Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Blind Samples #3 Θα παίξουμε φέτος?!


mallios

Recommended Posts

On 10/14/2019 at 9:59 PM, Celtic said:

Χμμμμμμ, μήπως θέλει κάποιος από τους @nek@DMTK, @giorgos, @McRookie, @Uisge-Beatha ???

Κάποιο από τα νέα μέλη να μπει στο παιχνίδι ? Χαβαλέ κάνουμε, μη φοβάστε, έχει πλάκα.

Ρε σεις το προηγουμενο το τελειωσαμε;

μεσα ειμαι !

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ας μαζευτούμε τουλάχιστον όμως 10 γιατί δεν θα ξέρω τι να κάνω το παλαιωμενο larios που θα μου μείνει μετά τη μοιρασιά στα δειγματακια

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McRookie said:

Ας μαζευτούμε τουλάχιστον όμως 10 γιατί δεν θα ξέρω τι να κάνω το παλαιωμενο larios που θα μου μείνει μετά τη μοιρασιά στα δειγματακια

Αν είναι το Larios 2000 y.o. ή έστω και το Larios 150 y.o. αξίζει να περιμένουμε.

 

Boyzzz προσωπικά θα είμαι Ελλάδα το Δεκέμβριο (01.12) οπότε τότε δυστυχώς μπορώ να δώσω τα δειγματάκια. Αν προκαλεί θέμα, 1000 σόρυ και αποχωρώ από το παιχνίδι, κανένα πρόβλημα. Απλά οι εξελίξεις είναι τέτοιες που δεν μπορώ να προγραμματίσω τίποτα για τέλος Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να αποχωρήσει κανείς. Άλλωστε έχει αποδειχτεί οτι δεν δοκιμάζουμε τα blind δείγματα σαν σφαίρες.....

Ας ξεκινήσουμε ο καθένας ετοιμάζοντας τα 8 δείγματα από το μπουκάλι του. Υπενθυμίζω οτι τα δείγματα πρέπει να είναι 5cl και οτι δεν υπάρχει περιορισμός σε είδος, κατηγορία, κλπ Δηλ. μπορεί να είναι Scotch, French, Canadian κλπ, καθώς και blended, malt, bourbon, rye, οτιδήποτε, αρκεί να είναι Whisky.

Οι @giorgos & @McRookie αναγκαστικά θα τα ταχυδρομήσουν σε μένα και θα αναλάβω εγώ τη μοιρασιά. Ας πούμε μέσα σε ένα μήνα από τώρα να τα έχω πάρει, δηλ. μέχρι τέλη Νοεμβρίου, για να τα δώσω στους @Wisdom @DUCATI13 @Chris84 @Eilean a' Cheo @mitsubae, αλλά και στον @mallios στις αρχές Δεκεμβρίου.

Αντίστοιχα, θα μαζέψω εγώ τα δείγματα όλων για τους Giorgo & McRookie και θα τους τα ταχυδρομήσω αρχές Δεκεμβρίου (για να συμπεριλαμβάνονται και του Mallios).

Αναμένω το ΟΚ από τον καθένα σας ξεχωριστά για να ξεκινήσουμε !

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2019 at 7:30 AM, mallios said:

ΑΑν προκαλεί θέμα, 1000 σόρυ και αποχωρώ από το παιχνίδι

Α χα χα χα χα! Καλό! :jump:

Λες να υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να πιστεύει αλήθεια ότι το παιχνίδι θα έχει τελειώσει πριν το 2020;

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Chris84 said:

Πότε ξεκινάμε;;

@Chris84 sorry αλλά είχα μπλέξει με δουλειά και με τα θέματα (τα όμορφα) της Society. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να στείλω δείγματα με ταχυδρομείο από Κύπρο, οπότε ξεκινάτε και στις 01.12 που θα είμαι Ελλάδα θα στείλω τα δειγματάκια μου τελευταίος. 

@Wisdom @Celtic θα "τρέξει" κάποιος τον συντονισμό? Και πάλι σορρυ για την εξέλιξη, μπαίνω αναγκαστικά τελευταίος στην σειρά δοκιμής αφού τελευταίος θα στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε, κι εγώ σε 1-2 βδομάδες θα τα στείλω οπότε τέλος Νοεμβρίου θα φτάσουν. Προτείνω να τα μαζέψουμε μέχρι τέλος του χρόνου και να ξεκινήσουμε Ιανουάριο. Ρεαλιστικά πιο πριν δύσκολα

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chris84 said:

Εγώ λόγω δουλειάς (θα είμαι μεταξύ Κύπρου και Λιβανου) θα μαι πίσω Αθήνα 17/1. 

Πρώτη / δεύτερη βδομάδα Δεκεμβρίου δεν βολεύει? (Αν είναι να περιμένετε εμένα). Αλλιώς βρίσκεστε Αθήνα μέσα στο Νοέμβριο και τα δίνεις σε κάποιο μέλος που αναλαμβάνει το μοίρασμα.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chris84 said:

12/11 φεύγω. Θα επιστρέψω για 3 μέρες και μετά πάλι 17/1

Μια χαρά. Μπορείς άνετα να αφήσεις τα samples σε κάποιο μέλος και μόλις συγκεντρωθούν όλα τα μοιράζουμε.Όπως λέει και ο @Celtic περιμένουμε (έτσι κι αλλιώς) ακόμα τον @giorgos να δηλώσει συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mallios said:

Μια χαρά. Μπορείς άνετα να αφήσεις τα samples σε κάποιο μέλος και μόλις συγκεντρωθούν όλα τα μοιράζουμε.Όπως λέει και ο @Celtic περιμένουμε (έτσι κι αλλιώς) ακόμα τον @giorgos να δηλώσει συμμετοχή.

Ναι, ντάξει, ο @Chris84 μπορεί να δώσει τα δικά του πριν φύγει, αλλά πότε θα πάρει των άλλων??? Δεν βλέπω να τα συγκεντρώνουμε πριν τις αρχές Δεκέμβρη.

Τελος πάντων, δεν μας κυνηγάει κανείς, ο καθένας σιγά σιγά ας ετοιμάζει αυτά που θα δώσει στους άλλους, όποτε βολεύει γίνονται οι ανταλλαγές-ταχυδρομήσεις κλπ, και ύστερα θα θέσουμε μια σειρά δοκιμής πχ δοκιμάζουμε όλοι πρώτα του τάδε κ.ο.κ., και μετά όπως πάει το πράμα. Δεν βιαζόμαστε, έχουμε ένα σωρό άγχη, δεν θα αγχωθούμε και με αυτό το διασκεδαστικό παιχνίδι τώρα....

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...