Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

BoncoCafe - Τα λέμε χαλα-beer-ά 11.06.2020


Recommended Posts

Χαλαρά και σε ρυθμούς Θεσσαλονίκης τα λέμε στις 11.06

Συνάντηση σε νέο και πολύ όμορφο μέρος, ευκαιρία να γνωρίσουμε και τον Σπύρο που έχει το μαγαζί (θα το ανεβάσω σήμερα, να κλείσω πρώτα άτομα κλπ) και φυσικά να γιορτάσουμε την ίδρυση της Amstel!

image.png

Στο θέμα μας τώρα, δοκιμαστική συνάντηση εν όψει της συνάντησης Σεπτεμβρίου στον Βόλο, ο αντιπρόσωπος του whiskyforum.gr club Salonika @dimitris73 κατεβαίνει Αθήνα και φυσικά ήταν αδύνατο να μην του πούμε ένα γεια .... (και να φύγουμε αφήνοντας τον με τον λογαριασμό 😂 ) . Η περιοχή ενδείκνυται και για σάντουιτς με σουβλάκι (οκ.... όχι καλαμάκι - σουβλάκι) ή κοτόπουλο με αλοιφές στο αυθεντικό και σίγουρα θα περάσουμε υπέροχα.

Η ώρα γνωστή (κατά τις 9:00) και παρακαλώ για συμμετοχές των επιπλέον μελών για να κανονίσουμε τραπέζια.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη λοιπόν στο φιλικότατο Bonco Cafe Μεγ. Αλεξάνδρου στις 9 το βράδυ. Μπύρα και non- Scotch night!!

Όποιος φέρει Ambross Banana whiskey κερδίζει (δεν ξέρω τι... αλλά κερδίζει).

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mallios said:

Όποιος φέρει Ambross Banana whiskey κερδίζει (δεν ξέρω τι... αλλά κερδίζει).

Εγώ θα φέρω ένα φυσικό χυμό μπανάνας για να πιεί ο @thanasist που δεν πίνει non scotch...:p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Όποιος φέρει Ambross Banana whiskey κερδίζει (δεν ξέρω τι... αλλά κερδίζει).

Ένα τρίγωνο......😝😝😝

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσα κι εγω γιατι σας πεθύμησα ρε καρντασια!!!Αν δεν ερθω με αεροπλάνο απο Σαντορινη θα φέρω και vinsanto να δοκιμάσουν όσοι δεν το ξέρουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, gtril said:

Μεσα κι εγω γιατι σας πεθύμησα ρε καρντασια!!!Αν δεν ερθω με αεροπλάνο απο Σαντορινη θα φέρω και vinsanto να δοκιμάσουν όσοι δεν το ξέρουν.

Τελικά θα ερθω με πλοιο Οποτε υπολογίστε με τριπλό!!!

gtril +Margarita+vinsanto 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Celtic said:

@gtril δεν είμαστε wine forum ρε φίλε..... whisky άμα θες φέρε. Non Scotch.

Αφού μου είχαν ζητήσει την προηγούμενη να φέρω vinsanto.Να χαλάσω χατήρι; Ειναι για μετα το φαγητό..!επιδορπιο!😁

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gtril said:

Αφού μου είχαν ζητήσει την προηγούμενη να φέρω vinsanto.Να χαλάσω χατήρι; Ειναι για μετα το φαγητό..!επιδορπιο!😁

 

:lol:

Λες και δεν μπορούμε να βρούμε Vinsanto στην υπόλοιπη Ελλάδα......τι άλλο θα ακούσω.....Όποιος το ζήτησε να καεί στο πυρ το εξώτερον....:biggrin1:

Εγώ για επιδόρπιο προτιμώ παγωτό....:p

Ρε εσείς οι νέοι θα με τρελάνετε...σε λίγο θα κάνουμε και wine & whisky pairing.......TINAFTORE

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Celtic said:

:lol:

Λες και δεν μπορούμε να βρούμε Vinsanto στην υπόλοιπη Ελλάδα......τι άλλο θα ακούσω.....Όποιος το ζήτησε να καεί στο πυρ το εξώτερον....:biggrin1:

Εγώ για επιδόρπιο προτιμώ παγωτό....:p

Ρε εσείς οι νέοι θα με τρελάνετε...σε λίγο θα κάνουμε και wine & whisky pairing.......TINAFTORE

Σιγά και να μην το ήξερες εσυ το visanto είστε στην κατηγορία Παλαιωμένο !!!🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DUCATI13 said:

Σιγά και να μην το ήξερες εσυ το visanto είστε στην κατηγορία Παλαιωμένο !!!🤣

Nαι ρε φίλε, καλά που μου το μάθατε.....(πάρε μια επετειακή συσκευασία του Παναθηναϊκου για τα 100 χρόνια, με Vinsanto - που δεν υπάρχει πια - και είχε και 2 ποτηράκια), κι άλλο ένα που έχω κλειστό.......ΣΙΓΑΛΑΣ 2003......

