Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Εκδηλώσεις του Kastoria Whiskey Club


Recommended Posts

37 minutes ago, mallios said:

Πάλι μπαλκόνι να κοιμηθώ?? 🤣🤣🤣🤣

Συνηθισμένα τα βουνά απτά χιόνια 😋😀

25 minutes ago, Alkisd8 said:

Γιάννη μου είπαμε,σε γενέθλια και που μπήκες όταν τελείωσε πάλι καλά!:):):)

Ας έκανε και αλλιώς 😋😀

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, giorgos said:

Ωραίος ο @Alkisd8 !

Μπραβο φιλε για την παρουσιαση αλλα κ για το ολο εγχειρημα που ξεκινησατε στην Καστορια. 

Ευχαριστώ πολύ και προσωπικά και ως KastoriaWhiskeyClub.Σε Ευχαριστουμε επισης που συνέβαλες στο όμορφο παρεάκι μας!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic changed the title to Εκδηλώσεις του Kastoria Whiskey Club
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε ολο το παρεάκι.Χθες ανακοινώσαμε το 3ο επερχόμενο virtual tasting με το αποστακτήριο Highland park. Μεσα σε λίγα λεπτά βγήκε sold out...Το event θα γίνει 19/3 ημέρα Παρασκευή ώρα 20:30.θα αναρτήσω εδώ το link από zoom όποιος θέλει να μπει να μας κάνει παρέα. Το επόμενο event θα το ανακοινώσω πρώτα εδώ σε περίπτωση που θέλει κανένας από την παρέα να συμμετέχει πριν το ανακοινώσω στο fb(εδώ την πάτησα και ζητάω συγνώμη γιατί μέχρι να το ανεβάσω και εδώ είχε ήδη κανει sold out)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Στις 19-03 και ωρα 20:20 θα ανοίξει η πλατφόρμα Zoom με τον παρακάτω σύνδεσμο για το 3o virtual tasting αφιερωμένο στο Highland park Distillery.Θα χαρούμε να σας δούμε στο παρεάκι μας! 

 

Click https://us05web.zoom.us/j/6060205060?pwd=MlFLSzVGOGVwNzYvdWdoeGRWMGtyUT09

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 5:18 PM, Alkisd8 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Στις 19-03 και ωρα 20:20 θα ανοίξει η πλατφόρμα Zoom με τον παρακάτω σύνδεσμο για το 3o virtual tasting αφιερωμένο στο Highland park Distillery.Θα χαρούμε να σας δούμε στο παρεάκι μας! 

 

Click https://us05web.zoom.us/j/6060205060?pwd=MlFLSzVGOGVwNzYvdWdoeGRWMGtyUT09

Πολλά μπράβο ρε φίλε για τη δουλίτσα που κάνετε εκεί πάνω! Επειδή δεν τό'χω με τα online tastings, αλλά θέλω να γνωρίσω το παρεάκι σας, θα κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει όλο αυτό το σκηνικό, και να κανονίσουμε μαζί με άλλα παιδιά από το φόρουμ, μια εκδρομούλα στην Καστοριά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Celtic said:

Πολλά μπράβο ρε φίλε για τη δουλίτσα που κάνετε εκεί πάνω! Επειδή δεν τό'χω με τα online tastings, αλλά θέλω να γνωρίσω το παρεάκι σας, θα κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει όλο αυτό το σκηνικό, και να κανονίσουμε μαζί με άλλα παιδιά από το φόρουμ, μια εκδρομούλα στην Καστοριά.

Ευχαριστούμε φίλε! Εννοείται οποίος έρθει Καστοριά και δεν ενημερώσει θα το θεωρήσω προσβολή!:):)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Οπως υποσχέθηκα πριν ανακοινώσω το επόμενο virtual tasting το ανεβάζω εδώ σε περίπτωση κάποιος που θέλει να συμμετάσχει.

Η τιμή συμμετοχής είναι 26€+6 μεταφορικά.

Το event θα γίνει στις 21-4-21 ημέρα Τετάρτη και ώρα 20:30

Δήλωση συμμετοχής μέχρι αύριο βράδυ και μετά το ανεβάζω στο υπόλοιπο κοινό

received_500284454673412.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Alkisd8 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Οπως υποσχέθηκα πριν ανακοινώσω το επόμενο virtual tasting το ανεβάζω εδώ σε περίπτωση κάποιος που θέλει να συμμετάσχει.

Η τιμή συμμετοχής είναι 26€+6 μεταφορικά.

Το event θα γίνει στις 21-4-21 ημέρα Τετάρτη και ώρα 20:30

Δήλωση συμμετοχής μέχρι αύριο βράδυ και μετά το ανεβάζω στο υπόλοιπο κοινό

received_500284454673412.jpeg

Με υπολογίζεις επίσης,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε όλους.Σημερα είναι το 4ρτο virtual tasting αφιερωμένο στο απόστακτηριο Balvenie.Οποιος θέλει μπορεί να μας κάνει παρέα στο παρακάτω link Zoom στις 20:30

https://us05web.zoom.us/j/6060205060?pwd=MlFLSzVGOGVwNzYvdWdoeGRWMGtyUT09

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστώ και από εδώ τον φίλο @Alkisd8και το KWC για την φιλοξενία, τα όμορφα αποστάγματα και την πολύ καλή συζήτηση.

