Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση εκτός Αθηνών (2020-2023)


Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το topic για να μπορούν τα μέλη μας εκτός Αθηνών (και Ελλάδος θα έλεγα - κάτι ψήνεται για το επόμενο Σάββατο στην Κύπρο 😂 ) να ενημερώνουν για εκδηλώσεις και να γίνονται προτάσεις.

Να θυμίσω ότι υπάρχει ένας απλός κανόνας για να μην ανοίγουν topic χωρίς λόγο, γράφουμε εδώ και όταν με το καλό μαζευτούν 6 άτομα (Minimum) ανοίγουμε ξεχωριστό topic. Για τις εκτός Αθηνών εκδηλώσεις καλό είναι να το γράφουμε στον τίτλο. 

@ioannis έχω "ανοίξει" και τα permissions στο νήμα με τα bars οπότε μπορείς (λογικά) να γράψεις για την Σφεντόνα στην Θεσσαλονίκη.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mallios said:

6 άτομα (Minimum)

Μήπως για τα εκτός Αθηνών ο αριθμός να είναι μικρότερος μιας και τα μέλη ειδικά τα πιο ενεργά είναι λιγότερα;

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ioannis said:

Μήπως για τα εκτός Αθηνών ο αριθμός να είναι μικρότερος μιας και τα μέλη ειδικά τα πιο ενεργά είναι λιγότερα;

Yes sir! Αφού ξεκινήσαμε με 4 μέλη ας συνεχίσουμε από εκεί αν και νομίζω ότι πολύ σύντομα το 6 θα είναι και λίγο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ζηλιαρηδες...; μας λες!...άρα να μην κάνουμε μια συνάντηση κι εμείς στις 15 του Μάρτη;..πάλι δύο μέρες πριν..είμαστε ήδη τέσσερις αλλά θα περιμένω τοποθέτηση από @Glen Philip , @YAz , @Chrisous για να ανοίξω θέμα...Έχουμε..

@2nisos

@ioannis

@dimitris73 

@valasios

Εν αναμονή..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ioannis said:

Μπράβο ομάδα!έρχεται και το ανάλογο θέμα...

πω πω πω οργασμός! Να κάνουμε τώρα που προλαβαίνουμε, γιατί σε λίγο καιρό βλέπω να απαγορεύονται οι συναθροίσεις άνω των δύο ατόμων....:biggrin1: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic pinned this topic

Αφού το πάθος για whisky έχει φουντώσει...και η καλή παρέα δεν μπορεί να περιμένει... @valasios και @dimitris73 ήρθε η ώρα για μια επίσκεψη στο The bar Lab...

Πρόταση! Την Κυριακή (για ευνόητους λόγους) 08/03/2020 το whiskyforum.gr στη Θεσσαλονίκη επισκέπτεται το the bar Lab...βραδάκι αν συμφωνείτε.

Αν δεν βρεθεί τέταρτος για να ανοιχτεί θέμα...πάμε άτυπα!ακούω προτάσεις ή συμμετοχές!

Ο λαός διψάει....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ioannis said:

το whiskyforum.gr στη Θεσσαλονίκη επισκέπτεται το the bar Lab

με το καλό να πάτε, και να δώσετε χαιρετίσματα στον Νίκο.

Τώρα, επειδή όταν βρεθείτε εκεί θα πάθετε αυτό που εγώ λέω "παράλυση επιλογής"..( :biggrin1: ), άν θέλετε να με ακούσετε, πρέπει οπωσδήποτε μία από τις επιλογές σας να είναι το παλιό Springbank 15yo, άν υπάρχει ακόμα.....
Αποτέλεσμα εικόνας για springbank 15

.,,,,ακούστε με και δεν θα χάσετε....και μετά ελάτε να μου πείτε.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2020 at 10:40 PM, Celtic said:

με το καλό να πάτε, και να δώσετε χαιρετίσματα στον Νίκο.

Τώρα, επειδή όταν βρεθείτε εκεί θα πάθετε αυτό που εγώ λέω "παράλυση επιλογής"..( :biggrin1: ), άν θέλετε να με ακούσετε, πρέπει οπωσδήποτε μία από τις επιλογές σας να είναι το παλιό Springbank 15yo, άν υπάρχει ακόμα.....
Αποτέλεσμα εικόνας για springbank 15

.,,,,ακούστε με και δεν θα χάσετε....και μετά ελάτε να μου πείτε.....

Έχεις πολλούς χαιρετισμούς από τον Νίκο, ο οποίος είναι εξαιρετικός μας περιποιηθηκε με το παραπάνω. Ήπιαμε στην υγειά σου και σε όλων εδώ μέσα. Άνετος κ χαλαρός..μας έφτιαξε.

Και τώρα στην ουσία...είδες το θέμα κ λες δεν του μαμαω του γιαννακη την ψυχολογία μέσα στη νηστεία; να πιεί το springbank το γατί, να λαλήσει..να μη μπορεί να ηρεμήσει....γιατί ρε φίλε;γιατί, άσε μας στην ησυχία μας.......

