 χρόνια σπουδάζει, ζει και εργάζεται στη Βρετανία και έχει αφιερωθεί τα τελευταία 17 χρόνια στη βιομηχανία των οίνων και οινοπνευματοδών ποτών, με ειδίκευση  στο ουίσκι. Είναι απόφοιτος του Wine and Spirits Educational Trust, Plumton Wine College και της Oddbins Academy of Whisky καθώς και Whisky Ambassador Schools των εταιρειών Bowmore Morrisons, Diageo και Edrington.

Έχει εργαστεί για τις εταιρείες Oddbins, Berry Bros. & Rudd και World of Whiskies σαν διευθυντικό στέλεχος και υπεύθυνος εκπαίδευσης καθώς και σαν ειδικός σύμβουλος εκπαίδευσης προσωπικού και γευσιγνωσίας για διάφορες εταιρείες της Βρετανίας και της Ανατολικής Ευρώπης. Άρθρα του έχουν φιλοξενηθεί κατά καιρούς σε διάφορα περιοδικά και ιστότοπους.

 Προκειμένου να συμμετάσχετε στη συγκεκριμένη εκδήλωση θα πρέπει αρχικά να απαντήσετε θετικά στο συγκεκριμένο email προκειμένου να γίνει προκράτηση της θέσης σας.

Έπειτα έχετε περιθώριο μέχρι και τη Δευτέρα 14.01.2019 προκειμένου να καταβάλετε 25 ευρώ(δωρεά) στους λογαριασμούς της Φλόγας που αναφέρονται στο email με την αιτιολογία ‘’whisky club’’ και να μας στείλετε το αποδεικτικό κατάθεσης για να ολοκληρωθεί η κράτηση της θέσης σας. Λόγω της φύσης της συγκεκριμένης εκδήλωσης μπορείτε εάν το επιθυμείτε να καταβάλλετε και περισσότερα χρήματα για τους σκοπούς της Φλόγας, χωρίς όμως κάτι τέτοιο να αποτελεί προϋπόθεση για την ολοκλήρωση της κράτησης της θέσης σας.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα μπορείτε να φέρετε (προαιρετικά) καινούρια παιχνίδια και τρόφιμα μακράς διαρκείας που θα δοθούν στο συγκεκριμένο σύλλογο.

 Η συγκεκριμένη εκδήλωση υπάγεται στις εκδηλώσεις του Greek Whisky Association, οπότε τα μέλη μπορούν, εφόσον το επιθυμούν, να κάνουν χρήση του ‘’free pass’’ όπως έχει αναφερθεί στα προνόμια των μελών κατά την εγγραφή σας στο G.W.A. Εφόσον πρόκειται για φιλανθρωπική εκδήλωση οι εκπτώσεις των προνομίων δεν  ισχύουν.

Τραπεζικοί λογαριασμοί Φλόγας:

 ► Εθνική Τράπεζα192/480000-10 IBAN: GR2501101920000019248000010

► Alpha Bank: 112-00-2002-011686 IBAN: GR8001401120112002002011686

► Τράπεζα Πειραιώς5015-020-641423 IBAN: GR6301720150005015020641423

► Eurobank: 00260063460100128261 IBAN: GR6602600630000460100128261

 

I.D Εκδήλωσης

Διοργάνωση: Greek Whisky Association

Πόλη: Αθήνα                        

Ημερομηνία18/1/2019

Ωρα20:30

Θέμα: Charity tasting vol.1

Θέσεις: 25

Συντονισμός: Χρήστος Κουλιζακης

 Κόστος Δωρεάς: 25€

 Οι θέσεις για τη συγκεκριμένη δραστηριότητα είναι περιορισμένες οπότε θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Σε περίπτωση που θέλετε να κάνετε χρήση του “Free Pass” παρακαλώ πολύ να μας ενημερώσετε.

 Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πρόσθετη πληροφορία μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 #Drink_well #Live_wel

 Με εκτίμηση,

 

Η Ομάδα του

Greek Whisky Association

 

Greekwhiskyassociation@gmail.com

694 6398686

 

 BLACK LOGO.pngφλογα.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@giorgos το έκανα λίγο edit ώστε να μικρύνουν οι παράγραφοι (τα διπλά κενά ανάμεσά τους) και έσβησα το Line up που υπήρχε 2 φορές.

Κατ'αρχάς να χαιρετίσω την GWA και την παρουσίαση της εκδήλωσής της για ένα τέτοιον σκοπό. Επίσης και τον φίλο και μέλος της Hellenic Malt Whisky Society και του whiskyforum.gr το γνωστό σε όλους μας @Uisge-Beatha ο οποίος και θα παρουσιάσει το event.

Το forum μας ήταν και είναι πάντα ανοικτό σε όποιο club / society / association κλπ θέλει να διαφημίσει εκδηλώσεις του και να γίνει γνωστό στα μέλη μας.

Κάποια προσωπικά σχόλια για την εκδήλωση.

1. Η συγκεριμένη εκδήλωση είναι όπως αναφέρεται πιο πάνω "το πρώτο charity tasting αποκλειστικά για τα μέλη του Greek Whisky Association"  οπότε δεν καταλαβαίνω τον σκοπό διαφήμισης στο whiskyforum αφού μέλη του forum ή της HMWS δεν θα μπορούν να συμμετέχουν (όπως σε αντίστοιχες εκδηλώσεις άλλων clubs / associations κλπ).

Καλό θα ήταν να υπήρχε μία πρόβλεψη για φιλοξενία μελών της HMWS ή του whiskyforum όπως έχει γίνει και στο παρελθόν σε άλλες εκδηλώσεις από άλλα clubs / associations είτε να αναφερόσασταν σε μία ανοικτή εκδήλωση την οποία κάνετε ή συντονίζετε και στην οποία θα μπορούσαν όσα μέλη θέλουν να συμμετέχουν. 

2. Υπάρχει επίσης και μία αναφορά που μπερδεύει. "Προκειμένου να συμμετάσχετε στη συγκεκριμένη εκδήλωση θα πρέπει αρχικά να απαντήσετε θετικά στο συγκεκριμένο email προκειμένου να γίνει προκράτηση της θέσης σας." 

Είτε πρόκειται για αντιγραφή από το site της GWA ή το Facebook είτε δεν έχει μπει κάποιο mail ή δεν είναι σαφές.

Σε κάθε περίπτωση, εννοείται ότι η GWA ή μέλος της δεν μπορεί σε καμία περίπτωση και ούτε επιτρέπεται να στείλει mail χρησιμοποιώντας το site της HMWS / whiskyforum ούτε και την βάση με τα μέλη της για την διαφήμιση εκδήλωσής της. Πλέον των κανόνων λειτουργίας του forum υπάρχει και συγκεκριμένο θεσμικό πλαίσιο το οποίο απαγορεύει κάτι τέτοιο ( GDPR / ΓΚΠΔ - direct marketing mail - άμεση διαφήμιση) χωρίς την συγκατάθεση των ατόμων / παραληπτών, πόσο μάλλον αν πρόκειται για μέλη άλλης κοινότητας. Η συγκεκριμένη εκδήλωση αφορά την GWA η οποία και υπογράφει το post οπότε εμπίπτει σε αυτούς τους κανόνες. Θεωρώ ότι είναι λάθος αναφορά και μάλλον πρέπει να αναφέρεστε στο mail της Φλόγας (αν μπορώ να συνθέσω την εικόνα σωστά). Ευελπιστώ να  μην έχει σταλεί κάποιο mail σε μέλος του whiskyforum / HMWS.

Πέρα από τα δύο μικρά μου σχόλια, καλή επιτυχία στη εκδήλωσή σας.