Με το καλό στο επόμενο event και σύντομα από κοντά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Alkisd8 και το KWC, πολύ καλή παρουσίαση και συζήτηση για τα συγκεκριμένα BALVENIE.

Σύντομα και στο επόμενο. Να τονίσω την πολύ καλή συσκευασία των δειγμάτων που στάλθηκαν. Μπράβο!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και τους δύο σας που μας τιμήσατε με την παρουσία σας,για τα καλά σας λογια καθώς και τις πολύτιμες συμβουλές σας.Πιστεύω το απολαύσαμε όλοι!Εις το επανιδείν!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
3 hours ago, Alkisd8 said:

Η εκδήλωση Food and pairing σε περίπτωση που κάποιος μπορεί και θέλει να συμμετάσχει.

https://www.facebook.com/108645010625663/posts/550902939733199/

Εμείς θα σας τιμήσουμε με την παρουσία μας. Επειδή ομως δεν είμαστε του σουσιού, θα πιούμε καμιά νταμιτζανα βίσκι

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisous said:

Εμείς θα σας τιμήσουμε με την παρουσία μας. Επειδή ομως δεν είμαστε του σουσιού, θα πιούμε καμιά νταμιτζανα βίσκι

Εσένα μάλλον θα σου έχω ειδικό πρόγραμμα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alkisd8 said:

Η εκδήλωση Food and pairing σε περίπτωση που κάποιος μπορεί και θέλει να συμμετάσχει.

https://www.facebook.com/108645010625663/posts/550902939733199/

Πολύ όμορφη και έξυπνη ιδέα @Alkisd8!

Έχω δοκιμάσει σε παλαιότερα event αντίστοιχους συνδυασμούς και πιστεύω ότι θα είναι άκρως επιτυχημένη η σύναξή σας. 

Νομίζω ότι μετά από πολλά χρόνια, οφείλει και το whisky να πάρει στην Ελλάδα τη θέση που του αξίζει και να σταθεί επάξια πλάι σε τρόφιμα ή συνδυασμούς τροφίμων. Και φυσικά επέτρεψέ μου να σου πω να τολμήσετε και το επόμενο βήμα, να προχωρήσετε λίγο παραπάνω, γιατί καλός ο συνδυασμός με ιαπωνική ή άλλη κουζίνα, αλλά ο συνδυασμός με τοπικά προϊόντα (τυριά, αλλαντικά κλπ) θα το απογειώσει...

Το φωνάζω χρόνια :good2:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DMTK said:

Πολύ όμορφη και έξυπνη ιδέα @Alkisd8!

Έχω δοκιμάσει σε παλαιότερα event αντίστοιχους συνδυασμούς και πιστεύω ότι θα είναι άκρως επιτυχημένη η σύναξή σας. 

Νομίζω ότι μετά από πολλά χρόνια, οφείλει και το whisky να πάρει στην Ελλάδα τη θέση που του αξίζει και να σταθεί επάξια πλάι σε τρόφιμα ή συνδυασμούς τροφίμων. Και φυσικά επέτρεψέ μου να σου πω να τολμήσετε και το επόμενο βήμα, να προχωρήσετε λίγο παραπάνω, γιατί καλός ο συνδυασμός με ιαπωνική ή άλλη κουζίνα, αλλά ο συνδυασμός με τοπικά προϊόντα (τυριά, αλλαντικά κλπ) θα το απογειώσει...

Το φωνάζω χρόνια :good2:

 Σ ευχαριστούμε φίλε!Το επόμενο βήμα που είπες ήδη ετοιμάζεται....Ούτε κοριό να είχες στα τηλέφωνα μας ...χαχα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alkisd8 said:

 Σ ευχαριστούμε φίλε!Το επόμενο βήμα που είπες ήδη ετοιμάζεται....Ούτε κοριό να είχες στα τηλέφωνα μας ...χαχα

κοριό δεν έχω, αλλά αν ανατρέξεις στο νήμα αυτό θα δείς τέτοιες, πολλές ιδέες ....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Την Παρασκευή στις 24/6 θα πραγματοποιηθεί event Whisky, Beer and Food Pairing το οποίο θα γίνει στο Meat House στον Γαϊτάνη στον Αί Θανάση

Το μενού θα περιλαμβάνει:

Πρώτο πιάτο : Camembert cheese με συνοδία χειροποίητη μαρμελάδα δαμάσκηνο και μαύρη μπύρα Doppleboc (η πρώτη ελληνική Doppleboc σε κυκλοφορία) από την Νομαδικη ζυθοποιία KENTAVROS CRAFT BEERS

Δεύτερο πιάτο:κομμάτια σπαλομπριζολας που έχει ωριμάσει για 1.5 μήνα σε Mortlach 12 με συνοδία Bowmore 12

Τρίτο πιάτο: κομμάτια σπαλομπριζολας που έχει ωριμάσει για 1.5 μηνα σε Teeling Amarone Wine Cask Finish με συνοδία Monkey Shoulder Smokey

Τέταρτο πιάτο: Dessert Νουγκατινα Τζηλας μαζι με ένα κομμάτι αμυγδαλωτο,συνοδία με Woodford Reserve

Κόστος συμμετοχής 38€

Ακόμη δεν το έχω ανεβάσει στο κοινό,παρά μόνο στα μέλη του KastoriaWhiskeyClub και εδώ σε περίπτωση που θέλει κάποιος πριν συμπληρωθούν οι θέσεις.

@valasios

Edited by Alkisd8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...