Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

13.06. "Μαλακοσφαιρίδιο" event. The Leftover's Orgy Edition!


Recommended Posts

38 minutes ago, Dino Eco said:

καλημέρα παιδια!

διευθυνση και ονομα στο κουδούνι?

47585035_744511529259085_317919537163193

προσέξτε με τα κουδούνια.... τώρα τελευταία κυκλοφορούν και ανώμαλοι :lol::p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το πάλεψα όσο μπορούσα. Ήδη η κοινωνία των γουρουνιών μετράει θύματα και η ζυθοποιία της Γερμανίας ανακοίνωσε ότι θα υπάρξει έλλειψη τους επόμενους μήνες. Φωτογραφικά ντοκουμέντα δυστυχώς δεν υπάρχουν. Γουατ χαπενς ιν μιουνιχ στεις ιν μιουνιχ

Περάσατε καλά εσείς ρε χαραμοφάηδες; Περιμένουμε φωτογραφίες!

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Uisge-Beatha said:

What happens in a (leftovers) orgy stays in @Dundonian house 😉😋

Μαζί με καμιά 30ριά μπουκάλια λίγο κριθαράκι Port Charlotte κάτι παγωτίνια, αρκετά μαλακοσφαιρίδια κλπ κλπ κλπ.

Να ευχαριστήσουμε για ακόμα μία φορά και πάλι τον @Dundonian και την Κωνσταντίνα που ήταν εκπληκτική οικοδέσποινα και νομίζω ότι για εμάς που το κλείσαμε το μαγαζί, ήταν  μια πολύ διαφορετική και όμορφη συζήτηση για travel exclusive stories.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Uisge-Beatha said:

😲🤔 σπάσετε ρεκόρ η μου φαίνεται;😉

Νομίζω ναι. Πρέπει να ήταν 34 μπουκάλια (32 βλέπω στην φωτό και είναι και 2 σε κουτιά σίγουρα)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Dundonian ευχαριστούμε για τη φιλοξενία κι εσένα και την Κωνσταντίνα! Ελπίζω να μην σας κουράσαμε πολύ και να τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά! 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστώ τους υπέροχους οικοδεσπότες. Ήταν όλα εξαιρετικά, μια πολύ ωραία βραδιά χαμηλών τόνων (αυτή τη φορά). Δεν σπάσαμε ρεκόρ ατόμων καθώς έλειπαν πολλοί, αλλά σπάσαμε ρεκόρ μπουκαλιών με τον Celtic να ξεφορτώνει ένα κοντέινερ στο κλασικό τραπέζι με το ημίφως. Εκ μέρους όλων, ευχαριστούμε τέλος και τη @Ρένα που μας έδωσε τα μαλακά μπαλάκια στο χέρι. Εις το επανιδείν!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SimoG said:

Εκ μέρους όλων, ευχαριστούμε τέλος και τη @Ρένα που μας έδωσε τα μαλακά μπαλάκια στο χέρι.

Τι είναι τα μαλακά μπαλάκια που σας έδωσε στο χέρι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γίνονται σε ένα όργιο παραμένουν μυστικά ερμητικά κλειστά

  • Haha 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SimoG said:

Αυτά που γίνονται σε ένα όργιο παραμένουν μυστικά ερμητικά κλειστά

Άστον τον @DMTK θα μείνει με την περιέργεια ώστε να έρθει του χρόνου 😋

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τον Λάμπρο και την Κωνσταντίνα για την φιλοξενία .

Κανατε τα πάντα για να περάσουμε  καλά να είστε καλα και πάντα τέτοιες όμορφες στιγμές να έχουμε .

θενκς ΡΕΝΑ για το μαλακο-τόπι 😋.

η απουσία του φίλου μου  @DMTK έγινε αισθητή. next time broooo😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Άστον τον @DMTK θα μείνει με την περιέργεια ώστε να έρθει του χρόνου 😋

Του χρόνου να είσαι παρέα μας .

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω κι εγω από εδώ τους οικοδεσπότες μας. 

Κάτι η μειωμένη συμμετοχή, κάτι η ζέστη, κάτι η κούραση πολλών από μας, συντέλεσαν στο να είναι μάλλον το πιο χαλαρό "όργιο" ever.

@Ρένα εξαιρετικά τα μαλακομπαλάκια !!! Φοβερή ιδέα.

