Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Προγράμματα για τα ήδη υπάρχοντα μέλη της SMWS


Recommended Posts

Αυτή την περίοδο και ενόψει προετοιμασίας για το Feis Ile, η SMWS ετοιμάζεται για ένα virtual tasting event.

Πληροφορίες για όσα υπάρχοντα μέλη ενδιαφέρονται, κάνοντας κλικ στην πιο κάτω εικόνα.

Προσοχή!

  • Είναι για τα υπάρχοντα μέλη. Αν κάποιος αποφασίσει να γραφτεί για να συμμετέχει, θα χάσει την ενδεχόμενη έκπτωση από το HMWS πρόγραμμα.
  • Αν κάποιος θέλει οπωσδήποτε να γραφτεί, ΠΡΙΝ γραφτεί να επικοινωνήσει μαζί μου.

 

   image.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to Προγράμματα για τα ήδη υπάρχοντα μέλη της SMWS
  • mallios featured this topic
  • 3 weeks later...

Νομίζω ότι τα μέλη της SMWS μπορούν να είναι επίσης πιο ενημερωτικά για τα member benefits.

Ενδεικτικά εκτός από το 5% (εγγραφή και αγορές) που τρέχει ήδη για όλα τα μέλη μας ή για το 20% έκπτωση στο κόστος εγγραφής να ενημερώσω ότι από Δεκέμβριο μέχρι και σήμερα, επιπλέον των προγραμμάτων μας έχω ήδη σαν member benefit το κουπόνι πρώτης αγοράς, το κουπόνι γενεθλίων και το refer a friend.

Παράλληλα προσπαθώ και αναμένω να έχουμε και collective shipping οπότε ένα μέλος να μπορεί να κάνει αγορές με τα κουπόνια του και μετά να έχει μία αποστολή. Αυτό θα έχει και επιπλέον όφελος αφού κάθε κουπόνι αφορά σε μία αγορά, και κάθε αγορά έχει και shipping cost.  Αν μπορέσουμε να το καταφέρουμε θα είναι πολύ καλό για τον προγραμματισμό μας επίσης.

Να υπενθυμίσω ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε τα links μας. Αν είναι δύσκολη η πρόσβαση, να μου το πείτε για να τα κάνω πιο εμφανή και εύκολα προσβάσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να υπενθυμίσω (thanks @thanasist ) ότι για τα 5 μέλη της SMWS ισχύει (και μας συμφέρει για ομαδικές αγορές) το free dleivery over £150

image.png

Αυτό σε συνδυασμό με τα εκπτωτικά κουπόνια των μελών ή και το πρόγραμμά μας είναι σημαντικό όφελος.

Επίσης, για τα μέλη της SMWS στη UK έχει free posting επίσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ομαδική ανακάλυψη που έγινε σήμερα.

Ο @mallios με ενημέρωσε να χρησιμοποιήσω το κουπόνι για την πρώτη αγορά  λέγοντας ότι μου εξασφαλίζει 10 λίρες έκπτωση.

Το χρησιμοποίησα σήμερα λοιπόν που έχει ήδη τελειώσει το πρόγραμμα μας και ανακάλυψα ότι η έκπτωση είναι 10 λίρες ανά φιάλη. Επομένως 1 φιάλη - 10 λίρες, 2 φιάλες - 20 λίρες , 10 φιάλες - 100 λίρες .

Ναι, ήταν μια σημαντικότατη έκπτωση η οποία έφτασε για μένα συνολικά σχεδόν το 18% 

Οπότε, εφόσον ο κωδικός χρησιμοποιείται απαξ , σε περίπτωση που στο μέλλον κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει τον δικό του ας ενημερώσει μήπως και παραγγείλουμε πιο ομαδικά :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Thanks @thanasist 

Απλά να υπενθυμίσω ότι αυτό το benefit είναι ανεξάρτητα από το πρόγραμμά μας. Δεν μπορώ να δεσμεύσω άλλα μέλη, αλλά με δεδομένο ότι η SMWS έχει 5 μέλη από το forum μας, εγώ απλά λέω ότι το δικό μου κουπόνι για την πρώτη αγορά είναι διαθέσιμο, εφόσον κάποια μέλη  του forum θέλουν να αγοράσουν. Απλά πρέπει να γίνει η επικοινωνία μεταξύ μας για να συγκεντρωθούν τα όποια χρήματα.

Επίσης (δεν θυμάμαι 100% τους όρους) το κουπόνι για την πρώτη αφορά μάλλον δεν έχει περιορισμό τιμής (δηλαδή να ισχύει για μπουκάλια άνω των 60 λιρών).

