Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρώτη - μετά από καιρό - Βορειοελλαδιτικη μάζωξη!


Recommended Posts

Καλή επιτυχία παιδιά!!!

Είμαι σίγουρος ότι η αναγνωριστική πρώτη συνάντηση, θα οδηγήσει σε όμορφες, ακόμη πιο οργανωμένες και επιτυχημένες, συνάξεις στο μέλλον :clapping::punk:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και εδώ τον @2nisos για υην εξυπηρέτηση και την παρέα!

Τους φίλους @dimitris73 και @valasios για την συμμετοχή και την εξαιρετική παρέα!

Περάσαμε πολύ όμορφα και με το καλό όσοι το χάσατε στην επόμενη που δεν θα'ργησει.

@mallios k HMWS ευχαριστούμε! Έπαιξες βρώμικα και κέρδισες...έσκισε το Craigellachie.

  • Like 6
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ioannis said:

Να ευχαριστήσω και εδώ τον @2nisos για υην εξυπηρέτηση και την παρέα!

Τους φίλους @dimitris73 και @valasios για την συμμετοχή και την εξαιρετική παρέα!

Περάσαμε πολύ όμορφα και με το καλό όσοι το χάσατε στην επόμενη που δεν θα'ργησει.

@mallios k HMWS ευχαριστούμε! Έπαιξες βρώμικα και κέρδισες...έσκισε το Craigellachie.

Να σας ευχαριστήσω (και προσωπικά) για την διοργάνωση και την όμορφη παρέα που είδα. Σορρυ που σαν γεροντάκι έπεσα νωρίς για ύπνο και δεν ήμουν Live. Χαίρομαι που σας άρεσε το Craigellachie! (ελπίζω να έμεινα κανα sample 🤣- δεν το έχω δοκιμάσει  😂 )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά! Τώρα που έγινε η αρχή, η συνέχεια θα είναι ακόμη πιο εύκολη...

Όσο για τα γεροντάκια (βλ. @mallios) τα θέλουμε και τα χρειαζόμαστε, έχουν το ζουμί..εεε την εμπειρία εννοούσα :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κρατάω είναι η καλή παρέα...η οποία δεν χρειάστηκε πολλά πολλά για να ανοιχτεί. Ήδη έχουμε ενα μικρό αλλά δυνατό πυρήνα. Αγάπη για το ουίσκι υπάρχει...οπότε μόνο καλά θα προκύψουν..Καλή μας αρχή και με το καλό να βρεθούμε όλοι μαζί.

Για μένα καλύτερο με μικρή διαφορά το Craigellachie @mallios ασε τα σάπια το'χες δοκιμάσει και το κατέβασες για να κέρδισει. Δεύτερο παραδόξως για μένα το Glenfarclas15 καλύτερο σώμα και πιο μακριά επιγευση..Τα άλλα δύο τα βάζω μαζί με το Scarabus να με κερδίζει στη μύτη του. Παίξαμε safe και το ευχαριστηθηκαμε. Πάντως τα δυο τελευταία να πω οτι είναι vfm πέρα για πέρα...φώτο αργότερα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Σορρυ που σαν γεροντάκι έπεσα νωρίς για ύπνο και δεν ήμουν Live. Χαίρομαι που σας άρεσε το Craigellachie! (ελπίζω να έμεινα κανα sample 🤣- δεν το έχω δοκιμάσει  😂 )

Εγώ σορρυ που έκλεισα το ίντερνετ..υπήρχε κίνδυνος να κλείσει το κινητό από μπαταρία και θα έπεφτε παντόφλα...το μπουκάλι θα μείνει να το δοκιμάσουν όσοι περισσότεροι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ioannis said:

Εγώ αυτό που κρατάω είναι η καλή παρέα...η οποία δεν χρειάστηκε πολλά πολλά για να ανοιχτεί. Ήδη έχουμε ενα μικρό αλλά δυνατό πυρήνα. Αγάπη για το ουίσκι υπάρχει...οπότε μόνο καλά θα προκύψουν..Καλή μας αρχή και με το καλό να βρεθούμε όλοι μαζί.

Για μένα καλύτερο με μικρή διαφορά το Craigellachie @mallios ασε τα σάπια το'χες δοκιμάσει και το κατέβασες για να κέρδισει. Δεύτερο παραδόξως για μένα το Glenfarclas15 καλύτερο σώμα και πιο μακριά επιγευση..Τα άλλα δύο τα βάζω μαζί με το Scarabus να με κερδίζει στη μύτη του. Παίξαμε safe και το ευχαριστηθηκαμε. Πάντως τα δυο τελευταία να πω οτι είναι vfm πέρα για πέρα...φώτο αργότερα...

