Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Τι πίνουμε αυτήν την εποχή (2021)


Recommended Posts

17 minutes ago, DMTK said:

Ήρθε η ώρα του..Bruichladdich 29 y.ο.

            283855-big.jpg

σφάχτο γέροντα και μη το λυπηθείς καθόλου και αν χρειαστείς βοήθεια... θυμήσου πως έχεις φίλους :laugh2:

 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Islaynder said:

σφάχτο γέροντα και μη το λυπηθείς καθόλου και αν χρειαστείς βοήθεια... θυμήσου πως έχεις φίλους :laugh2:

 

Δυστυχώς, ήταν ήδη σφαγμένο απο άλλον, ως κοινή αγορά με κάποια ακόμη αλάνια απο εδώ μέσα. Η τσέπη μου, δεν αντέχει τέτοιες αγορές...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DMTK said:

Δυστυχώς, ήταν ήδη σφαγμένο απο άλλον, ως κοινή αγορά με κάποια ακόμη αλάνια απο εδώ μέσα. Η τσέπη μου, δεν αντέχει τέτοιες αγορές...

Έλα μωρέ με τα μπεκρόζουμα... άσε που θα μας την λέει και ο @SimoG και η @Χεντυ ότι δεν μας αρέσουν τα ολορόσικα. 🤣

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, anspan said:

Οσονούπω για το 10 στο κατάλληλο νήμα

Γιαπωνέζικο είναι αυτό το Οσονούπω? Για το glencadam ρώτησα! 🙃

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SimoG said:

@anspan & @valasios: Σχόλια, κριτικές για το Glencadam?

Τι πίνουμε αυτήν την εποχή (2020) - 5 Ιουνίου

Έγραψα σχόλια για την φιάλη που ήπια.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, valasios said:

Τι πίνουμε αυτήν την εποχή (2020) - 5 Ιουνίου

Έγραψα σχόλια για την φιάλη που ήπια.

Άρχοντα δώσε λινκ!

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2021 at 1:36 PM, valasios said:

Τι πίνουμε αυτήν την εποχή (2020) - 5 Ιουνίου

Έγραψα σχόλια για την φιάλη που ήπια.

 

Να γραψεις και για το ουισκυ αν εχεις τη καλοσυνη........😆😆😆😆😆😆😆😆

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomy said:

Να γραψεις και για το ουισκυ αν εχεις τη καλοσυνη........😆😆😆😆😆😆😆😆

Αυτό δεν το έχω, δυστυχώς. Θα ήθελα να το έχω. Κάνω πολύ λακωνικές περιγραφές. Το αφήνω στον @anspan.

Θα το προσπαθήσω σε άλλο whisky που πίνω αυτή την εβδομάδα. Προσεχώς 😃😃😃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Waterford organic Gaia για άλλο ένα βράδυ.Το συμπάθησα τελικά και μπορω να πω ότι είναι από τα ελάχιστα ουίσκι που μου αρέσει πολυ πιο πολυ αν του προσθέσω λίγο νερό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εάν οι εμφιαλώσεις του Glentauchers είναι σαν αυτό που ήπια μόλις τώρα τότε μόλις ανακάλυψα ένα απίστευτο αποστακτήριο.

Το συγκεκριμένο είναι ο παράδεισος της Σερίλας αντάξιο ενός Glen Dronach η Aberlour Abunadh! Μόνο η καπνίλα του λείπει για να ναι τέλειο.... 😜🤪                       154288798_245860287145551_8452784374795519772_n.thumb.jpg.f0ec2293571ee5390ea73c0cebc6c1f8.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Corry Vreckan said:

Εάν οι εμφιαλώσεις του Glentauchers είναι σαν αυτό που ήπια μόλις τώρα τότε μόλις ανακάλυψα ένα απίστευτο αποστακτήριο.

Το συγκεκριμένο είναι ο παράδεισος της Σερίλας αντάξιο ενός Glen Dronach η Aberlour Abunadh! Μόνο η καπνίλα του λείπει για να ναι τέλειο.... 😜🤪                       154288798_245860287145551_8452784374795519772_n.thumb.jpg.f0ec2293571ee5390ea73c0cebc6c1f8.jpg

Όντως, η "σερίλα" του Glentauchers είναι ιδιαίτερη και ξεφεύγει από τα συνηθισμένα, αυτό που περιμένουμε όταν έχουμε στο μυαλό μας το sherry. Έχει ένα βάθος, πολυπλοκότητα και εμένα προσωπικά (συνήθως) μου βγάζει αρώματα απο φρεσκοκαβουρδισμένο καφέ, κακάο, μαρμελάδα εσπεριδοειδών και αρκετά μπαχαρικά.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DMTK said:

IMG-adf1378b5aa19cef33635d688843cd79-V.jpg

Το εχω στα υποψιν για αγορα.Το συστηνεις; με την αντικειμενικοτητα παντα που σε διακρινει...

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...