Jump to content
ioannis

Πρώτη - μετά από καιρό - Βορειοελλαδιτικη μάζωξη!

Recommended Posts

Μεγάλη μου τιμή και χαρά να ανοίγω αυτό το θέμα. Με όλη την επισημότητα καλώ τα μέλη, από την Θεσσαλονίκη και όχι μόνο, να έρθουν στην πρώτη μας συνάντηση και γνωριμία. Θεμέλιος λίθος η αγάπη μας για το whisky.

Και ξεκινάμε

@ioannis + bottle

@Glen Philip

@dimitris73 +bottle

@giorgos (με επιφυλάξεις)

@dkalam (με επιφυλάξεις)

Παρακαλώ τα μέλη να δηλώσουν και αν θα φερουν μπουκάλι!

εν αναμονή τόπου και χρόνου...

Άντε καλή μας αρχή!

• Like 7

Με χαρά καλωσορίζω και την συνάντηση αυτή, παρακαλώ τον αγαπητό @ioannis να ενημερώσει όταν είναι διαθέσιμη η πληροφορία και τον χρόνο - τόπο, μήπως ανέβουν και από πιο νότια στην Θεσσαλονίκη! 😂

17 minutes ago, mallios said:

Με χαρά καλωσορίζω και την συνάντηση αυτή, παρακαλώ τον αγαπητό @ioannis να ενημερώσει όταν είναι διαθέσιμη η πληροφορία και τον χρόνο - τόπο, μήπως ανέβουν και από πιο νότια στην Θεσσαλονίκη! 😂

Αν βολέψει η ημερομηνία και βρεθούν ακόμα 3 συμπότες για να μοιραστούμε τα έξοδα μετακίνησης εγώ διαθέτω αυτοκίνητο για να παμε.

• Thanks 1
  • Wow 1

Επισήμως δεν είναι η πρώτη βορειοελλαδίτικη μάζωξη, καθώς έχουν γίνει αρκετές στο παρελθόν, είτε αποκλειστικά από τους βορειοελλαδίτες φορουμίτες ( @giorgos, @Theo, @NtKostas, @McChariz κλπ) είτε με την ευκαιρία της παρουσίας Αθηναίων στην Θεσσαλονίκη (π.χ. εγώ με @Celtic και τους Θεσσαλονικιούς στο Spinte) είτε με την ευκαιρία των Whisky Festivals που είχαν διοργανωθεί στην συμπρωτεύουσα παλαιότερα.

Όμως όντως πρόκειται για την πρώτη μετά από πολύ καιρό, που γίνεται συντεταγμένα μέσω του forum και μάλιστα από ό,τι συζητείται είναι πιθανό να γίνει παράλληλα με την αντίστοιχη της Αθήνας. Εξυπακούεται ότι αν όντως γίνει την ίδια ημέρα με την κοπή πίτας της Αθήνας (9/2) θα πραγματοποιήσουμε την πρώτη ιστορική τηλεδιάσκεψη μεταξύ 2 ταυτόχρονων μαζώξεων του Whiskyforum σε διαφορετικές πόλεις.

Θερμά συγχαρητήρια στον @ioannis για την πρωτοβουλία και εύχομαι να γίνει σιγά-σιγά θεσμός!

• Like 2
  • Thanks 2

@Wisdom ήμουν σίγουρος ότι τόσα χρόνια κατι θα ειχε γίνει..Αλλά είπα να το σκάσω το πυροτέχνημα!

Ξεκινήσαμε για τις 9/2 και το παράλληλο..Αλλά το σημαντικότερο είναι η μεγαλύτερη δυνατή παρουσία μελών όποτε υπάρχει και η εναλλακτική της 7/2..

@Tassos Roubeidis συγκίνηση, αν κάνετε τέτοιο βήμα..ανοίγω το φτωχικό μου.

• Like 3

Συγχαρητήρια @ioannis, πάντα τέτοια να βλέπουμε και να γίνονται. 

• Like 1
  • Thanks 1

Ο τίτλος άλλαξε για να είναι όλα τα μέλη ικανοποιημένα αλλά και να είμαστε σωστοί με την ιστορία αλλά και κυρίως με το μέλλον αυτής της ομάδας! Πολύ σωστή η υπενθύμιση για παλαιές συναντήσεις αλλά και επίσης πολύ όμορφο ότι υπάρχει μία ομάδα πλέον που τι ξεκινάει πάλι, ορμώμενη από την αγάπη για το whisky και την παρέα.!

Slainte Ωρέ!

• Thanks 1

Έτσι να'μαστε ακριβολογοι...

• Haha 1

Σημαντικές πληροφορίες από τον Σοφό μας και φυσικά αφού είχαν γίνει τέτοιες αντίστοιχες συνάξεις στο παρελθόν, γιατί να μην συνεχίζονται να γίνονται απο τότε και γιατί να μην γίνουν ακόμη καλύτερες τώρα;

Συγχαρητήρια και πάλι @ioannis!!!