@mallios

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mallios said:

1. Η συγκεριμένη εκδήλωση είναι όπως αναφέρεται πιο πάνω "το πρώτο charity tasting αποκλειστικά για τα μέλη του Greek Whisky Association"  οπότε δεν καταλαβαίνω τον σκοπό διαφήμισης στο whiskyforum αφού μέλη του forum ή της HMWS δεν θα μπορούν να συμμετέχουν (όπως σε αντίστοιχες εκδηλώσεις άλλων clubs / associations κλπ).

@mallios για ποιον λογο μέλη του Forum ή της HMWS δεν θα μπορουν να συμμετασχουν?

Υπαρχουν μελη της HMWS που ειναι κ μελη GWA και επισης υπαρχουν μελη του whiskyforum τα οποια ειναι και μελη GWA

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mallios said:

@giorgos το έκανα λίγο edit ώστε να μικρύνουν οι παράγραφοι (τα διπλά κενά ανάμεσά τους) και έσβησα το Line up που υπήρχε 2 φορές.

Καλοδεχουμενο (αν κ σπανιο) το Edit κ ας εγινε ανευ προηγουμενης ενημερωσης. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mallios said:

 

2. Υπάρχει επίσης και μία αναφορά που μπερδεύει. "Προκειμένου να συμμετάσχετε στη συγκεκριμένη εκδήλωση θα πρέπει αρχικά να απαντήσετε θετικά στο συγκεκριμένο email προκειμένου να γίνει προκράτηση της θέσης σας." 

Είτε πρόκειται για αντιγραφή από το site της GWA ή το Facebook είτε δεν έχει μπει κάποιο mail ή δεν είναι σαφές.

Σε κάθε περίπτωση, εννοείται ότι η GWA ή μέλος της δεν μπορεί σε καμία περίπτωση και ούτε επιτρέπεται να στείλει mail χρησιμοποιώντας το site της HMWS / whiskyforum ούτε και την βάση με τα μέλη της για την διαφήμιση εκδήλωσής της. Πλέον των κανόνων λειτουργίας του forum υπάρχει και συγκεκριμένο θεσμικό πλαίσιο το οποίο απαγορεύει κάτι τέτοιο ( GDPR / ΓΚΠΔ - direct marketing mail - άμεση διαφήμιση) χωρίς την συγκατάθεση των ατόμων / παραληπτών, πόσο μάλλον αν πρόκειται για μέλη άλλης κοινότητας. Η συγκεκριμένη εκδήλωση αφορά την GWA η οποία και υπογράφει το post οπότε εμπίπτει σε αυτούς τους κανόνες. Θεωρώ ότι είναι λάθος αναφορά και μάλλον πρέπει να αναφέρεστε στο mail της Φλόγας (αν μπορώ να συνθέσω την εικόνα σωστά). Ευελπιστώ να  μην έχει σταλεί κάποιο mail σε μέλος του whiskyforum / HMWS.

Πέρα από τα δύο μικρά μου σχόλια, καλή επιτυχία στη εκδήλωσή σας.

@mallios

 

Προφανεστατα κ email λαμβανουν μονο τα μελη GWA. 

Εχει μπει τηλεφωνο κ email επικοινωνιας. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, giorgos said:

@mallios για ποιον λογο μέλη του Forum ή της HMWS δεν θα μπορουν να συμμετασχουν?

Υπαρχουν μελη της HMWS που ειναι κ μελη GWA και επισης υπαρχουν μελη του whiskyforum τα οποια ειναι και μελη GWA

Σωστό @giorgos . Για να είμαι πιο σαφής, μιλαώ για τα υπόλοιπα μέλη. No worries.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, giorgos said:

Προφανεστατα κ email λαμβανουν μονο τα μελη GWA. 

Εχει μπει τηλεφωνο κ email επικοινωνιας. 

@giorgos ¨οπως είναι γραμμένο εγώ κατάλαβα ότι θα αποσταλεί mail στο οποίο θα πρέπει να απαντήσουν.

