Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Recommended Posts

καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να κάνω συνδρομή για έναν χρόνο ήθελα να μάθω  αξίζει ; έχει γίνει κανείς μέλος ; στέλνουν Ελλάδα χωρίς πρόβλημα τελωνεία κτλ γιατί φαίνεται συμφέρων  και προσφέρει αρκετά για έναν χρόνο λέει 290 ευρό. 

Quarterly Benefits

 

  1 free Tasting Box of your choice
  1 full-size Bottle of your choice
  Free shipping every month
  Free live tasting events
  Full membership access
  Generous refer-a-friend program
  Cancel any time

Link to comment
Share on other sites

@hlias_gan δεν ξέρω για Flaviar. Γενικά τους έχω για λίγο ακριβούς. Προσωπικά είμαι σε άλλη ένωση μέλος και (άλλα μέλη της HMWS) και νομίζω ότι μας καλύπτει. Για πληροφορίες μπορείς να μου στείλεις pm.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το είδα αυτό που λες ,προς το παρών δεν είναι κάτι το οποίο θα με ενδιέφερε ,στο flaviar έχουν πολλά δείγματα από αυτά  που θα ήθελα να δοκιμάσω .Aπο τι είδα όλα είναι 45 ml λέει δωρεάν μεταφορικά για τα μέλη και επιστροφή χρημάτων αν κάτι πάει στραβά κτλ γενικά το βλέπω πολύ θετικά άπλα δεν ξέρω στην πράξη τι γίνετε ,θα τους στείλω ένα mail  να δω τι θα μου πουν για ελλαδα.mallios   προσπαθώ να σου στειλω μνμ   αλλά μου λεει  mallios cannot receive messages. φυσικά αν υπάρχει κάτι ανάλογο οπού μπορώ να παίρνω δείγματα ,μπουκάλια σε καλύτερη τιμή η ειδικές εμφιαλώσεις  και  θεωρείς ότι είναι καλύτερο φυσικά με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, hlias_gan said:

καλημέρα το είδα αυτό που λες ,προς το παρών δεν είναι κάτι το οποίο θα με ενδιέφερε ,στο flaviar έχουν πολλά δείγματα από αυτά  που θα ήθελα να δοκιμάσω .Aπο τι είδα όλα είναι 45 ml λέει δωρεάν μεταφορικά για τα μέλη και επιστροφή χρημάτων αν κάτι πάει στραβά κτλ γενικά το βλέπω πολύ θετικά άπλα δεν ξέρω στην πράξη τι γίνετε ,θα τους στείλω ένα mail  να δω τι θα μου πουν για ελλαδα.mallios   προσπαθώ να σου στειλω μνμ   αλλά μου λεει  mallios cannot receive messages. φυσικά αν υπάρχει κάτι ανάλογο οπού μπορώ να παίρνω δείγματα ,μπουκάλια σε καλύτερη τιμή η ειδικές εμφιαλώσεις  και  θεωρείς ότι είναι καλύτερο φυσικά με ενδιαφέρει

Καλημέρα @hlias_gan 

Είχε γεμίσει το Mail box μου, λογικά τώρα μπορείς να στείλεις.

Για λόγους πολιτικής ορθότητας (αφού δεν έχω σχολιάσει κάποια άλλη ομάδα - το αντίθετο - όλοι είναι ελεύθεροι να γράφουν σε αυτό το forum) δεν μπορώ να πω αν έχεις πάρει σωστή ή λάθος απόφαση, αφού δεν υπάρχει σε αυτή την περίπτωση σωστό η λάθος. 

Για δείγματα (και μόνο) νομίζω ότι μπορείς να βρεις πολλά Online sites με εξαιρετικές προσφορές (και η SMWS κατά καιρούς φτιάχνει sample packs).

Νομίζω ότι https://www.drinksbythedram.com/ είναι καλό και ξέρω πολλούς που το χρησιμοποιούν. Επίσης και μέσα από το forum μπορείς να βρεις samples στο ανάλογο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα έβγαλαν μια προσφορά για 3 μήνες 44 ευρω  και φυσικά την πείρα όπου μεταξύ άλλον προνομίων μπορώ να πάρω ένα μπουκάλι και ένα Tasting Box ( ανάμεσα  σε διάφορες επιλογές ) ακόμα έχει  το the vault   το οποίο για κάποιες μέρες βγάζει σπάνια ουίσκι για αγορά Even the rarest Whiskies deserve to be tasted... and shared. This is why we have unsealed our Vault, giving you access to our private collection of some of the most coveted, prestigious, critically acclaimed and elusive Spirits of this day and age. κάποιες ειναι Kentucky Tavern 1916 , Rosebank 1981 Flora and Fauna Cask Strength, Lagavulin 1988 Moon Import #2030 / In the Pink και άλλα. έριξα μια ματιά στο shop έχει διάφορα οκ  .testing boxes έχει αρκετά θα έλεγα και απ όλα τα είδη  είδη vodka gin rum οπότε με καλύψει προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

@hlias_gan φίλε μου σόρυ αλλά εγώ κάτι τέτοια δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι. Και επιπλέον, μπαίνω να δω το site γιατι μου κίνησες την περιέργεια, 1 εισαγωγική σελίδα στην οποία ουσιαστικά δεν γράφει τίποτα. Για να μάθει κανείς τί είναι και τί προσφέρει αυτό το club, σου ζητάει να δώσεις το e-mail σου για να μπεις σε μια "waiting list".......Ντάξει, δεν χρειάζεται να προχωρήσω άλλο, αυτό και μόνο μου αρκεί.