IMG_20200609_200528.jpg IMG_20200609_200546.jpg

IMG_20200609_200613.jpg  IMG_20200609_200636.jpg

 

  • Like 3
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Celtic said:

Nαι ρε φίλε, καλά που μου το μάθατε.....(πάρε μια επετειακή συσκευασία του Παναθηναϊκου για τα 100 χρόνια, με Vinsanto - που δεν υπάρχει πια - και είχε και 2 ποτηράκια), κι άλλο ένα που έχω κλειστό.......ΣΙΓΑΛΑΣ 2003......

έτσι είναι, όταν έχεις μπάρμπα visantoποιό....:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Εγώ για επιδόρπιο προτιμώ παγωτό.

Για παγωτό μόνο η @zoubov φέρνει σε συναντήσεις και φυσικά κάνουμε toping με Octomore! 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Celtic said:

Nαι ρε φίλε, καλά που μου το μάθατε.....(πάρε μια επετειακή συσκευασία του Παναθηναϊκου για τα 100 χρόνια, με Vinsanto - που δεν υπάρχει πια - και είχε και 2 ποτηράκια), κι άλλο ένα που έχω κλειστό.......ΣΙΓΑΛΑΣ 2003......

IMG_20200609_200528.jpg IMG_20200609_200546.jpg

IMG_20200609_200613.jpg  IMG_20200609_200636.jpg

 

Έχω ένα τέτοιο κλειστό θα σου στείλω φωτο .

Δωρο από φίλο 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη λοιπόν στο φιλικότατο Bonco Cafe Μεγ. Αλεξάνδρου στις 9 το βράδυ. Μπύρα και non- Scotch night!!

Όποιος φέρει Ambross Banana whiskey κερδίζει (δεν ξέρω τι... αλλά κερδίζει).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 7:51 PM, DMTK said:

@gtril αν προλαβαίνω, 1 κιλό φάβα και αν σταματήσετε Φολέγανδρο 2 πακέτα ματσάτα...:p

Φέρνω 2 κιλά φάβα και ενα κιλό vinsanto 6ετιας αλλα ειναι παραγγελίες αργησες Μητσαρα.Μολις ξανακατεβω θα σου στειλω αν θες!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 8:15 PM, Celtic said:

Nαι ρε φίλε, καλά που μου το μάθατε.....(πάρε μια επετειακή συσκευασία του Παναθηναϊκου για τα 100 χρόνια, με Vinsanto - που δεν υπάρχει πια - και είχε και 2 ποτηράκια), κι άλλο ένα που έχω κλειστό.......ΣΙΓΑΛΑΣ 2003......

IMG_20200609_200528.jpg IMG_20200609_200546.jpg

IMG_20200609_200613.jpg  IMG_20200609_200636.jpg

 

Ρε Κατσε καλα με τα μπεκροζούμια απο την Ιρλανδία!!😂😂 Οσο για το κρασί Εμφιαλωμενο βρίσκεις και στο σούπερ μάρκετ και απο το σπίτι σου απο e-shop.Αυτο που φέρνω εγω ειναι απο σαντορινιο παραγωγό με σαντορινια σταφύλια οχι με μιξ εισαγώμενα οπως κανουν οι περισσότεροι.Δεν κανει μαζική παραγωγή ο συγκεκριμένος.Οσο για του Σιγάλα το οινοποιοίο το γνωρίζω πολυ καλα περσυ ειχαμε παει να συντηρήσουμε το σύστημα ψύξης των δεξαμενών του και εχω δοκιμάσει αρκετά δικά του.Εχει σχετικα μικρή παραγωγή αλλα ποιοτική για πολλούς.Οποτε κρατα το αυτο για ενθύμιο και δοκιμασε απο το δικο μου γιατι ειμαι σίγουρος οτι εχουν χορτάσει τα μάτια σου αλλα οχι το στομάχι σου απο vinsanto.😉

και μην εισαι παρτάκιας Ασε να δοκιμάσουν και οι άλλοι !!!χαχαχαχαχαχ!!!😂😂

Φιλια τα λεμε απο κοντά αυριο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to BoncoCafe - Τα λέμε χαλα-beer-ά 11.06.2020

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...