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mallios said:

Thanks @thanasist 

Απλά να υπενθυμίσω ότι αυτό το benefit είναι ανεξάρτητα από το πρόγραμμά μας. Δεν μπορώ να δεσμεύσω άλλα μέλη, αλλά με δεδομένο ότι η SMWS έχει 5 μέλη από το forum μας, εγώ απλά λέω ότι το δικό μου κουπόνι για την πρώτη αγορά είναι διαθέσιμο, εφόσον κάποια μέλη  του forum θέλουν να αγοράσουν. Απλά πρέπει να γίνει η επικοινωνία μεταξύ μας για να συγκεντρωθούν τα όποια χρήματα.

Επίσης (δεν θυμάμαι 100% τους όρους) το κουπόνι για την πρώτη αφορά μάλλον δεν έχει περιορισμό τιμής (δηλαδή να ισχύει για μπουκάλια άνω των 60 λιρών).

δεν φαίνεται να έχει περιορισμό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα ακόμα προνόμιο για τα ήδη υπάρχοντα μέλη της SMWS (εκτός από τα προγράμματα μας). Σήμερα έκλεισα 6 μήνες μέλος και έχω κουπόνι 20% για όποια αγορά. Αν κάποια μέλη θέλουν να αγοράσουν και να επωφεληθούν να ενημερώσουν. Βασική προϋπόθεση τα λεφτά να συγκεντρωθούν στον λογαριασμό μου στην Κ'ύπρο και όχι Ελλάδα (6 eur τα έξοδα για κάθε πλευρά, άρα 12 eur επιπλέον θα στείλετε αν και όσοι ενδιαφέρεστε).

Εναλλακτικά, κάθε μέλος της SMWS όταν κλείσει εξάμηνο θα πάρει (λογικά) και ένα τέτοιο κουπόνι.

Εγώ δεν θα αγοράσω αυτή την περίοδο αφού μαζεύω για άλλους σκοπούς. 

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, o_koulos said:

αυτά ειναι, μου αρεσει η διάθεση σου για προσφορά, κανα καλο whisky δεν βλέπω.... χα χα χα

Είσαι προκλητικός Αρκάδιε Highlander! :jump:  Νομίζω ότι για αρχή, αυτά μας κάνουν για το event που οργανώνεται. Stay tuned.

IMG-dd9b10d7eb2c64bc9cdc36ed575f3e2f-V.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Σημαντικό προγραμματάκι τρέχει για τα μέλη της  SMWS με δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω από 99 GBP (αντί για 150 που ήταν το όριο). Συνδυαστικά με τα κουπόνια (για όσα μέλη έχουν) και την σημερινή ισοτιμία συναλλαγής στο 1,09!! είναι μια μικρή όαση δροσιάς για όσους επιθυμούν.

Ήδη μια παραγγελία έτρεξε (δεν άντεξα) και μαζί με 2 μπουκαλάκια έρχεται και το The Gathering  samples pack το οποίο περιλαμβάνει και το 33.137, ναι καλά διαβάζετε, Ardbeg 10.

85 κομμάτια έμειναν και νομίζω ότι αξίζει το πακετάκι.

  • 107.16: Truly a fairy tale - Deep, Rich & Dried Fruits - Age 7 years (Glenallachie) 
  • 44.99: A real cracker - Spicy & Dry - Age 14 years (Craigellachie)
  • 64.108: Something for the weekend…- Light & Delicate - Age 10 years (Mannochmore)
  • 35.239: Sweet seduction - Old & Dignified - Age 23 years (Glen Moray) 
  • 33.137: Campfire marshmallows on singed sticks - Peated - Age 10 years (Ardbeg)
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω και εγω παραγγελία λογικά σε 1 ώρα, αλλά εχω ξεμείνει απο κωδικούς αν το δει κάποιος εγκαίρως και του περισεύει τίποτα χα χα , ας σφυρίξει

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, o_koulos said:

θα κάνω και εγω παραγγελία λογικά σε 1 ώρα, αλλά εχω ξεμείνει απο κωδικούς αν το δει κάποιος εγκαίρως και του περισεύει τίποτα χα χα , ας σφυρίξει

check mail.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Πέρα από τα προγράμματα για τα όλα τα μέλη σε όλο το κόσμο, υπάρχουν και ανακοινώσεις που αφορούν τα μέλη κάποιας χώρας. Ευχάριστα νέα για τους φίλους μας στην Σκωτία αφού πλέον του Εδιμβούργου, θα έχουν την ευκαιρία να επισκέπτονται και το νέο venue στην Γλασκώβη.