Σε κάθε περίπτωση, καλό θα είναι να το κάνεις edit ώστε να μην πρέπει να γίνει συνδυασμός για να έχουνε πλήρες νόημα. Βάλε την πρόταση που αναφέρεις το mail ακριβώς κάτω από την πρόταση που γράφεις ότι είναι για τα μέλη της GWA και όχι μετά την παρουσίαση του @Uisge-Beatha και καλό θα είναι να γράψεις ότι "Όσα από τα μέλη της GWA θέλουν να συμμετάσχουν ......κλπ κλπ κλπ" (για το edit δεν θα χρεώσω αυτή την φορά, θα μου στείλεις samples).

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του εύλογου συσχετισμού του ονόματος της GWA με την HMWS θεωρώ ότι πρέπει να γίνει διευκρίνιση ότι ουδεμία σχέση υπήρχε ή υπάρχει μεταξύ της GWA και του whiskyforum και της HMWS κατά συνέπεια.

Επίσης, πρέπει να τονιστεί ότι δεν είναι πράγματι μία εκδήλωση ανοιχτή σε όλους αλλά μόνο σε όσους θελήσουν να καταβάλουν το αναλογούν τίμημα προκειμένου να εγγραφούν μέλη της εν λόγω κοινωνίας και ως εκ τούτου δεν αφορά θεωρώ πράγματι τα μέλη του whiskyforum ως σύνολο όπως οι υπόλοιπες εκδηλώσεις που έχουν παρουσιαστεί εδώ και τηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς την παρουσίασή της εδώ μιας και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα ο οποιοσδήποτε μας διαβάζει να δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, thanasist said:

 

Επίσης, πρέπει να τονιστεί ότι δεν είναι πράγματι μία εκδήλωση ανοιχτή σε όλους αλλά μόνο σε όσους θελήσουν να καταβάλουν το αναλογούν τίμημα προκειμένου να εγγραφούν μέλη της εν λόγω κοινωνίας και ως εκ τούτου δεν αφορά θεωρώ πράγματι τα μέλη του whiskyforum ως σύνολο όπως οι υπόλοιπες εκδηλώσεις που έχουν παρουσιαστεί εδώ και τηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς την παρουσίασή της εδώ μιας και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα ο οποιοσδήποτε μας διαβάζει να δημιουργήσει λανθασμένες εντυπωσεις  

Αναφέρεται ξεκάθαρα οτι αφορα μελη του Greek Whisky Association. 

Στο παρον νημα εχουν παρουσιαστει διαφορες εκδηλωσεις απο τον γαμου μου μεχρι εκδηλωσεις στην Κυπρο, whiskylive, tasters κτλ και @thanasist διατηρεις επιφυλαξεις για τη παρουσιαση του  συγκεκριμενο event εδω? Τουλαχιστον weird

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φόρουμ πρεπει να υπάρχει η ενημέρωση των μελών για οτιδήποτε τους αφορά. Στη προκειμένη περίπτωση το whisky. Είτε ειναι μια εκδήλωση επι πληρωμή είτε ειναι δωρεάν πρεπει να το γνωρίζουν ώστε να αποφασίσουν οι ίδιοι ατομικά αν θέλουν να συμμετάσχουν. Εάν δεχτούμε οτι δε θα πρεπει να διαφημίζονται τέτοιες εκδηλώσεις θα πρεπει να σταματήσουν τοτε και οι αναφορές σε whisky live ανα τον κοσμο, σε tasters και γενικά σε οτιδήποτε δεν εχει σχεση με τις αυτόνομες εκδηλώσεις του φόρουμ. Με αλλα λόγια να βάλουμε και ενα λουκέτο και να αναδημοσιεύουμε μονο post απο ξένα σάιτ για ενημέρωση μας ( @DMTK ανεβάζεις πιο γρήγορα post και απ τα ίδια τα σαιτ και το γουστάρω τρελα. keep going!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Chris84 said:

