Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

28.07 - Όλοι sexy με Αλ6 event


Recommended Posts

2 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Αν με αφήσεις να πιω Chivas με πάγο και perrier θα έρθω 😆

Cutty Sark με Drambuie! ..... και φυσικά και κερασάκι μέσα. Έλα εσύ και πιες και τζονυ-κολα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DMTK said:

Παρήγγειλες Bruichladdich Classic Laddie και σου 'ρθε Black Art? :p

Μια φορά γίνονται αυτά...... Βέβαια δεν το έχω ανοίξει ακόμη το κουτί. Ποτέ δεν ξέρεις..... Fingers crossed  που λέμε και στο Πήλιο

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Άει σιχτίρ πια... whiskyforum και ιστορίες.  Πας να πιεις το ποτάκι σου και ....

  • πας Macduff και λες ότι θα είσαι ο μόνος... και σκάει ο @apo21 και αυτός με Macduff (αν είχε φέρει και το ίδιο θα πήδαγα από την ταράτσα). Που πας ρε κύριος και εσύ με Macduff?!
  • εκεί που ακούς ανάλυση αναφορικά με το παλιό - καλό - ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ... σκάει μύτη τύπος με τριαντάφυλλα και αντί για whiskyforum το κάνουμε Πατέρα - Λεφάκη - Μπίλιου debate. Hint της βραδιάς... τι κάνει καλά ο Ιχθύς. 
  • βιώνεις ένα δράμα με το διπλανό τραπέζι όπου η συνάνθρωπος ταλαιπωρείται από έντονες μυαλγίες...

Και σε όλα αυτά ... έρχεται να προστεθεί και το γεγονός ότι σε μία συνάντηση που πραγματικά χρειαζόμασταν τον @sir mihas ..... αυτός έφυγε νωρίς. 

Για το Μαντζάρου3 μην τα λέμε... έχει μια ιδιαίτερη δυναμική αυτή η ταράτσα! Μία ακόμα όμορφη βραδιά και σαν καλός και παλιός κινηματογράφος, ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τον Σεπτέμβριο!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mallios said:

βιώνεις ένα δράμα με το διπλανό τραπέζι όπου η συνάνθρωπος ταλαιπωρείται από έντονες μυαλγίες...

Αυτά κοιτούσες χθες και ξεχάσαμε τον @ioannis που γιόρταζε.... 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

πας Macduff και λες ότι θα είσαι ο μόνος... και σκάει ο @apo21 και αυτός με Macduff (αν είχε φέρει και το ίδιο θα πήδαγα από την ταράτσα). Που πας ρε κύριος και εσύ με Macduff?!

Side by side comparison Macduff  ούτε στο Macduff δεν κάνουν.

1 hour ago, mallios said:

βιώνεις ένα δράμα με το διπλανό τραπέζι όπου η συνάνθρωπος ταλαιπωρείται από έντονες μυαλγίες...

Κλασική περίπτωση ελαφρού διαστρέμματος.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική και η χθεσινή βραδιά και παρ'ότι καθημερινή, η ανυπόφορη ζέστη ώθησε τον κόσμο να μαζευτεί στις ταράτσες...

Τι δοκιμάσαμε:

1. Chivas Regal extra, oloroso sherry casks, 40% (by @Tassos Roubeidis)

2. Guillon, single malt De La Montagne De Reims, 42% (by @sir mihas)

3. Sazerac rye whiskey, 45% (by @sir mihas)

4. Park Lane old whisky (A 119070), 40% (by @DUCATI13)

5. Macduff 8yo, 16-7-2009/10-11-2017, A.D. Rattray, cask 701264, 304 bottles, 57% (by @apo21)

6. Macduff 11y.o., 4-6-2008/24-10-2019, Signatory Vintage, cask 900347, 526 bottles, 63% (by @mallios)

7. Kilbeggan small batch rye, 43% (by @Celtic)

8. Craigellachie 13y.o., 46% (by @SimoG)

9. Balvenie 12y.o., single barrel, first fill, cask 292, bottle no 67, 47,8% (by @thanasist)

10. Yula 22 y.o., blended malt, Douglas Laing's, 900 bottles, 51,2% (by @zoubov)

Νομίζω ότι τα δύο macduff κονταροχτυπήθηκαν για τον τελικό νικητή της βραδιάς, αν και απόντος του @Wisdom ακόμη μια φορά δεν ψηφίσαμε για το νικητήριο μπουκάλι. Προσωπικά, μου άρεσαν και τα δυο rye. 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τα κεράσματα και την παρέα!!!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DMTK said:

