Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Ξένες Σειρές


Recommended Posts

Εντάξει...ήταν το Prison Break και το Lost που έκαναν τους Έλληνες από το pop corn και ταινιουλα..στο κοιμάμαι πάνω στο γραφείο εν ώρα εργασίας γιατί στις 05:30 το πρωΐ ολοκλήρωσα τη season..βέβαια οι ξένες σειρές ήταν εδώ πριν το Lost με πολύ καλές δουλειές...ανοίγω αυτή τη θεματική ενότητα με τη σειρά των σειρών..με ένα έπος...Το Band of Brothers των Tom Hanks - Steven Spielberg...τι να λέμε..Απλά δείτε το όσοι δεν το έχετε δει..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν την έχω δει..θα έρθει η σειρά της...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioannis said:

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν την έχω δει..θα έρθει η σειρά της...

Να την δεις άμεσα. Για να φανταστείς την αξία της, μόνο αυτή έχω δει! Ουτε lost, ουτε prison ουτε GoT....:punk:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ έχουμε τα ψυχολογικά μας μέχρι τις 14 ας μιλήσουμε για ακόμη ένα έπος του HBO. Η μανία του χτύπησε ακόμη και το αγαπημένο μας whisky..γνωστά αποστακτήρια ταυτίστηκαν με οίκους της σειράς.. μέχρι και θεματική βραδιά διοργανώθηκε ακόμη κι αν οι περισσότεροι δεν έχουν δει λεπτό...

GAME OF THRONES 

Είδα έξι season σε 20 ημέρες (υπάρχουν και χειρότερα)..και δεν θα μπορούσα καθε φορά να περιμένω μέχρι να βγει η επόμενη..έχουν λυγίσει και οι πιο αρνητικοί..δείτε..

 

Η σειρά που λέξη π0υst!@ αρνείται να περιγράψει τα γεγονότα..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DMTK said:

Να την δεις άμεσα. Για να φανταστείς την αξία της, μόνο αυτή έχω δει! Ουτε lost, ουτε prison ουτε GoT....:punk:

Να ολοκληρώσω το Breaking Bad και θα τη δω..με έψησες

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ioannis said:

Κι ενώ έχουμε τα ψυχολογικά μας μέχρι τις 14 ας μιλήσουμε για ακόμη ένα έπος του HBO. Η μανία του χτύπησε ακόμη και το αγαπημένο μας whisky..γνωστά αποστακτιρια ταυτίστηκαν με οίκους της σειράς..

η άσχετη ερώτηση της βραδιάς: Γιατί το αποστακτήριο, το γράφεις πάντα αποστακτίριο; Ποιό είναι το ορθό βυζαντινοτέτοιε μου; :p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DMTK said:

η άσχετη ερώτηση της βραδιάς: Γιατί το αποστακτήριο, το γράφεις πάντα αποστακτίριο; Ποιό είναι το ορθό βυζαντινοτέτοιε μου; :p

Καλά και αφήνεις τον αγράμματο να το συνεχίζει..τώρα που να τα βρω όλα να τα διορθώσω μπας και γλιτώσουμε κανένα μάτι...μάλλον κόλλησα από τα κτίριο, κτιριοδομικός, κτιριακές και όπου δω κτίριο κοπανάω "ι"...

Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
12 hours ago, DMTK said:

Να την δεις άμεσα. Για να φανταστείς την αξία της, μόνο αυτή έχω δει! Ουτε lost, ουτε prison ουτε GoT....:punk:

Εγώ που την έχω δει (Lucy Lawless for the win) όπως και το Rome φυσικά αν ψάχνεις κάτι αντίστοιχο, έχω να σου πω ότι το GoT είναι σκάλες (περισσότερες και από το Παλαμήδι) ανώτερο. Έχει κάτι για τον καθένα, ίντριγκες, δολοπλοκίες, μάχες, "έρωτα", ερμηνεία, σκηνοθεσία, φωτογραφία, το fiction να συναντά τον κυνικό ρεαλισμό με οδυνηρή διεισδυτικότητα, not another happy ending, πρωταγωνιστές γίνονται κομπάρσοι και κομπάρσοι πρωταγωνιστές κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ioannis said:

Καλά και αφήνεις τον αγράμματο να το συνεχίζει..τώρα που να τα βρω όλα να τα διορθώσω μπας και γλιτώσουμε κανένα μάτι...μάλλον κόλλησα από τα κτίριο, κτιριοδομικός, κτιριακές και όπου δω κτίριο κοπανάω "ι"...

δεν έχω πρόχειρο τον Μπαμπινιώτη, αλλά όπου το έχω δει στην νέα ελληνική, με "η" είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το έγραφα για σωστό..δεν είμαι και ο πρώτος στην ορθογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
2 minutes ago, ioannis said:

Ναι, δεν το έγραφα για σωστό..δεν είμαι και ο πρώτος στην ορθογραφία. 