Σε ενα φόρουμ πρεπει να υπάρχει η ενημέρωση των μελών για οτιδήποτε τους αφορά. Στη προκειμένη περίπτωση το whisky. Είτε ειναι μια εκδήλωση επι πληρωμή είτε ειναι δωρεάν πρεπει να το γνωρίζουν ώστε να αποφασίσουν οι ίδιοι ατομικά αν θέλουν να συμμετάσχουν. Εάν δεχτούμε οτι δε θα πρεπει να διαφημίζονται τέτοιες εκδηλώσεις θα πρεπει να σταματήσουν τοτε και οι αναφορές σε whisky live ανα τον κοσμο, σε tasters και γενικά σε οτιδήποτε δεν εχει σχεση με τις αυτόνομες εκδηλώσεις του φόρουμ. Με αλλα λόγια να βάλουμε και ενα λουκέτο και να αναδημοσιεύουμε μονο post απο ξένα σάιτ για ενημέρωση μας ( @DMTK ανεβάζεις πιο γρήγορα post και απ τα ίδια τα σαιτ και το γουστάρω τρελα. keep going!)

Νομίζω ότι δε διάβασες προσεκτικά τι έγραψα. 

1. Διατύπωσα επιφύλαξη,  δεν απαγορευσα και ούτε έχω το δικαίωμα να το κάνω. 

2.Η επιφύλαξη συνίσταται στο ότι δεν απευθύνεται,  και αναφέρεται ξεκάθαρα,  στα μέλη του φόρουμ,  παρά μόνο στα μέλη της GWA. 

Αν δινόταν η δυνατότητα συμμετοχής σε όλους μας, έναντι του αναφερόμενου αντιτίμου θα ήταν διαφορετικά. Τώρα απλά δεν βλέπω το λόγο ύπαρξής της. Εκτός αν πρόκειται για συγκεκαλυμμένη προσπάθεια εγγραφής μελών μέσω του φόρουμ,  ιδέα η οποία με βρίσκει αντίθετο σαν αρχή. 

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και και δεν έχει να κάνει με την ελευθερία της διακίνησης της πληροφορίας μέσα στο φόρουμ αλλά με την προστασία της ίδιας του της ύπαρξης 

Έγραψα μία άποψη,  τη στηριξα με βάση όσα πιστεύω και με γνώμονα τις δικές μου αντιλήψεις,  δεν έχω τη διάθεση να αντιπαρατεθω με κανέναν ούτε και να σιωπήσω. Οπότε δεν θεωρώ ότι χρειάζεται να επεκταθώ και περισσότερο.

Απλά απόψεις ανταλλάσουμε. Ελπίζω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Boyzz καλημέρα.

Έκανα 2 τεχνικά σχόλια και ξεκινησε μια αλυσιδούλα την οποία και φυσικά δεν επεδίωξα. Αρχή του forum είναι να διαφημίζονται όσοι θέλουν, υπήρξε μία ένσταση από μέρους μου για το αποκλειστικό της εκδήλωσης και για το mail και νομίζω το ξεκαθάρησε ο @giorgos  ότι απευθυνόταν ενημερωτικά στα κοινά μέλη και πως δεν έχει σταλεί κάποιο mail.

Εφόσον η GWA επιθυμεί να διαφημίζεται μέσω του forum, καλά κάνει και αναμένουμε και εμείς το ίδιο από το site της GWA. (προσωπική μου άποψη πάντα - η HMWS εκφράζεται από το 2010 που ιδρύθηκε συλλογικά και μετά από διάλογο με τα μέλη της).  

