Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση (2020-2023)


Recommended Posts

10 minutes ago, mallios said:

Όποιος ξαναπειράξει τον φίλο μου τον @Wisdom θα του δώσω Loch Dhu!  Αλλά δεν φταίει κανείς, αυτός ο Ιρλανδός που κατά λάθος είναι στην Ελλάδα φταίει, ο Κέλτιος @Celtic που φαγώθηκε να σε κάνουμε μοντίφικα.

Να με βγάλετε κύριε, έχω παραστρατήσει, με πλάνεψε η ντόλτσε βίτα, αυτό που λεν γλυκιά ζωή! Άκου εκεί ιδέες που έχω...συνάντηση μέσα στη Σαρακοστή! Α πα πα πα ....:hang3:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DMTK said:

Αν θες μπορούμε να σημειώσουμε με ένα άλλο χρώμα, τις ημέρες που μπορούμε να κάνουμε σύναξη

Εξαιρετική ιδέα!

Παρακαλώ πολύ οι μαζώξεις μας να γίνονται κατά προτίμηση στις 'πράσινες' ημέρες, κατόπιν στις 'γκρι', κατόπιν στις 'γαλάζιες' και μόνο αν είναι καμιά μεγάλη ανάγκη στις 'κίτρινες', υπό την προϋπόθεση ότι δεν ακολουθούνται από θρησκευτική αργία. :tongue:

ΥΓ. από το κυρίαρχο πράσινο και γαλάζιο χρώμα του ημερολογίου καταδεικνύεται ακόμα περισσότερο το μέγεθος του σκανδάλου που καταφέρνετε και βάζετε τόσες πολλές μαζώξεις και events πάνω σε ροζ και κίτρινες ημέρες! Τούτοι εδώ μαρτυράνε χωρίς ξύλο που λένε και οι συνάδελφοί σου! :tongue:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wisdom said:

ΥΓ. από το κυρίαρχο πράσινο και γαλάζιο χρώμα του ημερολογίου καταδεικνύεται ακόμα περισσότερο το μέγεθος του σκανδάλου που καταφέρνετε και βάζετε τόσες πολλές μαζώξεις και events πάνω σε ροζ και κίτρινες ημέρες! Τούτοι εδώ μαρτυράνε χωρίς ξύλο που λένε και οι συνάδελφοί σου! :tongue:

Άσε τα λόγια, φαφλατά... :p

Είπε ο @mallios για μια ακόμη σύναξη, επ' ευκαιρία της αφίξεως του @avaton. Σε ακούμε, πάρ' το πάνω σου, πρότεινε ημερομηνία που σε βολεύει, τοποθεσία κλπ...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mallios said:

Καταφθάνει σήμερα εν Ελλάδι ο αγαπητός @avaton

Εκτός λοιπόν από την προγραμματισμένη μας εκδήλωση για τις 17.03 μπορούμε μια χαρά να υποδεχτούμε τον φίλο μας με μια εκδήλωση νωρίτερα.

 

58 minutes ago, DMTK said:

Άσε τα λόγια, φαφλατά... :p

Είπε ο @mallios για μια ακόμη σύναξη, επ' ευκαιρία της αφίξεως του @avaton. Σε ακούμε, πάρ' το πάνω σου, πρότεινε ημερομηνία που σε βολεύει, τοποθεσία κλπ...

Αυτό εξαρτάται κυρίως από τον @avaton και το πόσο καιρό θα μείνει. Αν υποθέσουμε ότι πλέον είναι αργά για να προγραμματίσουμε κάτι για το ΣΚ, καθώς οι περισσότεροι θα έχουν κανονίσει, προτείνω οποιαδήποτε καθημερινή της επόμενης εβδομάδας (όπως βλέπετε είναι με γκρι χρώμα καθότι τυρινή) πλην της Τετάρτης που παίζει μπάσκετ η Κυπελλούχος Ελλάδας 2020.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...και το θυμιατό!

Οι προσπάθειες μου εντείνονται ώστε να τα καταφέρω να έρθω κι εγώ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το λιγότερο που μπορώ (θέλω - έτσι νιώθω) να κάνω, είναι ένα μικρό Laddie event. Ας περάσουν τα events που έχουμε ήδη προγραμματίσει και αν συμφωνούν και άλλα μέλη, ένα Duncan event το οργανώνω εγώ. Δεν είναι και ο καλύτερος λόγος / αιτία για να γίνεται event, αλλά ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος. 

  • @mallios + 4 μπουκάλια Laddie.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mallios said:

Το λιγότερο που μπορώ (θέλω - έτσι νιώθω) να κάνω, είναι ένα μικρός Laddie event. Ας περάσουν τα events που έχουμε ήδη προγραμματίσει και αν συμφωνούν και άλλα μέλη, ένα Duncan event το οργανώνω εγώ. Δεν είναι και ο καλύτερος λόγος / αιτία για να γίνεται event, αλλά ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος. 