SMWS - We're coming to Glasgow και καλά να περάσουν όσοι και όποτε πάνε! (click on image)

glasgow__1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Black Friday

Offer: Save over £40 on a Pioneer Membership at SMWS
Includes 2 x 10cl whisky, SMWS journal, lapel badge and whisky voucher
Dates: 9.00am 29.11 – 02.12 8.59am
Black Friday Link

Cyber Monday:  

Offer: Up to 20% Off Selected Bottlings at SMWS
Dates: 9.00am 02.12– 05.12 8.59am
Cyber Monday Link

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ένα ακόμα μέλος προστέθηκε στην παρέα της SMWS (άγνωστο ποιος είναι - αν θέλει μας ενημερώνει). Ελπίζουμε η προσπάθεια που κάναμε να τον ικανοποιήσει (ως προς τις προσφορές σε εμφιαλώσεις και τις εκδηλώσεις) και με το καλό να μας πει και τις πρώτες εμπειρίες του.

Από την πλευρά μας, το προειδοποιούμε (αν μας πει ποιος είναι) ότι έχει ήδη αναλάβει υποχρεώσεις σε σχέση με το The Gathering Athens 2020 με βασικότερη να είναι παρόν στην εκδήλωση! 😊

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2019 at 11:06 AM, mallios said:

Από την πλευρά μας, το προειδοποιούμε (αν μας πει ποιος είναι) ότι έχει ήδη αναλάβει υποχρεώσεις σε σχέση με το The Gathering Athens 2020 με βασικότερη να είναι παρόν στην εκδήλωση! 😊

Μάλλον το τρόμαξα το νέο μέλος! 😂 

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2019 at 10:06 AM, mallios said:

Ένα ακόμα μέλος προστέθηκε στην παρέα της SMWS (άγνωστο ποιος είναι - αν θέλει μας ενημερώνει). Ελπίζουμε η προσπάθεια που κάναμε να τον ικανοποιήσει (ως προς τις προσφορές σε εμφιαλώσεις και τις εκδηλώσεις) και με το καλό να μας πει και τις πρώτες εμπειρίες του.

Από την πλευρά μας, το προειδοποιούμε (αν μας πει ποιος είναι) ότι έχει ήδη αναλάβει υποχρεώσεις σε σχέση με το The Gathering Athens 2020 με βασικότερη να είναι παρόν στην εκδήλωση! 😊

Την καλησπέρα μου την είπα; Πως με ανακάλυψες όμως βρε μπαγάσα;

Εαν εννοείς εμένα και δεν είναι κι άλλος που έγινε μέλος.Ηταν το δώρο γενεθλίων που είναι σε μια βδομάδα από την σύντροφο μου και δεν υπήρχε καμία πληροφορία πέρα από την διεύθυνση μας.

Συνοπτικά μπορεί να μου πει κάποιος ποια ειναι ολα τα πλεονεκτήματα που εχει καποιος που ειναι  στο SMWS;

Είμαι έτοιμος για όλα😎😄

 

 

                                                                                                             82552124_2616226531807468_4745036029889609728_n.thumb.jpg.700e1b1472c347a2111db0cddce65344.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Corry Vreckan said:

Την καλησπέρα μου την είπα; Πως με ανακάλυψες όμως βρε μπαγάσα

Καλωσήρθες στην παρέα!

Δεν είχα ιδέα (και φυσιολογικό αυτό αφού καμία πρόσβαση σε στοιχεία μελών δεν έχουμε), απλά ήρθε ειδοποίηση ότι κάποιος χρησιμοποίησε τα links της SMWS/HMWS και συγκεκριμένα την εγγραφή μελών, οπότε εσύ θα είσαι. Μόνο ημερομηνία εγγραφής ξέρω και ότι χρησιμοποιήθηκε το Link από το forum. Οπότε... αν δεν χρησιμοποίησες το link από το forum... άλλος είναι! 🤣 😂 (αλλά καλά έκανες και ενημέρωσες - κοίτα στο επιπλέον)

Κριτική για το μπουκάλι έχει εδώ https://www.thedramble.com/tastings/glen-spey/80.12-muesli-mosh-pit/ αλλά πάντα εμπιστευόμαστε το δικό μας γούστο. 

