Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

14.09.2020 .... Να τα πούμε...?


Recommended Posts

Αγαπητές και αγαπητοί,

Ήρθε η ώρα να ξαναεπισκεφθώ την όμορφη πρωτεύουσα!

Φυσικά θα ήταν μεγάλη μου χαρά αν μπορούσα να μοιραστώ μαζί σας άλλη μια βραδιά.

Δυστυχώς οι πολλές υποχρεώσεις μου αφήνουν μοναδική επιλογή τη Δευτέρα 14/9 το βραδάκι...

Για το μέρος και το "ύφος" της βραδιάς, αν τελικά κάτσει..., οδηγήστε εσείς κι ακολουθώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πιούμε. Θα μαζευτούμε για να μελετήσουμε τας γραφάς. Μπορείς να έρθεις να το επιβεβαιώσεις.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SimoG said:

Δεν θα πιούμε. Θα μαζευτούμε για να μελετήσουμε τας γραφάς. Μπορείς να έρθεις να το επιβεβαιώσεις.

Την Δευτέρα 14.09.2020 κατά τας γραφάς... ξεπατωθήκαμε στο Octomore. 🤣 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Την Δευτέρα 14.09.2020 κατά τας γραφάς... ξεπατωθήκαμε στο Octomore. 🤣 

Άμα το λενε οι προφητείες και εγώ μέσα!!! 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to 14.09.2020 .... Να τα πούμε...?

Ο τίτλος άλλαξε για να υπάρχει και η ημερομηνία. Οπότε, τα λέμε την Δευτέρα και επειδή ο @dimitris73 θα μένει κοντά στο κέντρο νομίζω ότι βολεύει να πάμε στο Τικι. (ποιος θα πάρει τον Βασίλη?)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν, αύριο στις 9, Τίκι Bar, τραπεζάκι για 6 άτομα, με προσοχή και σεβασμό στους κανόνες.

Να ευχηθούμε στον φίλο μας @dimitris73 καλός φαντάρος ο μικρός (με μεγάλη περηφάνια που πέρασε την πόρτα του Στρατοπέδου Ανδρέα Καλίνσκη  / ΚΕΕΔ) και με το καλό να ολοκληρώσει την θητεία του. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malt Whisky Tasting Night

1. SMWS Dental Damage Cask No. 63.58, 8yo 56.1%, Speyside 1 of 258 bottles (by @thanasist)
2. SMWS Suspend Your Disbelief Cask No. 93.138, 11yo 54.9%, Campbeltown 1 of 237 bottles (by @mallios)
3. SMWS C-town funk you up! Cask No. 93.127, 15yo 53.4%, Campbeltown 1 of 271 bottles (by @mallios)
4. Edradour 10yo Straight From The Cask 2005 (cask 49), 59.7% (by @sir mihas)
5. Glenmorangie 18yo Extremely Rare 43% (by @SimoG)

Ωραία, χαλαρή βραδιά κι ευκαιρία να γνωρίσω και τον @dimitris73 που κατέβηκε Αθήνα φορτωμένος. Εξαιρετικά αποστάγματα κι υπέροχη παρέα.

Καλό ΠΣΚ σε όλους αναμένοντας τα νέα μέτρα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apo21 said:

Σουπερ lineup!!!

Τώρα ξενέρωσα ακόμη περισσότερο που δεν πρόλαβα να έρθω ......  

Τα δύο 93άρια τα έχεις δοκιμάσει στο event! Ελπίζω να έχω απαλύνει παιδί μου τον πόνο σου! 😂

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mallios said:

Τα δύο 93άρια τα έχεις δοκιμάσει στο event! Ελπίζω να έχω απαλύνει παιδί μου τον πόνο σου! 😂

Οριακά!!! 

Το 11 χρόνων ήταν πιο ωραίο. Το ξαναδοκιμαζα! 

Edradour SFTC δεν έχω δοκιμάσει και το έχασα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...