Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση εκτός Αθηνών (2020-2023)


Recommended Posts

5 minutes ago, mallios said:

Θα πρωτοτυπήσω και θα προτείνω το Bruichladdich

Κι εγώ περίμενα να μας μιλήσεις για Ambross Banana whiskey...

Εγώ θα το σκεφτώ ακόμα λίγο..έχουμε καιρό.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλοντας να βοηθήσω την ομάδα να βρει έναν "πιασάρικο" τίτλο για το event ...... απλά να πω ότι 27.06.1967 γεννήθηκε ο ένας και μοναδικός Απόστολος της καρδιάς μας, γνωστός και σαν Αποστόλης το Κομάντο ο Τοψηνουμετοψαρικιαποτιςδυοπλευρές! 

image.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ioannis said:

Τώρα γράψαμε...δεν είναι καλός ε; πωπωπω λογοκρισία....

Μην τον ξεσυνερίζεσαι, σεβάσου την ηλικία του...:p

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:

Μην τον ξεσυνερίζεσαι, σεβάσου την ηλικία του...:p  

Ρε μοντίφικα αφού έχω χάσει τη μπάλα με τα τόσα Post που πυροβολείς όλη την ώρα. Άσε που δεν έχω ανεβάσει και announcement ώστε να είναι εμφανής η νέα εκδήλωση! Ωφουυυυυυυυ.... μου χάλασες την διάθεση και δεν θα φάω σεφταλιές... και αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mallios said:

Ρε μοντίφικα αφού έχω χάσει τη μπάλα με τα τόσα Post που πυροβολείς όλη την ώρα. Άσε που δεν έχω ανεβάσει και announcement ώστε να είναι εμφανής η νέα εκδήλωση! Ωφουυυυυυυυ.... μου χάλασες την διάθεση και δεν θα φάω σεφταλιές... και αύριο. 

Ναι ναι, ρίξε μας και το φταίξιμο! Εγώ σου φταίω, που δεν παρακολουθείς το φόρουμ 8P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στις 27/8 υπάρχουν σκέψεις για οργάνωση βραδιάς Bruichladdich-Octomore-Port Charlotte...είπαμε να συνεχίσουμε τις θεματικές βραδιές. 

Η επιλογή ήταν εντελώς τυχαία, εμείς κέντρα εξουσίας δεν γλειφουμε....

Όποιο μέλος δύναται να παρευρεθεί να το δηλώσει παρακαλώ.

Τόπος : the bar Lab

Ημέρα : 27/8/2020

Συμμετέχοντες : @valasios, @dimitris73, @Makis, @ioannis

***Αν κάποιο μέλος θέλει να προτείνει άλλη μέρα, ασφαλώς και να το κάνει. Όλα υπό συζήτηση. Καλό υπόλοιπο διακοπών... 

Συνεχιζεται.......

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ioannis said:

Στις 27/8 υπάρχουν σκέψεις για οργάνωση βραδιάς Bruichladdich-Octomore-Port Charlotte...είπαμε να συνεχίσουμε τις θεματικές βραδιές. 

Η επιλογή ήταν εντελώς τυχαία, εμείς κέντρα εξουσίας δεν γλειφουμε....

Πόσα σου έταξε ο @mallios ; Λέγε! :biggrin1:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ioannis said:

Η επιλογή ήταν εντελώς τυχαία, εμείς κέντρα εξουσίας δεν γλειφουμε....

😂

Link to comment
Share on other sites

Να γίνω και σε αυτό το topic "σπαστικός" και να υπενθυμίσω ότι το πρώτο μας μέλημα και η πρώτη μας ευχή είναι για πολλά πολλά χρόνια να είμαστε παρέα.

Με το καλό να περάσετε τέλεια και να μας στείλετε τις φωτό από την συγκέντρωση, πάντα προσεκτικά και πάντα με σεβασμό στον άλλο (την δύσκολη περίοδο που ζούμε).

Όπως λέω σε όλους, το πρώτο βήμα για τον σεβασμό και την προφύλαξη (άσχετα με το τι κάνει στην ιδιωτική του ζωή ο καθένας) είναι οι επίσημοι φορείς. 

https://covid19.gov.gr/ygeia-covid19/

Ενημερωνόμαστε, προσέχουμε, και με το καλό στα επόμενα και από κοντά!

