Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Μακντακ (aka McRookie) Sample (SLYRS CLASSIC SINGLE MALT, NAS, 43%, OB)


Recommended Posts

4 hours ago, mallios said:

@McRookie μπουμπούνα το.  Νομίζω ότι 4 μήνες φτάνουν για να γράψουμε ένα tasting note. 

Κάτσε να βάλουμε ένα deadline μέχρι Κυριακή. @giorgos φίλε το χεις! Βάλτου λίγη κοκαολιτσα και κατεβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήρθε ο καιρός να γίνουν τα αποκαλυπτήρια. @giorgos προσποιήσου πως δεν διάβασες ποτέ τι έγραψα και γράψε οπότε το δοκιμάσεις τις σημειώσεις σου.

Και το όνομα αυτού...

....

....

...

Δε θυμάμαι.

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Λέμε και καμία να περνάει η ώρα, τι καλύτερο έχετε να κάνετε μες στην καραντίνα....

Μεγαλοπρεπέστατος κουβάς για όλους, όπως μάθαμε κι αγαπήσαμε σ΄ αυτό το παιχνίδι από την πρώτη του μέρα. Για να καταλάβετε ούτε τη χώρα δε βρήκατε αλλά με την γευστική περιγραφή τα πήγατε όλοι πολύ καλά. Και θα σμφωνήσω πως η μύτη σε προδιαθέτει για κάτι πολύ καλό αλλά στο στόμα μας τα χάλασαν οι βαυαροί φίλοι μας. Ναι λοιπόν πρόκειται για παπούτσι από τον τόπο μου κι άλλη μια επιβεβαίωση πως έχουν πολλά ψωμιά (με λουκάνικα) ακόμα να φάνε οι Γερμανοί για να φτάσουν το επίπεδο Σκωτίας ή Ιρλανδίας αλλά γίνεται δουλίτσα

Slyrs Classic Single Malt, 43%

Slyrs Classic Single Malt

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2020 at 1:59 AM, Wisdom said:

Το Scotch ίσως να μην είναι και σίγουρο [...]Ο συνδυασμός χρώματος και γεύσης παραπέμπει σε κύρια παλαίωση σε ex bourbon casks [...] όσο και να προσπαθώ να θυμηθώ, δεν βρίσκω καμία συγκεκριμένη εμφιάλωση που να συγκεντρώνει όλα τα χαρακτηριστικά που έχω γράψει παραπάνω. Πιθανολογώ λοιπόν να πρόκειται για εμφιάλωση κάποιου ανεξάρτητου εμφιαλωτή

Τα παραπάνω είναι ό,τι μπόρεσα να πω ότι διασώζει λίγο την κατάσταση (παρηγοριά στον άρρωστο). Όλοι κάτι λίγο πλησιάσαμε, αλλά προφανώς θα ήταν αδύνατον να το βρει κάποιος.

Η επιλογή @McRookie μου θύμισε μια φορά πριν πάρα πολλά χρόνια που είχα πάει σε μασκέ πάρτυ όπου ήξερα μόνο την οικοδέσποινα και αφού όλοι οι καλεσμένοι προσπαθούσαν με μεγάλη ένταση και αδρεναλίνη να καταλάβουν ποιος είμαι, όταν μετά από ώρα έβγαλα τη μάσκα και κατάλαβαν ότι τους ήμουν άγνωστος ξενέρωσαν :tongue:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wisdom said:

Η επιλογή @McRookie μου θύμισε μια φορά πριν πάρα πολλά χρόνια που είχα πάει σε μασκέ πάρτυ όπου ήξερα μόνο την οικοδέσποινα και αφού όλοι οι καλεσμένοι προσπαθούσαν με μεγάλη ένταση και αδρεναλίνη να καταλάβουν ποιος είμαι, όταν μετά από ώρα έβγαλα τη μάσκα και κατάλαβαν ότι τους ήμουν άγνωστος ξενέρωσαν :tongue:

Η αλήθεια είναι πως είναι ένα ουίσκι πο υδεν θα αγόραζα ποτέ. Κι όντως δεν το αγόρασα ούτε αυτό ούτε κανένα γερμανικό ουίσκι μέχρι στιγμής. Το συγκεκριμένο μπουκάλι μου το έκανε ένας φίλος δώρο κι αποφάσισα πως είναι καλή επιλογή για το παιχνίδι μας καθώς θα σας έδινε την ευκαιρία να πιείτε κάτι που αλλιώς δεν θα πίνατε μάλλον ποτέ. Βέβαια θα μου πεις ούτε larios gin μάλλον θα πιούμε ποτέ κι αναρωτιέμαι γιατί δεν έχει στείλει ακόμα ο @malliosσε blind tasting game. με λίγο κονιάκ μέσα για να πιάσει το σωστό χρώμα να δεις που οι μισοί θα ορκιζόμαστε ότι πρόκειται για κλασικό speysider;)

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic changed the title to Μακντακ (aka McRookie) Sample (SLYRS CLASSIC SINGLE MALT, 43%)
11 hours ago, Celtic said:

@McRookie καλή επιλογή για blind. Για Γερμανικό single malt το θεωρώ πολύ καλή προσπάθεια. Δώσε και ένα WB link.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73719/slyrs-classic

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic changed the title to Μακντακ (aka McRookie) Sample (SLYRS CLASSIC SINGLE MALT, NAS, 43%, OB)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...