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τα σχόλια του @ioannis. Νοστιμότατο... 😅 το αποσταγματάκι που έστειλε ο @mallios, τόσο που δεν ήθελα να τελειώσει από το ποτήρι μου... Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι το ματς ήταν σικέ... 🤔 αλλά και πάλι thanks anyway!!! Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για την παρέα, πέρασα φανταστικά. Είμαι σίγουρος ότι ήταν η πρώτη από πολλές άλλες που θα ακολουθήσουν! @ioannis να είσαι καλά που το οργάνωσες! 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jHxkrwR.jpg  2Gay4Eq.jpg

V6Frdwj.jpg fSzp5HD.jpg

Backstage....όταν ο @valasios άρχισε να προφέρει τα αποστακτιρια σε άψογα γαελικά... @ioannis k @dimitris73 κοιτούσαμε σα χαζοί και μέχρι να καταλάβουμε για ποιό μιλούσε καιγόταν η πλακέτα του εγκεφάλου...κρυφή δύναμη ο valasios!!!

  • Like 6
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

@ioannis σαν νεώτερος πρέπει να αναλάβεις και γραμματειακά καθήκοντα, καταγράφοντας τις φιάλες που δοκιμάσατε, κάπως έτσι:

1. Glenfarclas 15 y.o., 46% O.B. (by @.. )

2. ... κλπ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DMTK said:

@ioannis σαν νεώτερος πρέπει να αναλάβεις και γραμματειακά καθήκοντα, καταγράφοντας τις φιάλες που δοκιμάσατε, κάπως έτσι:

1. Glenfarclas 15 y.o., 46% O.B. (by @.. )

2. ... κλπ

Αυτό ήθελα να το συζητήσω..να ανοιχτεί χωριστά νήμα για αυτά που δοκιμάζουμε στη Θεσσαλονίκη..ειδικά από την επόμενη φορά που εύχομαι να είμαστε περισσότεροι.

Όπως επίσης να ανοιχτεί άλλο θέμα για την πρόταση για νέα εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη..για να μη δημιουργείται μπέρδεμα σε κοντινές εκδηλώσεις..το κογκρέσο τι γνώμη έχει;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ioannis said:

Αυτό ήθελα να το συζητήσω..να ανοιχτεί χωριστά νήμα για αυτά που δοκιμάζουμε στη Θεσσαλονίκη..ειδικά από την επόμενη φορά που εύχομαι να είμαστε περισσότεροι.

Όπως επίσης να ανοιχτεί άλλο θέμα για την πρόταση για νέα εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη..για να μη δημιουργείται μπέρδεμα σε κοντινές εκδηλώσεις..το κογκρέσο τι γνώμη έχει;

Αυτά που δοκιμάζετε θα τα γράφεις κανονικά, στο νήμα κάθε εκδήλωσης και καλύτερα όσο τα έχεις ακόμη φρέσκα (γιατί κάποια στιγμή θα έχετε και περισσότερα). 

Τώρα για τα προκαταρκτικά των εκδηλώσεων (πρόταση για εκδήλωση), νομίζω ότι πρέπει να ανοιχτεί ξεχωριστό νήμα, γιατί αν συνεχίσετε το ίδιο δυναμικά, σίγουρα θα υπάρχει σύγχυση με το ίδιο νήμα. Ας μιλήσει και η Γερουσία όμως... :p

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:

Αυτά που δοκιμάζετε θα τα γράφεις κανονικά, στο νήμα κάθε εκδήλωσης και καλύτερα όσο τα έχεις ακόμη φρέσκα (γιατί κάποια στιγμή θα έχετε και περισσότερα). 

Τώρα για τα προκαταρκτικά των εκδηλώσεων (πρόταση για εκδήλωση), νομίζω ότι πρέπει να ανοιχτεί ξεχωριστό νήμα, γιατί αν συνεχίσετε το ίδιο δυναμικά, σίγουρα θα υπάρχει σύγχυση με το ίδιο νήμα. Ας μιλήσει και η Γερουσία όμως... :p

Πανεύκολο να ανοιχτεί ένα νήμα για εκδηλώσεις εκτός Αθηνών. Έκανα και ένα μικρο edit στις φωτό για να φαίνονται πιο εύκολα και πιο μαζεμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

07/02/2020...Ιστορική ημερομηνία!

Τι δοκιμάσαμε :

1. Glenfarclas 15 y.o., 46%, O.B. by @dimitris73

2. Scarabus Islay Single Malt, NAS, 46%, Hunter Laing by @valasios (έπαιρνα όρκο οτι το μπουκάλι έγραφε 48%... @valasios φώτισε μας..τι γράφει η φιάλη σου;)

3. Laphroaig Quarter Cask, NAS, 48%, Ο.Β. by @ioannis

4. SMWS 44.94 "Kissing among the gorse", 60,7% (winner) by @mallios 

Στα επόμενα!

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ioannis said:

. Scarabus Islay Single Malt, NAS, 46%, Hunter Laing by @valasios (έπαιρνα όρκο οτι το μπουκάλι έγραφε 48%... @valasios φώτισε μας..τι γράφει η φιάλη σου;)

Πάντως αν γράφει 48, η φιάλη του @valasios πρέπει να είναι και η μοναδική :biggrin1:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...