Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

HMWS Whisky Raffle - Δωρεά


Recommended Posts

Αγαπητά μέλη καλησπέρα.

Όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, η HMWS θα κληρώσει ένα μπουκάλι whisky, και τα έσοδα από την αγορά των λαχνών, θα προστεθούν στο ποσό που θα συγκεντρωθεί από τις ατομικές προσφορές των μελών, στα πλαίσια της φιλανθρωπικής μας προσφοράς προς το Κ.Υ.Α.Δ.Α.

Το μπουκάλι είναι το Glenmorangie Cellar 13, 1lt

 https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55/glenmorangie-cellar-13

Διατίθενται 20 λαχνοί, αξίας 10€ έκαστος. Οι 20 λαχνοί αντιστοιχούν στους 20 αριθμούς του δεύτερου πεδίου ενός κουπονιού Τζόκερ του ΟΠΑΠ. Νικητήριος λαχνός θα είναι αυτός που αντιστοιχεί στον αριθμό του δεύτερου πεδίου που θα κληρωθεί στην κλήρωση του Τζόκερ, με ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σε αυτό το νήμα, αφού έχουν πληρωθεί και οι 20 λαχνοί. Οι πληρωμές θα ξεκινήσουν αφότου έχουν συμπληρωθεί και οι 20 λαχνοί. Ο τρόπος πληρωμής θα ανακοινωθεί λίαν συντόμως.

Παρακαλώ όσα μέλη συμμετέχουν με αγορά λαχνού, να δηλώνουν το νούμερο που επιθυμούν, από 1ως 20, αφού συμβουλευτούν πρώτα την κάτωθι λίστα με τα διαθέσιμα νούμερα, που θα συμπληρώνεται με σειρά προτεραιότητας, ανάλογα με τον χρόνο εκδήλωσης ενδιαφέροντος με μήνυμα σε αυτό το νήμα.

Παρακαλούνται όσοι έχουν ήδη εκδηλώσει ενδιαφέρον να επιλέξουν ποιο νούμερο θέλουν.

Ευχαριστώ και καλή επιτυχία !

....................................................................................................................................................................

  1. CHARKYRIAK ✔️
  2. THANASIST ✔️
  3. EILEAN A'CHEO ✔️
  4. TASSOS ROUBEIDIS ✔️
  5. SIMOG ✔️
  6. THANASIST ✔️
  7. DINO ECO ✔️
  8. MALLIOS ✔️
  9. GLEN PHILIP ✔️
  10. TCWA - Costas Sariyiannis ✔️
  11. TASSOS ROUBEIDIS ✔️
  12. TCWA - C.S. για D.V. ✔️
  13. DUCATI13 ✔️
  14. WISDOM ✔️
  15. PROWLER86 ✔️
  16. GIORGOS ✔️
  17. JAMES ✔️
  18. THANASIST ✔️
  19. SPIRITWALKER ✔️
  20. APO21 ✔️

...........................................................................................................................................................................

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Aν θελησει κάποιος φιλος να συμμετασχει με λαχνο και δεν υπαρχουν διαθεσιμοι πολυ ευχαριστως να διαλέξει καποιον απο τους δικους μου...οποιοδηποτε νουμερο θελει.

Θελω να πω επισης οτι δεν τοχω καθολου με τις δωρεες σε χρημα γιατί πιστευω οτι τελικα  ελαχιστο ποσο θα φτασει στον τελικό προορισμο του. Επέλεξα 3 λαχνους όχι  γιατι θελω να  προσφερω περισσοτερα στην δωρεα αλλά απλα γιατι θεωρω συμφερον να ξοδεψω ενα ποσον με την ελπιδα οτι μπορει να κερδισω κατι που αξιζει πολύ περισσοτερα.

Οπως λοιπον ανεφερα νωριτερα αν λειψουν λαχνοι διαλέχτε ελευθερα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Aν θελησει κάποιος φιλος να συμμετασχει με λαχνο και δεν υπαρχουν διαθεσιμοι πολυ ευχαριστως να διαλέξει καποιον απο τους δικους μου...οποιοδηποτε νουμερο θελει.