• Thanks 1

Σας βλέπω σε λίγο καιρό, να μαζεύεστε περισσότεροι απο μας... 

• Like 3
  • Haha 1

Καλησπερα και απο μενα! Τωρα κατάφερα να δω τα νεα! Εγω υπαρχει μια πιθανοτητα να λειπω εκεινο το ΠΣΚ, αλλα ακομα δεν ειναι σίγουρο! Θα παρακολουθώ τις εξελίξεις για να καταφέρω να σας ενημερωσω απο βδομαδα! Επισης, η διεξαγωγή που θα γινει; Δεν γνωριζω απο αλλες σχετικές μαζώξεις και για τους κανόνες κτλ 😊

• Like 1

6 hours ago, YAz said:

Καλησπερα και απο μενα! Τωρα κατάφερα να δω τα νεα! Εγω υπαρχει μια πιθανοτητα να λειπω εκεινο το ΠΣΚ, αλλα ακομα δεν ειναι σίγουρο! Θα παρακολουθώ τις εξελίξεις για να καταφέρω να σας ενημερωσω απο βδομαδα! Επισης, η διεξαγωγή που θα γινει; Δεν γνωριζω απο αλλες σχετικές μαζώξεις και για τους κανόνες κτλ 😊

Για τον χώρο θα ενημερώσω.

Εδώ μπορείς να τους μελετήσεις.

Ελπίζω να τα καταφέρεις.

• Like 1

Ενημέρωση! Η ημερομηνία της μικρής μας συνάντησης θα είναι (να'μαστε καλά) στις 7/2/2020!

(Την Κυριακή προέκυψε δουλειά, και εφόσον όλοι ήταν θετικοί και για τις δύο εναλλακτικές το παίρνω επάνω μου)

Στις 7/2/2020 λοιπόν στη Σφεντόνα...

https://m.facebook.com/sfentonabistrothess/?tsid=0.44873269860784126&source=result

Ώρα προσέλευσης αρχικά θέτω το 20:30 αλλά δεκτές οι αλλαγές ανάλογα με τα προγράμματα! Καλώς να ανταμώσουμε!

• Like 4

Αναμένουμε Live broadcast!! 😍

• Like 1

Πακέτο..Δύσκολα εγώ για Παρασκευή έως αδύνατο..😭

1 hour ago, Glen Philip said:

Πακέτο..Δύσκολα εγώ για Παρασκευή έως αδύνατο..😭

Κατσε να το συζητήσουμε...όλα γίνονται.

Δεν έχω πρόβλημα και στις 2 ημερομηνίες. Περιμένω πια ημέρα θα αποφασίσετε.

• Like 1
  • Thanks 1

Πως πάμε εκεί στα Βόρεια?! @ioannis παιδί μου!!! 

Δουλεύω υπογείως...μπορεί αλλοι σύλλογοι/εταιρίες/σωματεία να μας αποσπούν μέλη...οικογενειακές υποχρεώσεις να γίνονται εμπόδια (αποδεικνύεται όμως το φρονημα των μελών)...άλλοι βρίσκονται στην αλλοδαπή...όμως ο πυρήνας υπάρχει και εργάζεται...

Έχουμε : @ioannis +bottle +πιθανή μεταγραφή

@giorgos Θεού θέλοντος και εργασίας επιτρέπουσας

@dimitris73 +bottle

@valasios +bottle

@Glen Philip αν δεν πέσει μαχόμενος θα έρθει...

Σφεντόνα Ολυμπιάδος 20:30 07/02/2020

Spoiler...ήδη οργανώνεται το event με τη μαζική συμμετοχή...coming soon...

• Like 4

54 minutes ago, ioannis said:

Spoiler...ήδη οργανώνεται το event με τη μαζική συμμετοχή...coming soon...

Να ενημερωθούμε για να ανέβουμε (κάπου θα βρούμε ένα παγκάκι να ξαπλώσουμε για να μειωθούν τα έξοδα 🤣 - στην  χειρότερη περίπτωση... θα κοιμηθώ στον θείο μου 🤣 ).

Αναμένουμε Live την Παρασκευή.

• Haha 1

Να χαρώ εγώ εκτίμηση στον θείο..😝

Έννοια σου!εν καιρω...

• Haha 1

1 minute ago, ioannis said:

Να χαρώ εγώ εκτίμηση στον θείο..😝

Έννοια σου!εν καιρω...

Θεός ο θείος, αλλά λόγω ηλικίας δεν νομίζω ότι θα χαρεί να γυρίσω κάποια ώρα το βράδυ (αργάμιση δηλαδή). Εκτός και αν τον γράψω μέλος και τον φέρω μαζί! 😂

• Haha 1

Ωραία θα ήταν να  μπορούσαμε  να ανέβουμε κάποια στιγμή προς τα επάνω για βρεθούμε με τα αγαπητά υπόλοιπα μέλη μας .

Το θέμα ήταν αν θα ξαναγυρναγαμε ποτε πίσω ξανά 🙄

• Like 3
  • Haha 1