Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Εκδηλώσεις του Kastoria Whiskey Club


Recommended Posts

Ανοίγω το Post εδώ αφού δεν είναι αυτό που λέμε blog ή site. Τα παιδιά του Kastoria Whisky Club είναι μια παρέα που αγαπάει το whisky και που πρόσφατα μπήκε και στο κομμάτι των εκδηλώσεων. Με το καλό να τους δούμε από κοντά σε κάποιο Online event μας, στο γνωστό μας χαλαρό και παρεΐστικο στυλ.

Να μην ξεχνάμε ότι καρδιά και βασικό μέλος στο KWC είναι επίσης και μέλος μας, ο φίλος @Alkisd8

Για όσους έχουν Facebook. 

  https://www.facebook.com/pages/category/Social-Club/Kastoria-Whiskey-Club-KWC-108645010625663/

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εκ μέρους του KWC ευχαριστούμε πολύ και όπως έχουμε πει όλοι μας,το ουίσκι ενώνει.Μαζι με την αγάπη μας για τα αποστάγματα το ποιο σημαντικό πράγμα είναι αυτό που δημιουργείται.Οι αληθινές φιλίες...Μια οικογένεια

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Alkisd8 said:

Μακάρι φίλε μου.Θα ρθει και αυτήν η στιγμή!

Θα έρθει σίγουρα, @Alkisd8 και θέλω πολύ να ξανάρθω Καστοριά οπότε τώρα έχω άλλη μία δικαιολογία 😉😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Θα έρθει σίγουρα, @akis και θέλω πολύ να ξανάρθω Καβάλα οπότε τώρα έχω άλλη μία δικαιολογία 😉😄

Καστοριά! 😂😂

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, YAz said:

Καστοριά! 😂😂

Εντάξει μωρέ κσι τα δύο από ΚΑ😋 μετά από 5 Cask Strength τα έχω μπλέξει λίγο μιλούσαμε και για χασάπηδες, πολύ θέλει 😋😄

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Uisge-Beatha said:

Θα έρθει σίγουρα, @akis και θέλω πολύ να ξανάρθω Καστοριά οπότε τώρα έχω άλλη μία δικαιολογία 😉😄

Βασικά για να δεις την Καστοριά πρέπει να το συζητήσεις με το σωστό μέλος @Alkisd8 😂

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους.Στις 27/1 στις 20:30 θα γίνει όντως το 2ρο virtual tasting αφιερωμένο στο απόστακτηριο caol ila ,έχοντας επιλέξει 12,15 Unpeated Style, Distillers edition και 18 για να δούμε σχεδον ολο το range των στάνταρ εμφιαλωσεων.Θα αναρτήσω εδώ το link του zoom για να μπορεί να μπει οποίος επιθυμεί!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Βασικά για να δεις την Καστοριά πρέπει να το συζητήσεις με το σωστό μέλος @Alkisd8 😂

Εννοείτε φυσικά Γιάννη! Οποιοσδήποτε θέλει να έρθει,μπορώ να το κατατοπισω για ότι χρειαστεί.Απο διαμονή ,φαγητό και φυσικά ποτό.Εχουμε δύο σημεία  ένα στην Καστοριά και ένα στο Άργος Ορεστικό που μπορεί κάποιος να βρει ποιο ιδιαίτερες εμφιαλώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alkisd8 said:

Εννοείτε φυσικά Γιάννη! Οποιοσδήποτε θέλει να έρθει,μπορώ να το κατατοπισω για ότι χρειαστεί.Απο διαμονή ,φαγητό και φυσικά ποτό.Εχουμε δύο σημεία  ένα στην Καστοριά και ένα στο Άργος Ορεστικό που μπορεί κάποιος να βρει ποιο ιδιαίτερες εμφιαλώσεις.

@Alkisd8 το σχόλιό μου πάει στον @Uisge-Beatha που αντί να κάνει tag εσένα έκανε άλλο μέλος! 🤣  Κατά τα άλλα, μας βλέπω να βάζουμε στο οδοιπορικό και Καστοριά και δεν μας βλέπω να γυρνάμε! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

@Alkisd8 το σχόλιό μου πάει στον @Uisge-Beatha που αντί να κάνει tag εσένα έκανε άλλο μέλος! 🤣  Κατά τα άλλα, μας βλέπω να βάζουμε στο οδοιπορικό και Καστοριά και δεν μας βλέπω να γυρνάμε! 