Ναι είναι άλλο το κτίριο από το κτίζω ενώ το αποστακτήριο από το αποστάζω

Link to comment
Share on other sites

GoT, breaking bad, sopranos, lost, the wire, oz, the shield, sherlok, better call saul, vikings, sons of anarchy, Babylon Berlin, how to get away with murder, ozark, dark, stranger things, peaky blinders, true detective, fargo, black mirror, narcos, la casa de papel, big little lies, genious, westworld, Homeland, mad men, house of cards, american crime Story, boardwalk empire, dexter, mindhunter, mr. Robot, banshee big bang theory, Family guy....

 

η ζωη ενος ξενιτεμένου σε 4 γραμμες:popcorm1:

 

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McRookie said:

 

η ζωη ενος ξενιτεμένου σε 4 γραμμες

οχι φίλε λάθος, η ζωή ενός εργένη σε 4 γραμμές, είναι αυτό. Θα παντρευτείς, θα κάνεις και παιδιά και οι 4 γραμμές θα γίνουν 1-2 λέξεις...:lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McRookie said:

GoT, breaking bad, sopranos, lost, the wire, oz, the shield, sherlok, better call saul, vikings, sons of anarchy, Babylon Berlin, how to get away with murder, ozark, dark, stranger things, peaky blinders, true detective, fargo, black mirror, narcos, la casa de papel, big little lies, genious, westworld, Homeland, mad men, house of cards, american crime Story, boardwalk empire, dexter, mindhunter, mr. Robot, banshee big bang theory, Family guy....

 

η ζωη ενος ξενιτεμένου σε 4 γραμμες:popcorm1:

 

Συγκρατημένο σε βρίσκω..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
1 hour ago, McRookie said:

GoT, breaking bad, sopranos, lost, the wire, oz, the shield, sherlok, better call saul, vikings, sons of anarchy, Babylon Berlin, how to get away with murder, ozark, dark, stranger things, peaky blinders, true detective, fargo, black mirror, narcos, la casa de papel, big little lies, genious, westworld, Homeland, mad men, house of cards, american crime Story, boardwalk empire, dexter, mindhunter, mr. Robot, banshee big bang theory, Family guy.... 

 

η ζωη ενος ξενιτεμένου σε 4 γραμμες:popcorm1:

 

Έχεις ξεχάσει μερικά πολύ ωραία.
X-Files, Prison break, day break, House, Jericho, Fringe, Supernatural, 24, Entourage, Californication.
Και τα κλασικά χιουμοριστικά, friends, how i met your mother, two and a half men.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DMTK said:

οχι φίλε λάθος, η ζωή ενός εργένη σε 4 γραμμές, είναι αυτό. Θα παντρευτείς, θα κάνεις και παιδιά και οι 4 γραμμές θα γίνουν 1-2 λέξεις...:lol:

Προς απάντηση σου ο ύμνος... της Λίτσας ???

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου σειρές, εκτός βέβαια του GOT, είναι κυρίως

-True Detective (1 & 2 κι ας μην αρεσε σε πολλους η 2, τωρα οπου νά'ναι θα βαλω μπρος την 3). Απίστευτο dark κλίμα, φοβερές ερμηνείες, american old school αστυνομικό thriller.

https://www.imdb.com/title/tt2356777/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

-Forbydelsen  Ψυχρό Σκανδιναβικό αστυνομικό θρίλερ (ναι, είμαι fan....) https://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=fn_al_tt_1

όπως και το επόμενο άλλωστε

-Bron/Broen https://www.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=fn_al_tt_1

Κοινό χαρακτηριστικό και των τριών, οτι κάθε κύκλος είναι αυτοτελής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είμαι πολύ της τηλεόρασης και των σειρών, συνήθως αν υπάρχει λίγος χρόνος για "τηλεόραση" το μεγαλύτερο κομμάτι το κερδίζουν ιστορικά ντοκιμαντέρ και ταξιδιωτικά προγράμματα, από τις "μοντέρνες" τηλεοπτικές παραγωγές που κατάφεραν να με καθηλώσουν μπροστά στην οθόνη ξεχωρίζουν 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Uisge-Beatha said:

Γενικά δεν είμαι πολύ της τηλεόρασης και των σειρών, συνήθως αν υπάρχει λίγος χρόνος για "τηλεόραση".....

Φαντάσου να σου άρεσε και η τηλεόραση...8P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2019 at 11:39 PM, Celtic said:

True Detective (1 & 2 κι ας μην αρεσε σε πολλους η 2, τωρα οπου νά'ναι θα βαλω μπρος την 3). Απίστευτο dark κλίμα, φοβερές ερμηνείες, american old school αστυνομικό thriller.

Την τέλειωσα σε μια κυριακή...από μεσημέρι εως αργα το βραδυ....την θεώρησα εξίσου καλή με την πρώτη....η δευτερη ηταν πολύ μέτρια σε σχέση με τις άλλες δύο πάντα...

Link to comment
Share on other sites

 

Μέχρι την 7η season είναι πολύ καλή..μετά το ξεχείλωσαν το θεματάκι..

 

Σε μερικά επεισόδια γέλιο μέχρι δακρύων..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...