Βασικά πλεονεκτήματα / προσφορές για μέλη SMWS:

Αυτό που θα περιμένεις (λογικά) είναι: 

  • first buy bonus
  • 6 months bonus
  • Happy birthday bonus
  • discounts SMWS (αυτά είναι κυρίως ανά τρίμηνο αν δεν κάνω λάθος)
  • discounts σε bar που είναι partners (5 υπάρχουν στην Αυστρία - κοίτα εδώ https://www.smws.com/about/international-partner-bars )

Εκτός από αυτά, μπορείς να κάνεις refer και φίλους σου και να έχεις και 20 GBP voucher ανά επιτυχημένο refer και ο φίλος σου 20% έκπτωση στην εγγραφή. (ως γνωστόν, κάθε refer κουπόνι μου εγώ το δίνω στο μέλος που γράφτηκε).

Επιπλέον

Πέρα από τα πιο πάνω και όλα όσα προσφέρει η SMWS θα έχεις επιπλέον συμμετοχή στα προγράμματα που γίνονται για μέλη της HMWS αφού η HMWS είναι affiliate της SMWS και τα ειδικά προγράμματα που φτιάχνονται για εμάς στην Ελλάδα (κάπου στα 3 με 4 το χρόνο) θα μπορείς να τα εκμεταλλεύεσαι και εσύ. Μάλιστα θα είναι και κάτι νέο για εμάς αφού μέχρι τώρα δεν είχαμε μέλη του forum που να είναι και SMWS.  (τεχνικά νέο - θα πρέπει να σου δώσω πρόσβαση στο σχετικό SMWS / HMWS topic, μόλις γίνει θα ενημερώσω - μέχρι τότε θα σου στείλω pm αν γίνει κάτι).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2020 at 8:41 AM, mallios said:

Δεν είχα ιδέα (και φυσιολογικό αυτό αφού καμία πρόσβαση σε στοιχεία μελών δεν έχουμε), απλά ήρθε ειδοποίηση ότι κάποιος χρησιμοποίησε τα links της SMWS/HMWS και συγκεκριμένα την εγγραφή μελών, οπότε εσύ θα είσαι. Μόνο ημερομηνία εγγραφής ξέρω και ότι χρησιμοποιήθηκε το Link από το forum

Τότε μάλλον αλλος είναι😂😂,

γιατί δεν θυμάμαι να χρησιμοποιήσαμε το λινκ του φόρουμ και η εγγραφή έγινε μόλις προχθές που παρέλαβα τον κωδικό.Η παραγγελία έγινε πριν κάνα 10ημερο περίπου.Ωραια μου ακούγονται όλα αυτά που έγραψες ανυπομονω.Δεν ξέρω πάντως αν ισχύει κάποια έκπτωση σε όλα τα μπαρ που είναι συμβατά με την SMWS.Σε κατι μπαρ εδω που κοιταξα δεν γραφαν τιποτα για μελη της SMWS.

Πάντως βρήκα ένα event εδω στην πολη μου του Αγιου Βαλεντινου(μεγαλη η χαρη του) που δεν ειναι κακη ιδεα και επειδη θα ειμαι Ολλανδια για 5 μερες τον Φλεβαρη βρηκα κι ενα masterclass στο Αλκμααρ που φαινεται ενδιαφερον αφου το Αλκμααρ δεν ειναι πολυ μακρυα απο το Αμστερνταμ και θεωρειται τυροπολη οποτε με ενα σμπαρο δυο τρυγονια.Θα κανω και food pairing που λεγαμε και στο Κιλκις😂.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!

Επηγα λοιπόν κι εγώ στην εκδήλωση/tasting του λατρευτου SMWS στην γιορτη του Αγιου Βαλεντινου που ελαβε μερος εχθες στην Βιεννη χωρις την Βαλεντινα μου

και κατέληξα να είμαι ο μόνος foreigner αναμεσα σε καμια 15αρια Αυστριακους  που φαινοντουσαν ολοι να ειναι επιστημονες στο θεμα.Μετα λοιπον απο τις απαραιτητες συστασεις και το θερμο καλωσορισμα που δεχθηκα αρχισαμε τα Slainte.