Αφού όμως εσένα σε καλύπτει και γράφτηκες, με γεια σου με χαρά σου. Αναμένουμε τις εντυπώσεις σου όταν "ωριμάσει" η φάση.

Link to comment
Share on other sites

@hlias_gan είναι καλή η προσφορά αφού σήμερα έχει τις κανονικές τιμές (κάπου στα 29 το μήνα) και μια προσφορά που βρήκα με direct link ήταν στα 290 περίπου το χρόνο. Με το καλό να μας πεις και τις εντυπώσεις σου και μία σύγκριση τιμών.

Αυτή την περίοδο τρέχουν αυτές οι προσφορές (την δική σου δεν την βρήκα, οπότε είσαι τυχερός).

image.png

Γενικά 176 eur σε προσφορά (τόσο θα σου κοστίσει το χρόνο) για 4 Μπουκάλια των 30 eur και 4 κουτιά με 3 δείγματα είναι καλά. Aναμένουμε να δούμε τι είναι - κοιτώντας εδώ https://flaviar.com/scotch  δεν κατάφερα να βρω whisky με 30 eur, αλλά λογικά τα μέλη θα έχουν καλύτερες τιμές. 

Σημείωση:

  • απλά να πω ότι όπως λέει και ο @Celtic στο site έχει μόνο το waiting list.
  • Από reviews και google search βρήκα τα Links οπότε ίσως και οι τιμές να μην ισχύουν πλέον.
  • Σε άλλο link βρήκα ότι οι δύο τιμές επάνω είναι μόνο για μέλη που αγοράζουν σαν δώρο membership για άλλον - μη μέλος
  • Γενικά μπερδεύτηκα λίγο αναφορικά με το τι ακριβώς ισχύει κλπ κλπ 

Με το καλό να απολαύσεις το whisky σου και με την πρώτη ευκαιρία να μας πεις και εντυπώσεις από εκδήλωση στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, charkyriak said:

εμένα η απορία μου είναι με ποιό τρόπο θα έρθουν εδώ χωρίς τελωνείο

Γιατί να περάσει 1 μπουκάλι και 3 δειγματάκια τελωνείο?? Θα έρθει από EU store (λογικά) όπως κάθε Online αγορά που κάνουμε από άλλα sites. Δεν έχει διαφορά από οποιοδήποτε άλλο online store. Αν τώρα υπάρχει αποστολή από US (δεν βλέπω κάτι τέτοιο), αλλάζουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για δώρο διάλεξα το Writers Tears Irish whiskey   και για δώρο από tasting box  το FLAVOURS OF SCOTCH το οποίο περιλαμβάνει 3 δείγματα τον 45ml απο GLENKINCHIE12 Year Old , DALWHINNIE15 Year Old  και TALISKER Port Ruighe όποτε τα λεφτά μου τα πείρα πίσω . Από τιμές τώρα για να πάρετε μια ιδεα εχει το   TALISKERNeist Point 98 ευρω , LAGAVULIN16 Year Old 59 ευρω , GLENFARCLAS21 Year Old 88 ευρω  BENROMACH2008 Peat Smoke 52 ευρω κλπ. εχεις καθε μήνα  FREE shipping. Ακομη προσφέρουν buyer protection που σημαίνει επιστροφή χρημάτων αν κάτι πάει στραβά και απο τι θυμάμαι υπάρχει  αποθήκη στην Ευρώπη , όποτε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. τέλος μου έβγαλε αν βάλω το email φίλου  Get 50 store credits for every friend you bring to the Club ,Your friends get 50 store credits and you get 50 store credits to kick off your Home Bar as soon as they join the club γενικά έχει ενδιαφέρων αλλά θέλει πολύ ψαξιμο, και βγάζουν συνέχεια προσφορές με χαμηλή τιμή η δωρεάν εξτρά μπουκάλι από ειδικές εμφιαλώσεις. όποιος θέλει να δω κάτι ασ μου πει εγώ περιμένω να δω τώρα πότε και τι θα μου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σήμερα μου ήρθαν όλα οκ, η συσκευασία πολύ προσεγμένη και τα δείγματα επίσης.προσπαθησα να ανεβάσω και φωτογραφίες αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hlias_gan said:

Καλησπέρα σήμερα μου ήρθαν όλα οκ, η συσκευασία πολύ προσεγμένη και τα δείγματα επίσης.προσπαθησα να ανεβάσω και φωτογραφίες αλλά δεν έβγαλα άκρη.

?? Νομίζω ότι με ένα απλό drag & drop είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτό. Στείλε pm τι πρόβλημα υπάρχει (κοίτα λίγο το size των φωτό, μην ανεβάζεις 10-15 ΜΒ) 

Καλώς τα δέχτηκες.

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 3:24 PM, mallios said:

?? Νομίζω ότι με ένα απλό drag & drop είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτό. Στείλε pm τι πρόβλημα υπάρχει (κοίτα λίγο το size των φωτό, μην ανεβάζεις 10-15 ΜΒ) 

Καλώς τα δέχτηκες.

ναι από το υπολογιστή οκ γιατί εγώ απο το κινητό προσπαθούσα ευχαριστώ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, hlias_gan said:

ναι από το υπολογιστή οκ γιατί εγώ απο το κινητό προσπαθούσα ευχαριστώ.

Δεν το έχω δοκιμάσει για να πω την αλήθεια (drag & drop από κινητό). Συνήθως κάνω save την εικόνα στο κινητό και μετά copy paste. Θα κάνω λίγο minimize τις εικόνες για να φαίνονται πιο εύκολα. Καλημέρα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...