Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Cine-επιλογές


Recommended Posts

Theo, ξαναείδα προχτές το Violent Cop λόγω της άποψης σου και πρέπει να σου πω οτι κάτι δεν πάει καλά με σένα :D Το Zatoichi είναι ένας ουρανοξύστης πιο πάνω. Σχεδόν δεν βλέπεται ο "Μπάτσος".

Τι να κάνουμε... εμένα μου άρεσε!

Αντιθέτως, είδα μια ταινία που τη λάτρεψα, τη γούσταρα πολύ, σχεδόν την ερωτεύτηκα όπως τότε που είδα 1η φορά το Pulp Fiction.

Eίναι το ROCKNROLLA του Guy Ritchie, το συνιστώ βάζοντας του 5 αστέρια.

:D:D:D Αν σου πω ότι δεν το τελείωσα, θα το πιστέψεις... Αλήθεια σου λέω, φίλε (παρόλο που οι καπνισμένες κάννες και το snatch μου είχε αρέσει πολύ...)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D Αν σου πω ότι δεν το τελείωσα, θα το πιστέψεις... Αλήθεια σου λέω, φίλε

Kαλά είπα λοιπόν οτι κάτι δεν πάει καλά με σένα...... :lol: :lol:

Φίλε μου άρεσε πάρα πολύ, έχει μια pulpfictionίστικη χροιά και φυσικά το ανάλογο χιούμορ. Ο Guy ποιές άλλες ταινίες έχει κάνει??

Link to comment
Share on other sites

Καλά που το είπατε ότι μοιάζει με το pulp fiction για να μην το δω. Το σιχαίνομαι το pulp fiction, μια φορά που το είδα όταν είχε βγει και έκτοτε κάθε φορά που το πετυχαίνω στην τηλεόραση αλλάζω κανάλι με βδελυγμία.

Link to comment
Share on other sites

@ Celtic

1. Καπνισμένες κάνες (ή Lock, Stock and two Smoking Barrels) Πολύ καλό.

2. (Ελληνικό τίτλο δεν θυμάμαι) Snatch Πολύ καλό

3. Swept Away (remake της ταινίας "Η κυρία και ο ναύτης" με Madonna) Δεν βλέπεται...

4. Revolver δεν το έχω δει...

5. RocknRolla τα ίδια και τα ίδια και ματαξανα-ίδια Ουφ!

Η πρωτη του ταινία λέγεται Hard Case χωρίς λοιπά στοιχεία...

@ Wisdom μμμμ... τώρα εξηγούνται πολλά!!! (αστειεύμαι φυσικά :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Theo!!! Το Lock, stock.... δικό του είναι????

Φίλε μ'έφτιαξες, είδα τα trailer από Snatch και Revolver και πορώθηκα!!! Θα τα δω σίγουρα!!! :yahoo:

@Wisdom: με αναφέρεις στην υπογραφή σου, τώρα σου ανταποδίδω..... :tongue: (no hard feelings dude, ehh??? :) ) Kαι κάτι άλλο, δεν είπα οτι μοιάζει με το Pulp Fiction, τίποτα δεν μπορεί να μοιάσει στο Pulp Fiction, το Pulp Fiction είναι το απόλυτο ΕΡΓΟ!!!!! Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

:rofl: καλό, θα μπορούσα να το είχα βάλει και εγώ στη δική μου. Πάντως ήμουν προνοητικός κοντά 1,5 χρόνο πριν που έγραψα "σχετικό με whisky". Γιατί ψιλιαζόμουνα ότι δεν θα μπορούσα να ζητήσω και περισσότερα κοινά γούστα με έναν Παναθηναϊκό.

Άκου Pulp Fiction, μπρρρρρ, ούτε στον εχθρό μου δεν θα το συνιστούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διημερο αφιερωμα στο μεταμοντερνο ιαπωνικο σινεμα χθες και σημερα στην Αθηνα (το πηρε χαμπαρι κανεις? :( )...Στα διαλλειματα ,συμπαθεστατοι κιτρινομουτσουνοι απεσταλμενοι της ιαπωνικης πρεσβειας σερβιραν plum wine Kikkoman και Yamazaki 10 y.ο. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

:( )...Στα διαλλειματα ,συμπαθεστατοι κιτρινομουτσουνοι απεσταλμενοι της ιαπωνικης πρεσβειας σερβιραν plum wine Kikkoman και Yamazaki 10 y.ο. :yahoo:

GINGΚO δεν είχαν τα φιλαράκια σου :tongue::lol::tongue: ?.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου φαίνεται καλο σαν κωμωδία

το δεύτερο μου θυμίζει το Dirty Dozen και με ξενερώνουν οι "δανεισμοί"

αλλα έχει πολύ βία και αίμα ότι πρέπει για ρομαντικό outing ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eιναι καποιες ταινίες που ειναι ιδανικες για θερινό σινεμά, μπυρίτσα, ποπ κορν, τσιγαράκι και τα αστέρια.....

(για το τελευταίο - lost highway - καλό είναι να εχετε πρόχειρο και κανα cask strength...)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

:clapping::punk::fans::punk::clapping:

(μια άσχετη απορία το JD πως τα έχει καταφέρει να θεωρείτε rock and roll και όπου rockas η wild μέσα?)

πιστευω οτι οφείλεται α) στο παρουσιαστικό του (τετράγωνο ιδιόμορφο μπουκάλι και μαύρη εττικέττα) και β) στη μοναδικότητα του (ΟΚ, Tennessee είναι και το George Dickel αλλά δεν το ξέρει η μάζα)

Στο θέμα μας όμως τώρα, μια ταινία με θέμα ....τους ιεραπόστολους

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Eπιτέλους, ένα έργο και για μας :D Καλή φάση, ανυπομονώ!

:rolleyes: Άρε και να έρθει σε σινεμά στην Αθηνα :clapping:

Εδώ κάποιοι περνούν Glencairn σε θερινό και στην παραλια θα γίνει χαμός :thumbsup::drinks:

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο λοιπόν που χάραξε ο Alekos,Glencairn κ μινιατουρίτσα είναι ότι πρέπει για μέσα στην αίθουσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Celtic pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...