Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Του Αγίου Πατρικίου, της αποκλεισμένης Εθνικής Οδού το ανάγνωσμα- 17.03 (ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ)


Recommended Posts

2 hours ago, mallios said:

Προλαβαίνεις τέκνο μου! Αλλά αν στους Tasters φτερνίζεται ή βήχει κάποιος... θα πρέπει να κάτσεις μετά στο σπίτι σου.

Ωωωω! Θαυμάσια νέα και εσείς είστε θαυμάσιος Πάτερ !!!

οποτε τα λέμε ελαφρώς αργότερα την Τρίτη και εννοείται ότι θα έρθω με την ιρλανδεζικη μποτίλια μου !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2020 at 7:37 PM, Celtic said:

ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DMTK said:

Ξέχασες τη @Ρένα κύριε ΜακαλανοΡεμπελγελοσυλλέκτη @DUCATI13!!! :suicide2:

Ενταξει είχα κανει copy paste και μου ξέφυγε το κορίτσι μας .

Λάθος διορθώθηκε 

Link to comment
Share on other sites

Dear members,

Νομίζω ότι καλό θα είναι να είμαστε alert για το συγκεκριμένο event και να ακολουθούμε οδηγίες από τις επίσημες αρχές. Στο πλαίσιο αυτό, ισχύει το event (μέχρι και τώρα) αλλά όπως και σε κάθε άλλη τέτοια εκδήλωση, προτείνω να αναθεωρείται η στάση μας σύμφωνα με το τι θα ισχύει στις 17.03. 

Εύχομαι σε όλα τα μέλη να είναι καλά και μακρυά από ιούς κλπ, να ακολουθούν τα μέτρα πρόληψης και με το καλό να τα πούμε από κοντά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου,

1.Δεν υπάρχει λόγος ενα event επ' ευκαιρία του Αγ. Πατρικίου να πάει αργότερα. Αργότερα μπορεί απλά να γίνει ένα άλλο event

2.To αργότερα, έτσι όπως πάνε τα πράγματα θα είναι πολύ αργότερα...

3.Μπορεί το event να γίνει με όσους θέλουν να έρθουν. Δεν υπάρχει υποχρεωτικότητα. Και με λιγότερα άτομα γίνεται και με περισσότερα γίνεται

4.Δε νομίζω ότι θα γλυτώσουμε κάτι με το απλά να αναβάλουμε όλες τις κοινωνικές μας υποχρεώσεις. Μπορεί και να κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Boyzzz τα άλλα groups κλπ ακυρώνουν επειδή έχουν εισιτήριο επί πληρωμής και πρέπει να επιστρέψουν τα χρήματα. 

Όλα τα group έχουμε σαφέστατα το ίδιο αίσθημα ευθύνης και υπευθυνότητας και φυσικά το τελευταίο που θέλουμε είναι να έχουμε το οποιοδήποτε θέμα υγείας στα μέλη μας. Το γεγονός ότι δεν έχουμε event επί πληρωμής και μπορούμε με άνεση να το ακυρώσουμε, μας δίνει το χρονικό περιθώριο να δούμε τα πράγματα μέχρι την Κυριακή και αναλόγως να πράξουμε.

Για τα 2 μέλη μας που έρχονται από επαρχία @gtril @nek υπάρχει όντως θέμα αφού για αυτούς είναι και έξοδα και ταλαιπωρία. Προσωπικά δεν με ενοχλεί να μεταφερθεί ή αναβληθεί προσωρινά. 

======================================================================================================================

Επειδή σαν forum είμαστε και πρωτοπόροι, (γενικά και ειδικά) και επειδή μου αρέσει να συζητάω για εναλλακτικά σχέδια όταν κάτι ακυρώνεται, μπορούμε / προτείνω να βρούμε και να δοκιμάσουμε κάποιον πιο "σύγχρονο" τρόπο να το κάνουμε το event. Θα είχε πλάκα να δοκιμάσουμε το πρώτο viber tasting και να συνδεθούμε από το σπίτι μας. Άλλωστε το έχουμε κάνει ήδη με τα tastings της SMWS (όσοι είμαστε μέλη) αλλά και τα Bruichladdich MPseries

Αν τα μέλη έχουν όρεξη για κάτι τέτοιο, φτιάχνουμε και ένα group για τις 17.03 και περνάμε καλά, με ασφάλεια και με την τεχνολογία στο πλευρό μας. 

====================================================================================================================

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mallios said:

 

Αν τα μέλη έχουν όρεξη για κάτι τέτοιο, φτιάχνουμε και ένα group για τις 17.03 και περνάμε καλά, με ασφάλεια και με την τεχνολογία στο πλευρό μας. 

 

 

Αν το εφαρμόσουμε αυτό και σε άλλες επικίνδυνες καταστάσεις όπως πχ το σεξ θα είμαστε σουπερ !!!

Με βιντεοκληση και πλαστικες κουκλες :) 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα περί chatting and drinking  θα προτιμούσα να τα κανω σε αλλη φαση και οχι με εσας απεναντι μου!!!χααχαχαχ!!😂

πλακίτσα για να σπάσουμε το τρομοκρατικό κλίμα που επικρατεί λογο κορονοϊού!Εγω θα δώσω κανονικα το παρόν αν δεν το άκυρωσετε τελικα και Ελπιζω να δω όσους περισσοτερους γίνεται γιατι θα κανω καιρο να σας ξαναδώ και να τα πιούμε παρεα μετα.Οποτε τα λεμε απο κοντά στο Τικι την Τρίτη. 

Link to comment
Share on other sites

==========================================================================================

Αγαπητά μέλη.

Στο πλαίσιο πρόληψης και με κύριο μέλημα την προστασία της υγείας των μελών μας, των συγγενικών μας προσώπων και φίλων, οι προγραμματισμένες εκδηλώσεις του whiskyforum αναβάλλονται. Ελπίζουμε σύντομα να είμαστε πάλι σε θέση να ανακοινώσουμε την επόμενη εκδήλωσή μας. Ευχόμαστε στα μέλη μας και σε όλους τους φίλους μας υγεία, υπομονή και ας συμμορφωθούμε όλοι με τις οδηγίες των αρμοδίων.

Εκ μέρους των admins

============================================================================================

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic changed the title to Του Αγίου Πατρικίου, της αποκλεισμένης Εθνικής Οδού το ανάγνωσμα- 17.03 (ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...