Τα μπουκάλια πάρα πολλά, ξεχώρισε ένα Glenfarclas, ανεξάρτητη εμφιάλωση που έφερε ο @Eilean a' Cheo, καθώς επίσης για μένα και το Glenfiddich 12yo Caoran του @DUCATI13

Περασμένες 03:00 τα ξημερώματα, εμένα και του @SimoG τα ματάκια είχαν κλείσει για τα καλά, όμως οι travel stories των @mallios & @Wisdom από διάφορα αεροδρόμια και χώρες του κόσμου είχαν φοβερό γέλιο και ενδιαφέρον, ήταν μια πολύ ωραία documentary edition συγκέντρωση όταν είχαμε μείνει πολύ λίγοι στο τέλος.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
15 minutes ago, Celtic said:

@SimoG @Wisdom @mallios @Dundonian @DUCATI13 @Ρένα @Eilean a' Cheo @tomy @Dino Eco @sir mihas

Παρακαλώ κι εδώ τη σχετική βοήθεια σας για τα leftover bottles

Φωτογραφίες ????

Να στις στείλω viber? 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Celtic said:

Παρακαλώ κι εδώ τη σχετική βοήθεια σας για τα leftover bottles

Αν το ψάχνεις για τις λίστες του τι έχουμε πιει μέχρι τώρα, είχα την εντύπωση ότι δεν συμπεριλαμβάναμε και τα leftovers, αλλά μόνο τα κλειστά μπουκάλια. Και προφανώς σε leftovers orgy ποτέ από όσο θυμάμαι δεν κρατούσαμε tasting notes. Φαντάσου ότι δεν θυμάμαι καν το μπουκάλι που έφερα εγώ, το οποίο βεβαίως άφησα φεύγοντας εκεί. Ίσως να ήταν ένα Kilchoman Coull Point αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ρένα said:

Να στις στείλω viber? 

Ναι, αμέ, ευχαριστώ Ρένα.

25 minutes ago, Wisdom said:

Αν το ψάχνεις για τις λίστες του τι έχουμε πιει μέχρι τώρα, είχα την εντύπωση ότι δεν συμπεριλαμβάναμε και τα leftovers, αλλά μόνο τα κλειστά μπουκάλια. Και προφανώς σε leftovers orgy ποτέ από όσο θυμάμαι δεν κρατούσαμε tasting notes. Φαντάσου ότι δεν θυμάμαι καν το μπουκάλι που έφερα εγώ, το οποίο βεβαίως άφησα φεύγοντας εκεί. Ίσως να ήταν ένα Kilchoman Coull Point αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Ναι, κοιτάω να ενημερώσω τις λίστες "Τί εχουμε πιεί", έχεις λάθος εντύπωση, συμπεριλαμβάνονται και όσα προσφέρονται στα LO, πολλά από αυτά βέβαια τυχαίνει να είναι μπουκάλια που ανοίχτηκαν σε προηγούμενη συγκέντρωση, και κάποια άλλα έχουν υπεραρκετή ποσότητα ώστε να συμπεριληφθούν δικαίως στις λίστες, και φυσικά υπάρχουν περιπτώσεις που έχουμε δει και γεμάτα μπουκάλια σε LO.

Βλέποντας τώρα τη φωτό του @mallios, το Nikka Days δεν το θυμόμουν καθόλου, ποιός το έφερε; Το Wolfburn? Το Αuchentoshan? To Glenrothes? To SMWS #13 ? Επίσης @Eilean a' Cheo περιμένω λεπτομέρειες για το Glenfarclas στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Celtic said:

Ναι, αμέ, ευχαριστώ Ρένα.

Ναι, κοιτάω να ενημερώσω τις λίστες "Τί εχουμε πιεί", έχεις λάθος εντύπωση, συμπεριλαμβάνονται και όσα προσφέρονται στα LO, πολλά από αυτά βέβαια τυχαίνει να είναι μπουκάλια που ανοίχτηκαν σε προηγούμενη συγκέντρωση, και κάποια άλλα έχουν υπεραρκετή ποσότητα ώστε να συμπεριληφθούν δικαίως στις λίστες, και φυσικά υπάρχουν περιπτώσεις που έχουμε δει και γεμάτα μπουκάλια σε LO.

Βλέποντας τώρα τη φωτό του @mallios, το Nikka Days δεν το θυμόμουν καθόλου, ποιός το έφερε; Το Wolfburn? Το Αuchentoshan? To Glenrothes? To SMWS #13 ? Επίσης @Eilean a' Cheo περιμένω λεπτομέρειες για το Glenfarclas στο κέντρο.

Wolfburn kai SMWS είναι από @mallios 

SMWS το έχουμε εδώ αν θέλεις και Link https://www.whiskyforum.gr/forums/index.php?/topic/2215-smws-41112-13-yo-first-fill-charred-ex-red-wine-barrique/  και νομίζω ότι το είχα φέρει στο event στη @Ρένα όταν γύρισα από Σκωτία.

Wolburn είναι το batch No128  https://www.thewhiskyexchange.com/p/39996/wolfburn-batch-128 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...