Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέο Online event


Recommended Posts

Μήπως να κάνω κάποια στιγμή split το θέμα, και να χωριστεί σε κανονικές εκδηλώσεις (όπως ξεκίνησε) και σε Online-Zoom meetings (όπως κατήντησε..)?

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου κάθεται κάπως η φάση, έστω κι αν έχω "γνωρίσει" πολλά νέα μέλη του φόρουμ με αυτό τον τρόπο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Celtic said:

Μήπως να κάνω κάποια στιγμή split το θέμα, και να χωριστεί σε κανονικές εκδηλώσεις (όπως ξεκίνησε) και σε Online-Zoom meetings (όπως κατήντησε..)?

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου κάθεται κάπως η φάση, έστω κι αν έχω "γνωρίσει" πολλά νέα μέλη του φόρουμ με αυτό τον τρόπο.

Μια χαρά. Μία νέα κατηγορία και είμαστε έτοιμοι. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Celtic said:

Μήπως να κάνω κάποια στιγμή split το θέμα, και να χωριστεί σε κανονικές εκδηλώσεις (όπως ξεκίνησε) και σε Online-Zoom meetings (όπως κατήντησε..)?

@Celtic τι εννοείς? Εγω ξεκίνησα με τον Ζεν τακούσο μαθαίνοντας κουνγκφού. Διαφορετική θεματολογία είχαμε μόνο στο προηγούμενο με τους αφους Ζαχαρία και την Μαρία Κυραλέου.

3 minutes ago, mallios said:

Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου κάθεται κάπως η φάση, έστω κι αν έχω "γνωρίσει" πολλά νέα μέλη του φόρουμ με αυτό τον τρόπο.

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο... όμως είναι επικοινωνία σε μια δύσκολη περίοδο. Θα το προτιμούσα πιο ουισκοκατάσταση, σαν το παιχνίδι που είχες πει ή ένα blind game on line ή οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίχτηκε νέο container για να μπορούμε να βρίσκουμε εύκολα τα Online events μας και να υπάρχει και διάκριση ανάμεσα στις ιντερνετικές μας εκδηλώσεις και τις εκδηλώσεις σε μαγαζιά κλπ.

Το παρόν νήμα άλλαξε και τίτλο ώστε να το χρησιμοποιούμε σαν πρόταση για νέα εκδήλωση Online.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 9:08 PM, tolisrocks said:

 λοιπόν εγώ νέος εδω προσπαθώ να καταλάβω τι θα γίνει ακριβώς στις 21/2 και πως θα συμμετέχω αν μπορώ φυσικά. 

@tolisrocks μόλις τώρα κάνω μεταφορές των posts στο νέο forum και είδα το μήνυμά σου. Καταρχάς σόρυ που δεν απάντησα. Στα events μας δεν υπάρχει κάποιος όρος ατόμων κλπ. Είναι ελεύθερα για όλους και όποιος θέλει έρχεται. Ο τρόπος είναι πολύ απλός, και στα online και στα events με παρουσία.

  • Στα events με παρουσία τα μπουκάλια τα βάζουν τα μέλη (μέχρι 6 με σειρά προσφοράς) εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων
  • Στα Online events μαζευόμαστε για συζήτηση κλπ και κάθε μέλος πίνει ότι θέλει (δεν στέλνουμε samples Κλπ - εκτός ελαχίστων περιπτώσεων, όπως στο event Που είχε θεματική αναφορά στο Lost Lake Distillery).
  • Γενικά προσπαθούμε να μην έχει κάποιο κόστος για τα μέλη.

Αυτά τα ολίγα και σε περιμένουμε στο επόμενο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Islaynder said:

@Celtic τι εννοείς? Εγω ξεκίνησα με τον Ζεν τακούσο μαθαίνοντας κουνγκφού. Διαφορετική θεματολογία είχαμε μόνο στο προηγούμενο με τους αφους Ζαχαρία και την Μαρία Κυραλέου.

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο... όμως είναι επικοινωνία σε μια δύσκολη περίοδο. Θα το προτιμούσα πιο ουισκοκατάσταση, σαν το παιχνίδι που είχες πει ή ένα blind game on line ή οτιδήποτε άλλο.