Θελω να πω επισης οτι δεν τοχω καθολου με τις δωρεες σε χρημα γιατί πιστευω οτι τελικα  ελαχιστο ποσο θα φτασει στον τελικό προορισμο του. Επέλεξα 3 λαχνους όχι  γιατι θελω να  προσφερω περισσοτερα στην δωρεα αλλά απλα γιατι θεωρω συμφερον να ξοδεψω ενα ποσον με την ελπιδα οτι μπορει να κερδισω κατι που αξιζει πολύ περισσοτερα.

Οπως λοιπον ανεφερα νωριτερα αν λειψουν λαχνοι διαλέχτε ελευθερα

Καταρχήν ευχαριστώ για την συμμετοχή. Και ευχαριστώ επίσης για την δυνατότητα παραχώρησης λαχνών άν υπάρξει ενδιαφέρον από άλλους που δεν πρόλαβαν. Πιστεύω οτι θα είναι καλύτερα να συμμετέχουν όσο περισσότερα άτομα γίνεται στην λαχειοφόρο, και ει δυνατόν μη μέλη HMWS.

Κατα δεύτερον ο τελικός προορισμός των χρημάτων ή/και ειδών της εν λόγω δωρεάς, είναι επίσημο ταμείο-φορέας του Δήμου Αθηναίων-ΚΥΑΔΑ, δεν είναι κάποια ΜΚΟ ή ιδιωτικός σύλλογος κλπ. Και φυσικά με την ολοκλήρωση της συναλλαγής θα δημοσιευτούν στο φόρουμ όλα τα σχετικά παραστατικά. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο αξιόπιστος και διαφανής τρόπος, ώστε όλοι οι συμμετέχοντες να είναι σίγουροι οτι αυτό που προσφέρουν θα "πιάσει τόπο" στο ακέραιο.

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μου δεν αμφιβάλλω καθόλου και ούτε ο σκοπός μου είναι να αποθαρρυνω άλλους στην συμμετοχή...επίτρεψέ μου όμως να έχω την δική μου άποψη και να επιμένω σ'αυτή 😊

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2020 at 11:36 AM, Tassos Roubeidis said:

Aν θελησει κάποιος φιλος να συμμετασχει με λαχνο και δεν υπαρχουν διαθεσιμοι πολυ ευχαριστως να διαλέξει καποιον απο τους δικους μου...οποιοδηποτε νουμερο θελει.

Εαν θελεις εναν Λαχνο. Οποιον αγαπας εσυ τον παίρνω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

@charkyriak @thanasist @Eilean a' Cheo @Tassos Roubeidis @SimoG @Dino Eco @mallios @Glen Philip @Costas Sariyiannis @DUCATI13 @Wisdom @prowler86 @giorgos @James @Spiritwalker @apo21

Ευχαριστώ για τη συμμετοχή.

Mπορείτε να καταθέσετε το ποσό που αναλογεί στους λαχνούς σας, σε τραπεζικό λογαριασμό ή μέσω paypal, για σχετικές πληροφορίες δείτε στο inbox σας.

O τυχερός λαχνός θα προκύψει από τον αριθμό που θα κληρωθεί, μεταξύ των 20 αριθμών του δεύτερου πεδίου (bonus ball) της κλήρωσης του Τζόκερ, που θα γίνει την Κυριακή 10 Μαίου.

Προκειμένου να είναι έγκυρες όλες οι συμμετοχές, θα πρέπει να έχουν πληρωθεί όλοι οι λαχνοί μέχρι και την Παρασκευή 8 Μαίου.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, valasios said:

Καλησπέρα, περίσσεψε΄κάποιος λαχνός και για μένα;;;;;;;;;;;;;

Καλημέρα φίλε, όχι δυστυχώς, η διαδικασία ολοκληρώθηκε. Φυσικά μπορείς να συνεισφέρεις στον φιλανθρωπικό σκοπό, εφ'οσον το επιθυμείς, με ατομική προσφορά, δηλώνοντας στο σχετικό topic https://www.whiskyforum.gr/forums/index.php?/topic/2717-κοινωνικη-αλληλεγγυη-δωρεα-whiskyforum/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...