Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Δευτέρα 18.01 - Τρώω κροκερίνο και μαντέψτε εσείς τι πίνω - online event


Recommended Posts

Μετά από λαϊκή απαίτηση και για να αποφύγουμε εντάσεις με τον μοντίφικα την Δευτέρα 18.01 θα γιορτάσουμε τον Αθανάσιο και την Αθανασία. Θα τιμήσουμε την 18 Ιανουαρίου του 1823 όπου ο πρόγονος του @mitsubae γνωστός και ως Μιτσούμπιος ο Πρώτος ο Μεγαλοπρεπής ανακήρυξε το Ναύπλιο ως έδρα της κυβέρνησης των επαναστατημένων Ελλήνων. Θα ακούσουμε μελωδικά μπουζουκοάσματα τιμώντας τον Βασίλειο Τσιτσάνη που γεννήθηκε 18.01.1915.

Η εκδήλωση έχει θεματικό περιεχόμενο αφού απαγορεύεται η συμμετοχή σε όσους δεν φάνε τουλάχιστον το μισό κροκερίνο από τον @DMTK

Παράλληλα θα γίνει και η πρώτη παγκόσμια και σε αποκλειστικότητα του whiskyforum όπου θα έχουμε reverse blind event! Εμείς θα πίνουμε (ένας ένας) και οι υπόλοιποι θα μαντεύουν. 

 

Ioannis Mallios is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Ioannis Mallios' Zoom Meeting
Time: Jan 18, 2021 09:30 PM Athens

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/76790873093?pwd=R21BQk4zNW43cUNheGc5RmNRNkZrdz09

Meeting ID: 767 9087 3093
Passcode: HMWS

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mallios said:

@valasios Δευτέρα βραδάκι μετά το γυμναστήριο, δεν παίρνεις και @ioannis και @dimitris73 και @Makis να πιούμε κανα νεροκάρδαμο?

Πια γυμναστήρια και πράσινα νεροκάρδαμα... ψάχνει δικαιολογίες για να μη φέρει γλυκά 😜

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mitsubae said:

Δεν δαγκώνουμε παίδες.... στο online εννοώ...

Στο δια ζώσης αλλάζει το πράμα....

Όλοι βιτσιόζοι εδώ? Για εσένα βέβαια το περίμενα @mitsubae λόγω ονόματος!

mitsu-bae : To αγόρι boyfriend (bae) του Μήτσου (mitsu)

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tonald Drump said:

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση αλλά οι υποχρεώσεις αυτή την περίοδο είναι εξαντλητικές.

Κατεβαίνεις για πρόεδρος ή έχεις ban από την Κυβέρνηση των ΗΠΑ?! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η ζωή, γεμάτη εκπλήξεις κι ανατροπές. Την μια μέρα πλανητάρχης, την άλλη μετανάστης. Πάλι καλά που δεν είχα προλάβει τον τοίχο με Μεξικό

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mitsubae said:

Δεν δαγκώνουμε παίδες.... στο online εννοώ...

Στο δια ζώσης αλλάζει το πράμα....

Παίδες... για το online η εμπειρία μου μετράει τρεις μαζώξεις και στο τέλος δεν έτσουζα πουθενά 

Για το onlive... δεν ξέρω ακόμα, κάποιο καλό παιδί όμως με συμβούλεψε να μην καθίσω απέναντι από τον @sir mihas , να έχω πίσω μου τοίχο και να είμαι άπλυτος 7 με 10 μέρες κατ ελάχιστο! Δεν ξέρω γιατί το είπε... αλλά υποψιάζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να σημειώσω για τούς πολυάσχολους νέους φίλους μάς ότι τα online σουαρε μάς κρατάνε σε βάθος και μάκρος 😉 όποτε μπορει να μας προλάβετε 👍

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mallios said:
41 minutes ago, Uisge-Beatha said:

σε βάθος και μάκρος

προσπαθώ να αγιάσω... και δεν με αφήνετε! @sir mihas βάλε ρε φίλε ένα χεράκι (¨η ότι άλλο θέλεις)

Άγιες υποθέτω ότι είναι πάντα οι προθέσεις σας σε βάθος και μάκρος βάζοντας το χέρι σας. Το χέρι του Θεού. Κι εγώ ως ιεροκήρυκας της αγάπης, είχα για πολλά χρόνια από κοντά μου την Μάρα και Ντόνα να υπηρετούν το θέλημα του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mallios said:

προσπαθώ να αγιάσω... και δεν με αφήνετε! @sir mihas βάλε ρε φίλε ένα χεράκι (¨η ότι άλλο θέλεις)

Δεν είπα σε φάρδος 😋😄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tonald Drump said:

Άγιες υποθέτω ότι είναι πάντα οι προθέσεις σας σε βάθος και μάκρος βάζοντας το χέρι σας. Το χέρι του Θεού. Κι εγώ ως ιεροκήρυκας της αγάπης, είχα για πολλά χρόνια από κοντά μου την Μάρα και Ντόνα να υπηρετούν το θέλημα του.

Οκ, ο νέος @sir mihas ευρέθη! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mallios said:

Σε τρώει... ένας είναι ο @sir mihas και θαυμαστά τα έργα του.

Ένας, μοναδικός και ανεπανάληπτος! Αλλά κάποια στιγμή, όλοι πρέπει να αποκτήσουμε φορουμικό διάδοχο 😜

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DMTK said:
21 minutes ago, mallios said:

Σε τρώει... ένας είναι ο @sir mihas και θαυμαστά τα έργα του.

Ένας, μοναδικός και ανεπανάληπτος! Αλλά κάποια στιγμή, όλοι πρέπει να αποκτήσουμε φορουμικό διάδοχο 

Δεν ήρθα να αντικαταστήσω τίποτε. Ήρθα σε νέα χώρα για να κάνω νέους φίλους. Μου έκλεισαν facebook & twitter, κάπου έπρεπε να κουρνιάσω κι είδα ότι εδώ είναι ζεστά και ωραία. Πολύ μου αρέσεις κάπτεν, έχουμε κοινά ενδιαφέροντα όπως βλέπω στο φόρουμ. Γυναίκες, μπέργκερ και μπέρμπον... The American way!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mallios said:

@valasios Δευτέρα βραδάκι μετά το γυμναστήριο, δεν παίρνεις και @ioannis και @dimitris73 και @Makis να πιούμε κανα νεροκάρδαμο?

Τι εννοείς;;;     Αφού θα έχω φουσκώσει τους ΤΣΙΠΟΥΡΙΑΚΟΥΣ μου μυς;;;;

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...