Εδώ μπέρδεψε την Καστοριά με την Καβάλα,αλλά όπως πολύ σωστά είπε μετά τα 5 cs απορώ πως έβλεπε να γράψει:):) Άξιος!!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alkisd8 said:

15 Unpeated Style,

Ετοιμάσου για εκπλήξεις. Το θέμα είναι ότι μάλλον θα πρέπει να το βάλεις πρώτο (ή έστω μετά το 12).Ενδεχομένως unpeated, 12, Distillers, 18 ... αλλά γούστα είναι αυτά. Αν είχες το 18 unpeated... σίγουρα (παρότι Peat freak) θα κέρδιζε καθαρά. Πάρε και μια φωτό του φίλου σου που μπερδεύει τα πάντα όλα.

IMG_1084.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Ετοιμάσου για εκπλήξεις. Το θέμα είναι ότι μάλλον θα πρέπει να το βάλεις πρώτο (ή έστω μετά το 12).Ενδεχομένως unpeated, 12, Distillers, 18 ... αλλά γούστα είναι αυτά. Αν είχες το 18 unpeated... σίγουρα (παρότι Peat freak) θα κέρδισε καθαρά. Πάρε και μια φωτό του φίλου σου που μπερδεύει τα πάντα όλα.

IMG_1084.jpg

 

 

Ναι πρώτα με 15 ξεκινάμε, επειδή είναι Unpeated.Θεουλης ο Χρήστος<3

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alkisd8 said:

Ναι πρώτα με 15 ξεκινάμε, επειδή είναι Unpeated.Θεουλης ο Χρήστος<3

 Δεν είμαι ποτέ τόσο υπερόπτης, ημίθεος αρκεί 😋😄

1 hour ago, Alkisd8 said:

Εδώ μπέρδεψε την Καστοριά με την Καβάλα,

Εντάξει εκεί πού έπρεπε την ανέφερα σωστά και δύό φορές 😉😄

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Σημερα θα γίνει το 2ρο virtual tasting του KastoriaWhiskeyClub στις 20:30.

Για όποιον θέλει να παρακολουθήσει το event παραθέτω παρακάτω το link σύνδεσης.

https://us05web.zoom.us/j/6060205060?pwd=MlFLSzVGOGVwNzYvdWdoeGRWMGtyUT09

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alkisd8 said:

Καλημέρα σε όλους.Σημερα θα γίνει το 2ρο virtual tasting του KastoriaWhiskeyClub στις 20:30.

Για όποιον θέλει να παρακολουθήσει το event παραθέτω παρακάτω το link σύνδεσης.

https://us05web.zoom.us/j/6060205060?pwd=MlFLSzVGOGVwNzYvdWdoeGRWMGtyUT09

Ωραία πιθανόν να κάνω πεταχτώ να πω ένα για🥃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Ωραία πιθανόν να κάνω πεταχτώ να πω ένα για🥃

Έχει πτήση για Καστοριά??!! Έχει αεροδρόμιο η Καστοριά?? Πετάς από μόνος σου???!!!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ωραία βραδιά με τον @Alkisd8 και το Kastoria Whiskey Club και μερικες γνώριμες φάτσες, παρόλο πού δεν είχα όλα τα ουίσκι το ήταν πολύ ευχάριστη η παρέα. Μπράβο και πάλι 🥃

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Μόλις μπήκα... και ήμουν σαν τον Τραβόλτα μόνος... sorry.. δεν το πρόλαβα. 

Ξέρεις λειτουργούν με ωράριο όχι οπότε το θυμηθείς εσύ παλιογερε😝😋😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Ξέρεις λειτουργούν με ωράριο όχι οπότε τι θυμηθείς εσύ παλιογερε😝😋😀

Ρε φίλε... κόβαμε τούρτα... τι να κάνω?! Πάλι μπαλκόνι να κοιμηθώ?? 🤣🤣🤣🤣

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mallios said:

Ρε φίλε... κόβαμε τούρτα... τι να κάνω?! Πάλι μπαλκόνι να κοιμηθώ?? 🤣🤣🤣🤣

Γιάννη μου είπαμε,σε γενέθλια και που μπήκες όταν τελείωσε πάλι καλά!:):):)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic changed the title to Εκδηλώσεις του Kastoria Whiskey Club

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...