Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Ημερολόγιο Καταστρώματος - Ημέρες καραντίνας (Covid19 special edition)


Recommended Posts

@Islaynder στελνουν Ελλαδα;;🤑

@Uisge-Beatha χαχα γιατι τόσο εύθραστος κύριε ;; 😜

@mallios η αλήθεια είναι αυτή.Δυστυχώς η κάβα μου είναι περιορισμένη αυτή την στιγμή αλλά ίσως κάνω ένα ξαφνικό χτύπημα σε λίγο καιρό χωρίς να υπόσχομαι τίποτα 😌

@DMTK Μακάρι να τα στέλνουν Ελλάδα αλλά μετά είναι και τα μετοφορικά.Μην κάνει 5 ευρώ το ποτήρι πχ και δώσω 100 σύνολο 😛

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Whiskokavlos said:

@Islaynder στελνουν Ελλαδα;;🤑

@Uisge-Beatha χαχα γιατι τόσο εύθραστος κύριε ;; 😜

@mallios η αλήθεια είναι αυτή.Δυστυχώς η κάβα μου είναι περιορισμένη αυτή την στιγμή αλλά ίσως κάνω ένα ξαφνικό χτύπημα σε λίγο καιρό χωρίς να υπόσχομαι τίποτα 😌

@DMTK Μακάρι να τα στέλνουν Ελλάδα αλλά μετά είναι και τα μετοφορικά.Μην κάνει 5 ευρώ το ποτήρι πχ και δώσω 100 σύνολο 😛

Ναι, στέλνει, μέχρι 5kg τα μεταφορικά είναι 17€, μέχρι 10kg 22€. Σερβίτσιο ολόκληρο παίρνεις! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Whiskokavlos said:

Δυστυχώς η κάβα μου είναι περιορισμένη αυτή την στιγμή αλλά ίσως κάνω ένα ξαφνικό χτύπημα σε λίγο καιρό χωρίς να υπόσχομαι τίποτα

Αγοράζουμε όταν έχουμε, με λεφτά που δεν θα μας λείψουν και (γνώμη μου) δοκιμάζουμε πολλά και διαφορετικά. Δεν θέλει άγχος! 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Εντυπώσεις; Γενικά κάνουν πολύ καλή δουλειά ειδικά στα καπνιστά τους 

Σήμερα ήπια 2 dram αλλά θα το δοκιμάσω και αύριο και την Κυριακή. Την Δευτέρα θα σου δώσω την απάντηση. Η πρώτη άποψη είναι θετική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι ο χειμώνας στη πόλη μας...

Φωτιά, παρέα με την οικογένεια που έχει γλαρώσει από τη θέρμη που ακτινοβολείται και ένα SpringBank να με συνοδεύει...

1548684323_IMG_20210116_1754351.thumb.jpg.43467cd1f5b9582157cb06c75ddf48a1.jpg

Απόγευμα Σαββάτου με χαμηλό φωτισμό και ήχους Κέλτικους να παίζουν στα ακουστικά μου γράφοντας στους νέους φίλους μου και ομογάλακτους συνοδοιπόρους. slàinte

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nik said:

Έφτασε (επιτέλους) ο χειμώνας και εδώ στο Νότο...

9E437FCF-2E73-4294-99A0-114CD657569B.jpeg

Nik, έχετε μαζευτεί αρκετά παιδιά και κάτω, για δείτε το λίγο πιο ζεστά. Ας αναλάβει κάποιος μια πρωτοβουλία να οργανωθείτε. Έτσι δειλά δειλά ξεκίνησαν και τα παιδιά στη Θεσσαλονίκη με @ioannis, @valasios, @dimitris73 , έγιναν μια καλή παρέα και πλέον το απολαμβάνουν... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nik said:

Έφτασε (επιτέλους) ο χειμώνας και εδώ στο Νότο...