Κύριες και Κύριοι από αριστερά προς τα δεξιά σας παρουσιάζω:

 

CASK No.112.41 TΑRΤ FRUIT CRUMPLE για τους κοινους Θνητους προκειται για ενα INCHMURIN απο το Loch Lomond DISTILLERY 10 ετων με τα παρακατω χαρακτηριστικα:

WHISKY ABV 59.6%
AGE 10 years
CASK TYPE Second Fill Hogshead
WHISKY FLAVOUR Sweet, fruity & mellow
WHISKY OUTTURN 1 of 275 bottles
WHISKY REGION Highland

 

Συνεχίσαμε με μια εμφιάλωση από το CASK 10.184,του αποστακτηριου του  BUNNAHABHAIN 🥳,με το ονομα BRITTLE ROYALE 14 Eτων :

 

WHISKY ABV 59.4%
AGE 14 years
CASK TYPE First Fill Ex-Bourbon Barrel
WHISKY FLAVOUR Spicy & sweet
WHISKY OUTTURN 1 of 197 bottles
WHISKY REGION Islay

 

 
Το τρίτο ντραμ προερχόταν από το CASK 58.34 του STATHISLA DISTILLERY και αποκαλουνταν NAPPING IN A LARDER,νεαρο 8 ετων:
 
WHISKY ABV 60.8%
AGE 8 years
CASK TYPE First Fill Ex-Bourbon Barrel
WHISKY FLAVOUR Spicy & sweet
WHISKY OUTTURN 1 of 218 bottles
WHISKY REGION Speyside

 

Συνεχίσαμε με εμφιαλωση απο το CASK 95.31 με τον αστειο τιτλο SLIVOVITZ,RUMTOPF AND BLACK FORREST GATEAU απο AUCHROISK(SINGLETON) DISTILLERY 10 ετων 

 
WHISKY ABV 58.60%
AGE 10 years
CASK TYPE First Fill Ex-Bourbon Hogshead
WHISKY FLAVOUR Deep, rich & dried fruits
WHISKY OUTTURN 1 of 288 bottles
WHISKY REGION Speyside

 

και το πέμπτο απόσταγμα ήταν από το CASK 46.84, λεγοταν SIPPING FROM A VELVET TARDIS και προκειται για ενα GLENLOSSIE 17 ετων με τα εξης χαρακτηριστικα:

 
WHISKY ABV 58.70%
AGE 17 years
CASK TYPE Second Fill Ex-Oloroso Sherry Butt
WHISKY FLAVOUR Deep, rich & dried fruits
WHISKY OUTTURN 1 of No bottles
WHISKY REGION Speyside

 

Τέλος το ντραμ έκπληξη 6ο κατα σειρά ήταν ένα ARDMORE lightly peated CASK 66.162 με το κωδικο ονομα Α TRUE HARMONY OF FLAVOURS

 
και η περιγραφή του:
 
WHISKY ABV 60.80%
AGE 13 years
CASK TYPE Second Fill Ex-Bourbon Hogshead
WHISKY FLAVOUR Lightly peated
WHISKY OUTTURN 1 of No bottles
WHISKY REGION Highland
 
 
Ήταν πολύ όμορφα όλα.Ξεχωρισα το Ardmore για την ισορροπια του καθως και τα Bunna και Stathisla αλλα σε γενικες γραμμες εμεινα αρκετα ικανοποιημενος απο ολα.
Στο τέλος έβγαλε  ένας παλίκαρος κι ένα φλασκί KININVIE 17 ετων και μας κερασε απο ενα ντραμακι πριν οι οικοδεσποτες ξαναπερασουν και σταξουν παλι στα ποτηρια απο λιγο περισσευμα.Ηταν μια πολυ ομορφη βραδυα,γνωριστηκα με τους συνποτες μου και πιασαμε ωραιες συζητησεις γυρω απο το αγαπημενο μας αποσταγμα.
 
Οφειλω βεβαια να εξομολογηθω οτι την ακουσα λιγο με ολους αυτους τους αλκοολικους βαθμους και ευτυχως σταματησα στο καταλληλο σημειο πριν με βρουνε το επομενο πρωι μέσα σε κανα νιπτηρα😂
 
Αναμένω με λαχτάρα την επόμενη συνάντηση μας καθώς έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και με το επίπεδο αυτών που γευτήκαμε  αλλά και με την οργάνωση και τον κόσμο.
86699224_557818774831577_1543599447907237888_n.thumb.jpg.b8f61f50125db3a445d0f15f22e20714.jpg
Στο επανιδείν λοιπόν!!!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα μέλος μας που απολαμβάνει τα προνόμια της SMWS και μάλιστα εκτός UK. Ιδιαίτερη χαρά μας που μπορούμε και προσφέρουμε στα μέλη της HMWS ότι μπορούμε και φυσικά πιο μεγάλη χαρά που την προσπάθεια αυτή αγκαλιάζουν πλέον και μέλη του whiskyforum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...