Συμφωνούμε, αρκεί το event να γίνει στην Αθήνα (και όχι εκτός Αθηνών)...Άντε γιατί στο τέλος αυτός ο @ioannis θα έχει πάει σε περισσότερες εκδηλώσεις του φόρουμ από εμας..:p

  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Πάει πολύ μακρυά (αλλά βολεύει αφού ο @Wisdom δεν πίνει μέχρι το Πάσχα) αλλά είναι σημαδιακή ημέρα. Μετά από τα χρόνια που ήταν κλειστό, το όραμα πολλών ανθρώπων, ανάμεσά τους και του Duncan έγινε πραγματικότητα στις 29.05.2001

Φέτος 29.05 είναι Παρασκευή και βολεύει πιστεύω για ένα event. Εναλλακτικά (και λόγω επισκέψεων) θα μπορούσα/μπορούσαμε να διοργανώσουμε το event στις 15.05.

Είναι μακρυά, αλλά όσοι επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν είτε για 29.05 (προτιμητέα ημερομηνία) είτε για 15.05

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mallios said:

Πάει πολύ μακρυά (αλλά βολεύει αφού ο @Wisdom δεν πίνει μέχρι το Πάσχα) αλλά είναι σημαδιακή ημέρα. Μετά από τα χρόνια που ήταν κλειστό, το όραμα πολλών ανθρώπων, ανάμεσά τους και του Duncan έγινε πραγματικότητα στις 29.05.2001

Φέτος 29.05 είναι Παρασκευή και βολεύει πιστεύω για ένα event. Εναλλακτικά (και λόγω επισκέψεων) θα μπορούσα/μπορούσαμε να διοργανώσουμε το event στις 15.05.

Είναι μακρυά, αλλά όσοι επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν είτε για 29.05 (προτιμητέα ημερομηνία) είτε για 15.05

Άντε πάλι! Βρε άνθρωπε, Αθήνα είπαμε, Α - θ - ή - ν - α....:p τέλος πάντων είτε εντός είτε εκτός, οποιαδήποτε ημερομηνία, κι εγώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Να τοποθετηθούμε 2,5 μήνες νωρίτερα? Μέχρι τότε πρέπει να κάνουμε και απογραφή πληθυσμού...

Να'μαστε καλά και να πάμε! ΑΘΗΝΑ ή Θεσσαλονίκη? Μήπως είμαστε σε λάθος topic?

+ @SimoG κι ο Θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DMTK said:

Άντε πάλι! Βρε άνθρωπε, Αθήνα είπαμε, Α - θ - ή - ν - α....:p τέλος πάντων είτε εντός είτε εκτός, οποιαδήποτε ημερομηνία, κι εγώ μέσα...

Sorry!!! Το μεταφέρω για Αθήνα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάει πολύ μακρυά (αλλά βολεύει αφού ο @Wisdom δεν πίνει μέχρι το Πάσχα) αλλά είναι σημαδιακή ημέρα. Μετά από τα χρόνια που ήταν κλειστό, το όραμα πολλών ανθρώπων, ανάμεσά τους και του Duncan έγινε πραγματικότητα στις 29.05.2001

Φέτος 29.05 είναι Παρασκευή και βολεύει πιστεύω για ένα event. Εναλλακτικά (και λόγω επισκέψεων) θα μπορούσα/μπορούσαμε να διοργανώσουμε το event στις 15.05.

Είναι μακρυά, αλλά όσοι επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν είτε για 29.05 (προτιμητέα ημερομηνία) είτε για 15.05

(Σορρυ για το λάθος topic προηγουμένως)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Boyzzzz υπάρχει διάθεση να τα ξανα-πούμε Online / zoom το Σάββατο (ή Κυριακή - ότι σας βολεύει) για ποτάκι? Ενημερώστε για να ανεβάσω topic και zoom link

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τεράστια επιτυχία των Online μας events και την καθολική αποδοχή από τα μέλη του forum σε όλα τα γεωγραφικά μήκη και πλάτη του κόσμου, προτείνεται η επόμενη virtual, kinky, sexy, trendy, funky, rock, pop, mainstream, ambient, trance, LGBT, ΛΑΟΤΚΙ κλπ συνάντηση να γίνει την Τετάρτη 22.04.2020

Σημαντική ημέρα αφού 22 Απριλίου του  1724 γεννιέται ο Ιμάνουελ Καντ στον οποίο ανήκει και το ιστορικό απόφθεγμα "Όταν μια γυναίκα είναι τίμια, την εκτιμούν αλλά δεν την πλησιάζουν. Όταν όμως δεν είναι τίμια, την πλησιάζουν, αλλά δεν την εκτιμούν"  το οποίο σωστά αποδόθηκε στην Ελληνική γλώσσα με το ρητό "οι καλές γυναίκες πάνε στον παράδεισο, οι κακές παντού" 

Παράλληλα, το 1978 διεξάγεται ο 23ος Διαγωνισμός Τραγουδιού της Eurovision στη Γαλλία. Νικητής αναδεικνύεται για λογαριασμό του Ισραήλ ο Ιζάρ Κοέν, με τη σύνθεση / ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ   🤪 :wtf: 🤣 :clapping: :punk: :dash1: «A-Ba-Ni-B».

Παρακαλώ συμμετοχές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...