9E437FCF-2E73-4294-99A0-114CD657569B.jpeg

Ρέθυμνο; Αν είσαι ντόπιος θα έχουμε σίγουρα κοινούς γνωστούς, η πόλη έχει μια χούφτα ανθρώπους πού το ψάχνουν το άθλημα 🥃

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DMTK said:

Nik, έχετε μαζευτεί αρκετά παιδιά και κάτω, για δείτε το λίγο πιο ζεστά. Ας αναλάβει κάποιος μια πρωτοβουλία να οργανωθείτε. Έτσι δειλά δειλά ξεκίνησαν και τα παιδιά στη Θεσσαλονίκη με @ioannis, @valasios, @dimitris73 , έγιναν μια καλή παρέα και πλέον το απολαμβάνουν... 

Καλως ή κακως (μάλλον κακώς) δεν φημίζομαι για την ανάληψη πρωτοβουλιών και επιπλέον οι αποστάσεις εδω στο νησί ειναι αρκετά μεγάλες αναμεσά στους νομούς, πραγμα που κατα την γνώμη δεν ευνοεί την υλοποίηση μιας οργανωμένης προσπάθειας...μακάρι να διαψευστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Ρέθυμνο; Αν είσαι ντόπιος θα έχουμε σίγουρα κοινούς γνωστούς, η πόλη έχει μια χούφτα ανθρώπους πού το ψάχνουν το άθλημα 🥃

Ναι,ντόπιος Ρεθεμνιώτης φίλε μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nik said:

Ναι,ντόπιος Ρεθεμνιώτης φίλε μου.

Τέλεια έχουμε και ένα τρίτο αλλά ο Νωντας δεν είναι πολύ ιντερνετικος😋 Μού λείπει πολύ το νησί ας ελπίσουμε σύντομα θα μπορέσω να κατέβω και να τα πο(ι)ύμε και από κοντά, αν δεμ έχεις μαλτοπαρεα μπορώ να συστήσω μερικά άτομα 🥃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 11:28 PM, valasios said:

Σήμερα ήπια 2 dram αλλά θα το δοκιμάσω και αύριο και την Κυριακή. Την Δευτέρα θα σου δώσω την απάντηση. Η πρώτη άποψη είναι θετική.

Πολύ καλή μύτη. Γλυκιά κάπνα, βανίλια, πορτοκάλια, μανταρίνια. Σώμα πολύ καλό με τα προηγούμενα και σοκολάτα. Καλοί αλκοολικοί βαθμοί 46% από 3 βαρέλια maturation (Bourbon, Sherry, Marsala). Τελείωμα μέτριο με αρκετό πιπέρι. Τίμιο για την τιμή του (42 ευρώ με μεταφορικά). 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, valasios said:

Πολύ καλή μύτη. Γλυκιά κάπνα, βανίλια, πορτοκάλια, μανταρίνια. Σώμα πολύ καλό με τα προηγούμενα και σοκολάτα. Καλοί αλκοολικοί βαθμοί 46% από 3 βαρέλια maturation (Bourbon, Sherry, Marsala). Τελείωμα μέτριο με αρκετό πιπέρι. Τίμιο για την τιμή του (42 ευρώ με μεταφορικά). 

Πολύ καλό αν κατάλαβα σχετικά με τιμή και μεταφορικά !!

Χρωστάς sample από κοντά όταν με το καλό βρεθούμε 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DUCATI13 said:

Χρωστάς sample από κοντά όταν με το καλό βρεθούμε 😉

Καλά όταν με το καλό βρεθείτε δεν θα έχει μείνει ούτε το μπουκάλι 😋😄

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Uisge-Beatha said:

Καλά όταν με το καλό βρεθείτε δεν θα έχει μείνει ούτε το μπουκάλι 😋😄

Αυτό ήταν η δοκιμαστική αγορά. Εγκρίθηκε................

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Α ρε @Makis τι μου έκανες !!!!!!  Έβαλες τον λύκο να φυλάει το παρακάτω πρόβατο. Την άλλη εβδομάδα δεν θα το προλάβεις !!!!!!!

Bimber.jpg

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...