Καλό θα είναι (και προσωπική μου παράκληση) να μην υπάρξουν άλλα σχόλια εδώ αφού μιλάμε για μια εκδήλωση, υπάρχουν άλλοι τρόποι επικοινωνίας με άλλα clubs / associations κλπ ¨η μπορεί να ανοιχτεί κάποιο topic, εφόσον υπάρχει κάποιο αντικείμενο συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, συγχαρητήρια στην GWA για την πρωτοβουλία και κυρίως για τον καλό σκοπό της.

Προφανώς και συμφωνώ με @giorgos, τέτοιες εκδηλώσεις σχετικές με whisky, όχι μόνο πρέπει να είναι ευπρόσδεκτες στο whiskyforum, αλλά επιβάλλεται να επικοινωνούνται εδώ μέσα, είτε ευθέως (προτιμητέο) είτε ως αναδημοσίευση από όποιο μέλος τις τσιμπήσει κάπου. Πολύ δε περισσότερο όταν ο εισηγητής της εκδήλωσης είναι μέλος του forum και της HMWS. Εντάξει, θα έπρεπε να είχε προσεχθεί λίγο το κείμενο (που κακώς έγινε copy paste) ως προς το email και τις απαντήσεις για να μην υπάρχει σύγχυση, αλλά με τα διευκρινιστικά σχόλια από κάτω αυτό διορθώνεται.

Ένα side benefit της δημοσίευσης αυτής είναι ότι γνωρίζουμε πως τουλάχιστον στις 18/1 θα είναι στην Ελλάδα ο @Uisge-Beatha

Να υπενθυμίσω ότι υπάρχουν και μερικοί περίεργοι, όπως η αφεντομουτσουνάρα μου, που δεν ενημερώνονται μέσω facebook ή άλλων μέσων κοινωνικής δικτύωσης, αλλά μόνο μέσω του forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Wisdom said:

Εντάξει, θα έπρεπε να είχε προσεχθεί λίγο το κείμενο (που κακώς έγινε copy paste) ως προς το email και τις απαντήσεις για να μην υπάρχει σύγχυση, αλλά με τα διευκρινιστικά σχόλια από κάτω αυτό διορθώνεται.

 

Δικό μου το λάθος σε αυτό. Έκανα ενα βιαστικό copy paste. 

 

Κατι ακομα για το ρετουσαρισμα-edit που εκανε ο φιλτατος @mallios  η αληθεια να λεγεται οτι δεν ξαναθυμαμαι να εχει γινει ποτε παρομοια κινηση απο διαχειριστη ανευ προηγουμενης ειδοποιησης του γραφοντα. Οσο <<καλοδεχουμενη>> κ αν ειναι για λογους αισθητικης θα παρακαλουσα πολυ να μην ξαναγινει. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, thanasist said:

 

2.Η επιφύλαξη συνίσταται στο ότι δεν απευθύνεται,  και αναφέρεται ξεκάθαρα,  στα μέλη του φόρουμ,  παρά μόνο στα μέλη της GWA. 

 

 

18 hours ago, giorgos said:

 

Υπαρχουν μελη της HMWS που ειναι κ μελη GWA και επισης υπαρχουν μελη του whiskyforum τα οποια ειναι και μελη GWA

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giorgos said:

Κατι ακομα για το ρετουσαρισμα-edit που εκανε ο φιλτατος @mallios  η αληθεια να λεγεται οτι δεν ξαναθυμαμαι να εχει γινει ποτε παρομοια κινηση απο διαχειριστη ανευ προηγουμενης ειδοποιησης του γραφοντα. Οσο <<καλοδεχουμενη>> κ αν ειναι για λογους αισθητικης θα παρακαλουσα πολυ να μην ξαναγινει. 

Φίλε μου έχει γίνει αρκετές φορές edit για να μειωθούν τα κενά ανάμεσα σε παραγράφους, και φυσικά ενημέρωσα αμέσως.