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

από ότι έμαθα το The Bar Lab δεν έχει Octomore. Για να έχουμε άποψη 1 μπουκάλι Octomore 08.2 θα το φέρω να το πιούμε.

Όπως είναι γνωστό σε όλους η παρέα της Θεσσαλονίκης ξεκίνησε κάπου στον Φεβρουάριο με 3 άτομα και μπορούμε να γίνουμε

πάρα πολλοί. Μας ενώνει το καλό Malt Whisky και η καλή διάθεση για παρέα.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/107747/octomore-edition-082-masterclass-167-ppm

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valasios said:

από ότι έμαθα το The Bar Lab δεν έχει Octomore. Για να έχουμε άποψη 1 μπουκάλι Octomore 08.2 θα το φέρω να το πιούμε.

Άντε τώρα να στείλω κανά Octomore επάνω... δεν με ξεπλένει τίποτα! Θα με περάσει πριονοκορδέλα ο @DMTK για χορηγίες, ότι σας έχω τάξει κλπ κλπ. Επιφυλάσσομαι για το μέλλον! 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mallios said:

Άντε τώρα να στείλω κανά Octomore επάνω... δεν με ξεπλένει τίποτα! Θα με περάσει πριονοκορδέλα ο @DMTK για χορηγίες, ότι σας έχω τάξει κλπ κλπ. Επιφυλάσσομαι για το μέλλον! 

Μη μου ρίχνεις octomore... εεεε στάχτη στα μάτια, ήθελα να πω!

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mallios said:

Άντε τώρα να στείλω κανά Octomore επάνω... δεν με ξεπλένει τίποτα! Θα με περάσει πριονοκορδέλα ο @DMTK για χορηγίες, ότι σας έχω τάξει κλπ κλπ. Επιφυλάσσομαι για το μέλλον! 

Δεν θα σε ξεπλένει ούτε ο Δούναβης και όχι μόνο 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2020 at 4:11 PM, ioannis said:

Στις 27/8 υπάρχουν σκέψεις για οργάνωση βραδιάς Bruichladdich-Octomore-Port Charlotte...είπαμε να συνεχίσουμε τις θεματικές βραδιές. 

Η επιλογή ήταν εντελώς τυχαία, εμείς κέντρα εξουσίας δεν γλειφουμε....

Όποιο μέλος δύναται να παρευρεθεί να το δηλώσει παρακαλώ.

Τόπος : the bar Lab

Ημέρα : 27/8/2020

Συμμετέχοντες : @valasios, @dimitris73, @Makis, @ioannis

***Αν κάποιο μέλος θέλει να προτείνει άλλη μέρα, ασφαλώς και να το κάνει. Όλα υπό συζήτηση. Καλό υπόλοιπο διακοπών... 

Συνεχιζεται.......

Είπαμε ντε..παρωωων...!!!😍😍😍😍😉😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mallios Μετά άντε να τους πείσεις ότι δεν ήταν μιλημενο... octomore να φέρουμε εμείς άμα κατέβουμε κάτω!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ioannis said:

@mallios Μετά άντε να τους πείσεις ότι δεν ήταν μιλημενο... octomore να φέρουμε εμείς άμα κατέβουμε κάτω!

ναι ναι!!! Δεν βλέπω να έχω κάτι στην κάβα μου! 😂 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to Πρόταση για νέα εκδήλωση εκτός Αθηνών (2020 / 2021)
  • 1 month later...
Just now, anspan said:

Έτοιμος και εγω μόλις παρέλαβα,ευχαριστω πολύ τους @valasios και Mallios για την εξυπηρέτηση και τα δείγματα!

Μην τα πιείς πριν το event! 🤣 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Μην τα πιείς πριν το event! 🤣 

εεε... λίγο δοκίμασα το μούχταρο ευλόγησον γέροντα ,δεν θα ακουμπήσω τα υπόλοιπα!🤭

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to Πρόταση για νέα εκδήλωση εκτός Αθηνών (2020-2023)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...