Εννοούσα διαχωρισμό μεταξύ των κανονικών τακτικών gatherings που είχαμε προ-Covid σε bars, μαγαζιά κλπ και των διαδικτυακών που ακολούθησαν, ανεξαρτήτως θεματολογίας ή μη. Όπως και έγινε.

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου για το "πιο ουισκοκατάσταση", ούτε για το οτι είναι μια μορφή επικοινωνίας, απλά εγώ δεν μπορώ να το χωνέψω όπως και να'χει. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Celtic pinned this topic
  • 2 weeks later...

Τελευταία στιγμή αλλά αφού ξεμπέρδεψα επιτέλους είπε να ρίξω την πρόταση για αύριο το βράδυ οποίος μπορεί να ζουμαρουμε🥃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uisge-Beatha said:

Τελευταία στιγμή αλλά αφού ξεμπέρδεψα επιτέλους είπε να ρίξω την πρόταση για αύριο το βράδυ οποίος μπορεί να ζουμαρουμε🥃

Εγώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uisge-Beatha said:

Τελευταία στιγμή αλλά αφού ξεμπέρδεψα επιτέλους είπε να ρίξω την πρόταση για αύριο το βράδυ οποίος μπορεί να ζουμαρουμε🥃

και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βλέπω μόνο 3 και ο κούκος (εγώ 😋) ενδιαφέρονται πάντως αν θέλετε εγώ μέσα και τετράδα θα παίξουμε online poker 😋🃏

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Παίδες βλέπω μόνο 3 και ο κούκος (εγώ 😋) ενδιαφέρονται πάντως αν θέλετε εγώ μέσα και τετράδα θα παίξουμε online poker 😋🃏

Εγώ το ουισκακι μου θα το πιω. Με παρέα (έστω κ με zoom) ακόμα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vaggelis82 said:

Εγώ το ουισκακι μου θα το πιω. Με παρέα (έστω κ με zoom) ακόμα καλύτερα!!

Οκ τότε θα στείλω λινκ στο viber forum group μια πού εδώ δεν συμπληρωσαμε το όριο 😀 οπότε να έχετε το νου σάς, είστε όλοι στο group έτσι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για όσα μέλη έχουν όρεξη να τα πούμε απόψε.

Topic: Ioannis Mallios' Zoom Meeting
Time: Mar 28, 2021 09:00 PM Athens

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/72821168600?pwd=LzlLMEhCUEVScUhjanJnOXUrckUyZz09

Meeting ID: 728 2116 8600
Passcode: HMWS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mallios said:

Για όσα μέλη έχουν όρεξη να τα πούμε απόψε.

Topic: Ioannis Mallios' Zoom Meeting
Time: Mar 28, 2021 09:00 PM Athens

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/72821168600?pwd=LzlLMEhCUEVScUhjanJnOXUrckUyZz09

Meeting ID: 728 2116 8600
Passcode: HMWS

Μέσα κ εγω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Μετά το sold out για το πρώτο μας event, συνεχίζουμε το αφιέρωμά μας στο Σουηδικό whisky, αυτή την φορά με το γνωστό σε όλους μας Mackmyra και φυσικά αρκετές εκπληξούλες.

Το event είναι ανοικτό σε όλα τα μέλη που θέλουν να δηλώσουν  ενώ θα υπάρχει κόστος για αγορά μπουκαλιών και samples / μεταφορικά, εφόσον χρειαστεί. 

Να ευχαριστήσουμε την αγαπητή @Ρένα που έχει ήδη προσφέρει για το συγκεκριμένο event.

Οι πιο πιθανές ημερομηνίες είναι η εβδομάδα μεταξύ 31.05 και 04.06. Παρακαλούνται όσα μέλη επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή για να υπολογιστούν μπουκάλια κλπ.

Δήλωση συμμετοχής για να προλάβουμε, μέχρι 04.05 ή μέχρι να συμπληρωθούν 20 άτομα (ότι έρθει πρώτο).

@Ρένα @mallios @Alkisd8 @DMTK  @anspan @SimoG @apo21 @Vaggelis82 @Corry Vreckan @valasios @Islaynder

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...