Jump to content
mallios

"Ο Σαρτρ αρνείται και ο Τρικούπης επτωχεύει"! Φέρτε το δικηγόρο event!

Recommended Posts

Τεράστια ημέρα η 10η Δεκεμβρίου αφού το 1893 η Ελλάδα κηρύσσει πτώχευση και ο Χαρίλαος Τρικούπης δηλώνει στη Βουλή: «Δυστυχώς επτωχεύσαμεν». Λίγα χρόνια μετά, το 1964 ο Γάλλος συγγραφέας Ζαν Πολ Σαρτρ αρνείται να παραλάβει το Νόμπελ Λογοτεχνίας, υποστηρίζοντας ότι θα μειώσει το γόητρο της συγγραφικής του δουλειάς.

Μόνο ο @thanasist θα μπορούσε να δώσει απάντηση και λύση σε αυτά τα ζητήματα και για αυτό η 10η Δεκεμβρίου αναγνωρίστηκε ως Ευρωπαϊκή Ημέρα Δικηγόρου!

Για όλα αυτά, αλλά και για όσα θα μας αναλύσει ο αγαπητός @sir mihas για τον Σάρτρ, θα μαζευτούμε σε μέρος όμορφο και αεράτο το οποίο και θα ανακοινωθεί σε εύθετο χρόνο, όταν με το καλό τα λαγωνικά μας ξετρυπώσουν κανα μπαράκι που να επιτρέπεται το κάπνισμα. 

Παρακαλούνται τα μέλη που θα φέρουν φιάλη - μποτίλια - μπουκάλι - κανάτα - samples για το blind game να το σημειώσουν.

• Like 1

@Celtic θα τα καταφέρεις? Αν ναι θα μιλήσεις με LB? Εγώ προτείνω φυσικά και το μαγαζί μας με την ταράτσα που έχουμε και καιρό να πάμε.

35 minutes ago, mallios said:

@Celtic θα τα καταφέρεις? Αν ναι θα μιλήσεις με LB? Εγώ προτείνω φυσικά και το μαγαζί μας με την ταράτσα που έχουμε και καιρό να πάμε.

Μαλλον ναι, δεν ξέρω ακόμα σίγουρα και γι'αυτό και δεν δήλωσα.

4 τα μπουκάλια μέχρι τώρα. Μένουν άλλα 2 και κλείσαμε.

19 hours ago, James said:

James + Jenny + bottle

με μικρή επιφύλαξη 

Η επιφύλαξη αναφέρεται στον @James, την Jenny ή το μπουκάλι?

22 hours ago, mallios said:

όταν με το καλό τα λαγωνικά μας ξετρυπώσουν κανα μπαράκι που να επιτρέπεται το κάπνισμα

:thumbsdown:

Αντί να επιβραβεύουμε τα μπαράκια που συμμορφώνονται με τους νόμους αλλά και τη στοιχειώδη λογική προστασίας της δημόσιας υγείας (τουλάχιστον των μη καπνιστών) εμείς πάμε να κάνουμε το αντίθετο! Στο Lazy Bulldog που απαγορευόταν το κάπνισμα άσχημα περάσαμε;

• Like 4

2 hours ago, Wisdom said:

:thumbsdown:

Αντί να επιβραβεύουμε τα μπαράκια που συμμορφώνονται με τους νόμους αλλά και τη στοιχειώδη λογική προστασίας της δημόσιας υγείας (τουλάχιστον των μη καπνιστών) εμείς πάμε να κάνουμε το αντίθετο! Στο Lazy Bulldog που απαγορευόταν το κάπνισμα άσχημα περάσαμε;

Η αποχή σου από το forum σε έχει κάνει να χάσεις το χιούμορ σου! Είναι γνωστό ότι είμαι φανατικός αντικαπνιστής -  μη παρασέρνεις και τα λοιπά μέλη.

Αν χρειάζεται rephrase ας το κάνω, αλλά εννοείται ότι δεν ψάχνω για μπαράκι που να επιτρέπεται το κάπνισμα. 

• Like 1

16 minutes ago, mallios said:

Η αποχή σου από το forum σε έχει κάνει να χάσεις το χιούμορ σου! Είναι γνωστό ότι είναι φανατικός αντικαπνιστής -  μη παρασέρνεις και τα λοιπά μέλη.

Αν χρειάζεται rephrase ας το κάνω, αλλά εννοείται ότι δεν ψάχνω για μπαράκι που να επιτρέπεται το κάπνισμα. 

εγώ ψάχνω πάντως :)

Τι να κανω, αφου είμαι καπνιστής? το ποιο λογικο αυτο ειναι για μενα, οχι το αναποδο.

και δεν ειναι θεμα επιβραβευσης αλλα θεμα επιλογης.

1 hour ago, thanasist said:

εγώ ψάχνω πάντως :)

Τι να κανω, αφου είμαι καπνιστής? το ποιο λογικο αυτο ειναι για μενα, οχι το αναποδο.

και δεν ειναι θεμα επιβραβευσης αλλα θεμα επιλογης.

Boyzzzz ας λύσουμε τα του αντικαπνιστικού σε άλλο topic γιατί εδώ θα χαθούμε. Είναι καλό να το συζητήσουμε (αν μας νοιάζει) αλλά εδώ ας μείνουμε στις συμμετοχές.

Καλησπερα παίδες Ελλήνων!Εγω θα ειμαι μεχρι 4 του μήνα αθηνα οποτε δεν προλαβαίνω δυστυχως το event.Λογικα θα τα πουμε στις 5/1 στο μεγαλο event!!

• Like 1

Θα το παλέψω κι εγώ

• Like 1

Κι εγώ μπουκάλι, μπορεί και φίλο

• Like 1

1.  @mallios + bottle
  2.  @thanasist + bottle
  3.  @SimoG + bottle + φίλος
  4.  @DUCATI13
  5.  @Tassos Roubeidis + bottle
  6. @Dino Eco +bottle
  7. @Don Corleone
  8. @James + Jenny +bottle
  9. @Foveras
  10. @Kariofg77

Τα μπουκάλια έκλεισαν. Μόνο συμμετοχές από εδώ και πλέον. Σε σύντομο χρόνο θα ανακοινωθεί και το μέρος. 

Ευχαριστώ τα μέλη!

Στο Lazy Bulldog μπορώ να ρωτήσω κι εγώ , αν θέτε!!!

να το ξέρω όμως εγκαίρως !!!

5 hours ago, Foveras said:

+Foveras 

Πλάκα μου κάνεις!!! Που είσαι εσύ παιδί μου?!! Άντε με το καλό να σε δούμε!  👍

• Like 1

Μάγκες και μαγκισσες για το που θα γίνει δεν το έχουμε βρει. Προτείνω να βρεθούμε στο Lazy bulldog στο Γκάζι... Βολεύει και το μέτρο, ας μην ξεχνάμε ότι οι προσεχείς ημέρες θα έχουν περισσότερη κίνηση λόγω εορτών. 

• Like 1

9 hours ago, Don Corleone said:

Μάγκες και μαγκισσες για το που θα γίνει δεν το έχουμε βρει. Προτείνω να βρεθούμε στο Lazy bulldog στο Γκάζι... Βολεύει και το μέτρο, ας μην ξεχνάμε ότι οι προσεχείς ημέρες θα έχουν περισσότερη κίνηση λόγω εορτών. 

Είμαστε ήδη 15 άτομα, το Lazy είναι μικρό από ότι ξέρω / μου έχουν πει. Δύσκολο να κλείσουμε για 15 άτομα. ίσως να έχω και νέα σήμερα.

• Thanks 1