Balvenie 12y.o., single barrel, first fill, cask 292, 67 bottles

67 είναι ο αριθμός του μπουκαλιού, παραπάνω στην ετικέτα λέει: this bottle is one of no more than 300 drawn from a single cask

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, apo21 said:

67 είναι ο αριθμός του μπουκαλιού, παραπάνω στην ετικέτα λέει: this bottle is one of no more than 300 drawn from a single cask

δίκιο έχεις, διορθώθηκε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία βραδιά, ουίσκυ μέσα στο κατακαλόκαιρο. Δεν παιζόμαστε.

Ενδιαφέρουσες και καλές οι επιλογές στα μπουκάλια. 

Καλό ουίσκυ, μπέργκερς, ποδομασάζ, ζώδια και τριαντάφυλλα. Τι άλλο θέλετε?

Επιστροφή λοιπόν τον Σεπτέμβριο. Να είστε καλά και να περνάτε υπέροχα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2020 at 5:51 PM, DMTK said:

Τι δοκιμάσαμε:

1. Chivas Regal extra, oloroso sherry casks, 40% (by @Tassos Roubeidis)

2. Guillon, single malt De La Montagne De Reims, 42% (by @sir mihas)

3. Sazerac rye whiskey, 45% (by @sir mihas)

4. Park Lane old whisky (A 119070), 40% (by @DUCATI13)

5. Macduff 8yo, 16-7-2009/10-11-2017, A.D. Rattray, cask 701264, 304 bottles, 57% (by @apo21)

6. Macduff 11y.o., 4-6-2008/24-10-2019, Signatory Vintage, cask 900347, 526 bottles, 63% (by @mallios)

7. Kilbeggan small batch rye, 43% (by @Celtic)

8. Craigellachie 13y.o., 46% (by @SimoG)

9. Balvenie 12y.o., single barrel, first fill, cask 292, bottle no 67, 47,8% (by @thanasist)

10. Yula 22 y.o., blended malt, Douglas Laing's, 900 bottles, 51,2% (by @zoubov)

Mέγιστος αριθμός φιαλών ανά συγκέντρωση είναι οι 6 φιάλες και οι οποίες θα πρέπει να είναι κλειστές / σφραγισμένες. Σε ειδικές περιπτώσεις, (ετήσιες εκδηλώσεις – πίτα) δίνεται η δυνατότητα για μεγαλύτερο αριθμό φιαλών (8).

 

Είπαμε, όταν λείπω εγώ χαλαρώνετε, αλλά εσείς το παρακάνατε νομίζω!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν φταίμε εμείς που δεν έρχεσαι!

2. Ζηλεύεις!

3. Καλές διακοπές!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SimoG said:

1. Δεν φταίμε εμείς που δεν έρχεσαι!

Αυτό είναι αλήθεια

6 minutes ago, SimoG said:

2. Ζηλεύεις!

Και αυτό αλήθεια είναι

6 minutes ago, SimoG said:

3. Καλές διακοπές!

Ευχαριστώ, αλλά πήγα και γύρισα νωρίς φέτος.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Wisdom said:

Mέγιστος αριθμός φιαλών ανά συγκέντρωση είναι οι 6 φιάλες και οι οποίες θα πρέπει να είναι κλειστές / σφραγισμένες. Σε ειδικές περιπτώσεις, (ετήσιες εκδηλώσεις – πίτα) δίνεται η δυνατότητα για μεγαλύτερο αριθμό φιαλών (8).

Είπαμε, όταν λείπω εγώ χαλαρώνετε, αλλά εσείς το παρακάνατε νομίζω!

 

4 hours ago, SimoG said:

1. Δεν φταίμε εμείς που δεν έρχεσαι!

2. Ζηλεύεις!

3. Καλές διακοπές!

Μπορεί να απάντησε ο @Wisdom αλλά εγώ του το ξανακάνω το quote! Ζηλεύεις παλιοχανούμι που είμαστε όμορφοι, χαλαροί και καραφλοί! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα ήταν υπέροχα 

Για εμένα ξεχώρισαν τα δυο macduff και το Yulla αν και σε μύτη πολύ ωραίο ήταν και το park lane επίσης .

Ευχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους καλα να περάσετε και να προσέχετε .

@Wisdom το ξέρω ότι σου λείπουμε αλλά έλα και καμία φορά να σε δούμε από κοντά !!😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...