Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Road Trip στη Σκωτία - McRookie


Recommended Posts

On 11/7/2019 at 4:08 PM, McRookie said:

Skye red, skye gold, skye black. Καλές κι οι 3 αλλά κάτι λείπει. Τσεκάρω το μπαρ και βλέπω έχουν kilkerran 12. Βάλε μας από 1 λέω στην έγγυο μπαργούμαν. Δίπλα μας στη μπάρα τύπος γύρα στα 60-65 με τραγιάσκα και κοιλιά συνταξιούχου καπετάνιου. Έχει κατεβάσει σε 20 λεπτά 3 διπλά auchentoshan 12.

Βρε ιερόσυλοι, είσαστε στο Isle of Skye, πάτε σε bar και πίνετε Kilkerran και Auchentoshan? Ακόμα και haters να ήσασταν, ένα Talisker θα το τιμούσατε! Ναι ξέρω, είχατε επισκεφθεί το αποστακτήριο την προηγούμενη ημέρα, αλλά και πάλι ιεροσυλία μου φαίνεται.

 

On 11/7/2019 at 4:08 PM, McRookie said:

Στο δρόμο μαζεύουμε και 2 παλικάρια από το aberdeen που το είχαν κόψει με τα πόδια αλλά κατέληξαν να κάνουν οτοστοπ. Κρίνοντας από την αναπνοή τους και τα πατάκια του αυτοκινήτου αφού κατέβηκαν πρέπει να είχαν περάσει τη μέρα πίνοντας 3 βαρέλια μπύρα σε στάβλο αλόγων.

Δάκρυσα από τα γέλια πάλι! Να είσαι καλά ρε φίλε!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 3:56 PM, mallios said:

Μετά από ώριμη (??? εεεε ???) σκέψη θα έλεγα ότι πρέπει δικαιωματικά να απονεμηθεί στον φίλο μας ο ρόλος του WFS (whisky forum storyteller) και να οργανωθεί event με απαγγελία ποίησης και διήγηση των αφηγημάτων! 

Φέρε εσύ κάνα octomore και σας απαγγέλλω και (Χρήστο) Δάντη

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Wisdom said:

Βρε ιερόσυλοι, είσαστε στο Isle of Skye, πάτε σε bar και πίνετε Kilkerran και Auchentoshan? Ακόμα και haters να ήσασταν, ένα Talisker θα το τιμούσατε! Ναι ξέρω, είχατε επισκεφθεί το αποστακτήριο την προηγούμενη ημέρα, αλλά και πάλι ιεροσυλία μου φαίνεται.

Έπινα όλη την προηγούμενη μέρα talisker και μπούκωσα από τα πιπέρια και τα αλάτια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συγνώμη η συνέχεια που είναι;;;;;;; Νιώθω σα να ξεκίνησα σειρά και να μην ανανεώθηκε για season 2!!! :shout:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YAz said:

Συγνώμη η συνέχεια που είναι;;;;;;; Νιώθω σα να ξεκίνησα σειρά και να μην ανανεώθηκε για season 2!!! :shout:

Μας πρόλαβε ο covid. Το 2019 ήταν πολύ ενεργό για το forum και τα μέλη του αφού αρκετοί πήγαμε Σκωτία. Ελπίζουμε το 2021 να το καταφέρουμε πάλι, έστω και κατά Οκτώβριο / Νοέμβριο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...