Επίσης γίνεται (και θα γίνεται) συνέχεια edit και merge / move για να συγχωνευθούν θέματα που υπάρχουν σε διαφορετικά μέρη κλπ. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει θέμα εδώ και φυσικά δεν πιστεύω να έχω αδικήσει κάποιον τα τελεταία 7-8 χρόνια που είμαι admin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Φίλε μου έχει γίνει αρκετές φορές edit για να μειωθούν τα κενά ανάμεσα σε παραγράφους, και φυσικά ενημέρωσα αμέσως.

Επίσης γίνεται (και θα γίνεται) συνέχεια edit και merge / move για να συγχωνευθούν θέματα που υπάρχουν σε διαφορετικά μέρη κλπ. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει θέμα εδώ και φυσικά δεν πιστεύω να έχω αδικήσει κάποιον τα τελεταία 7-8 χρόνια που είμαι admin.

Εφοσον λες γινεται το δεχομαι κ ας μην το ξερω οτι γινεται τοσο συχνα. Επισης η ενημερωση οντως αμεσως μετα την διορθωση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, giorgos said:

Εφοσον λες γινεται το δεχομαι κ ας μην το ξερω οτι γινεται τοσο συχνα. Επισης η ενημερωση οντως αμεσως μετα την διορθωση. 

Τη μινιατούρα μου μη ξεχάσεις!!! ?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2019 at 8:54 PM, giorgos said:

H πρώτη γευσιγνωσία Αγάπης του Greek Whisky Association είναι γεγονός.

Συγχαρητήρια στην GWA για αυτη τη δράση. 

Απο κει και πέρα, και η πρώτη δημόσια αναφορά στο whiskyforum για την GWA είναι επίσης γεγονός. Αλλά δυστυχώς, ειλικρινά το λέω, έγινε με έναν κάπως "άκυρο" τρόπο. Σεβόμενος τον σκοπό της εκδήλωσης δεν θα επεκταθώ εδώ σε λεπτομέρειες, άλλωστε πιστεύω το πράγμα μιλάει μόνο του.

Καλή επιτυχία στην εκδήλωση και Εις Υγείαν, πρωτίστως όλων των παιδιών που την έχουν ανάγκη.

H HMWS είναι ανοιχτή σε κάθε είδους πρόταση στήριξης τέτοιου είδους ανιδιοτελών ενεργειών.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Celtic said:

Συγχαρητήρια στην GWA για αυτη τη δράση. 

Απο κει και πέρα, και η πρώτη δημόσια αναφορά στο whiskyforum για την GWA είναι επίσης γεγονός. Αλλά δυστυχώς, ειλικρινά το λέω, έγινε με έναν κάπως "άκυρο" τρόπο. Σεβόμενος τον σκοπό της εκδήλωσης δεν θα επεκταθώ εδώ σε λεπτομέρειες, άλλωστε πιστεύω το πράγμα μιλάει μόνο του.

Καλή επιτυχία στην εκδήλωση και Εις Υγείαν, πρωτίστως όλων των παιδιών που την έχουν ανάγκη.

H HMWS είναι ανοιχτή σε κάθε είδους πρόταση στήριξης τέτοιου είδους ανιδιοτελών ενεργειών.

Κέλτη θα με ενδιεφερε να επεκταθεις με προσωπικη τηλεφωνικη επικοινωνια εαν κ εφοσον θελεις. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να απολογηθώ και από τον @giorgos που λόγο φόρτου εργασίας έκανε το χαμαλικη του ποσταρισματος έστω και λίγο  αρετουσαριστο αλλά  και από του υπόλοιπους φίλους. Θα σεβαστώ τον @malliosκαι δεν θα επεκταθώ άλλο (Αν και κάποια θέματα σηκώνουν συζήτηση) @Wisdomκαι λοιποί Αθηναίοι θα ποστάρω αλλού περί ποτού...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε ιδιαίτερο, απλά μετά από πολλά ενδιαφέροντα κι επιμορφωτικά, έπεσε και μια υπέροχη πρόταση για λουκέτο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...