Το ήπια πρώτο με καθαρό στόμα...Ήπια άλλα τέσσερα κ το πρωί πάλι αυτό είχα στο στόμα...τέτοια βανίλια...τέτοιο καπνό απο πούρο..γρασίδια...ξύλα...εσπερια είδη...

Στην αρχή νόμιζα έπεσα σε λακουβα...ξερό σερρυ να'ναι καλά ο @valasios που μου σφύριξε springbank είναι μη βιάζεσαι...ασ'το. Σε μια βδομάδα θα ερθει το 12cs 2020 και επόμενη παραγγελία το 15...ας είναι το καινούργιο..τα μισά να βγάλει αξίζει......και τωρα μια βδομάδα στον πάγο....το caol ila 14 unpeated cs λιγάκι με απογοητευσε...εχουν μείνει 20-30 ml ελπίζω να με περιμένουν μέχρι την επόμενη....δεν ντραπηκες....

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καθόμαστε σ'αναμμένα κάρβουνα. Εν όψη του ανοίγματος των καταστημάτων εστίασης η ομάδα είναι έτοιμη για επάνοδο. Μπουχτισμενοι, μπαφιασμένοι, ανυπόμονοι και πολλά άλλα... Ήδη έχοντας έρθει σε επικοινωνία, ο πυρήνας έχει ανεβάσει θερμοκρασία..και αναμένεται σχάση. Με το φτου ξελευθερια για όλους θα έχουμε μάζωξη. Περιμένω από τα αγαπητά μέλη προτάσεις για ημερομηνία. All in από μένα...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ioannis said:

Καθόμαστε σ'αναμμένα κάρβουνα. Εν όψη του ανοίγματος των καταστημάτων εστίασης η ομάδα είναι έτοιμη για επάνοδο. Μπουχτισμενοι, μπαφιασμένοι, ανυπόμονοι και πολλά άλλα... Ήδη έχοντας έρθει σε επικοινωνία, ο πυρήνας έχει ανεβάσει θερμοκρασία..και αναμένεται σχάση. Με το φτου ξελευθερια για όλους θα έχουμε μάζωξη. Περιμένω από τα αγαπητά μέλη προτάσεις για ημερομηνία. All in από μένα...

τέτοια γράφεις, θα μας πάρουν πρέφα και βλέπω να ανοίγουν τα μαγαζιά κατά τον Αύγουστο...:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε @DMTK ; μήπως τα μέλη του whiskyforum.gr δε φημίζονται για τη νομοτέλεια, τη συνέπεια, τη σωφροσύνη και την υπευθυνότητα; Μήπως η Σφεντόνα δεν έχει πεζοδρομιάρα για να είμαστε κάτω από τον έναστρο ουρανό; ή μήπως ο @2nisos δεν θα φροντίσει να είναι όλα εν νόμου,σκια και γράμματι;

Αν πάρει παράταση το άνοιγμα θα παιχτεί υπαίθρια συγκέντρωση...στα γρασίδια....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ioannis said:

Γιατί φίλε @DMTK ; μήπως τα μέλη του whiskyforum.gr δε φημίζονται για τη νομοτέλεια, τη συνέπεια, τη σωφροσύνη και την υπευθυνότητα; Μήπως η Σφεντόνα δεν έχει πεζοδρομιάρα για να είμαστε κάτω από τον έναστρο ουρανό; ή μήπως ο @2nisos δεν θα φροντίσει να είναι όλα εν νόμου,σκια και γράμματι;

Είμαι σίγουρος, θα γίνουν όλα νομότυπα

6 minutes ago, ioannis said:

Αν πάρει παράταση το άνοιγμα θα παιχτεί υπαίθρια συγκέντρωση...στα γρασίδια....

... μόνο μη βοσκήσετε στο τέλος :p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 10:26 PM, ioannis said:

Καθόμαστε σ'αναμμένα κάρβουνα. Εν όψη του ανοίγματος των καταστημάτων εστίασης η ομάδα είναι έτοιμη για επάνοδο. Μπουχτισμενοι, μπαφιασμένοι, ανυπόμονοι και πολλά άλλα... Ήδη έχοντας έρθει σε επικοινωνία, ο πυρήνας έχει ανεβάσει θερμοκρασία..και αναμένεται σχάση. Με το φτου ξελευθερια για όλους θα έχουμε μάζωξη. Περιμένω από τα αγαπητά μέλη προτάσεις για ημερομηνία. All in από μένα...

Φιλτατότατε @ioannis , all in κι από εμένα... τα βλέπω και κάνω και ρελάνς...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitris73 said:

Φιλτατότατε @ioannis , all in κι από εμένα... τα βλέπω και κάνω και ρελάνς...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα ρέστα μου.,.... (είμαστε σίγουρα whiskyforum?) Παιδιά την επόμενη εβδομάδα αν βρεθείτε, θα πιείτε και Caol Ila !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...