Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Swedish Whisky Night - Vol 2 - Wednesday 02.06 - 21:00


Recommended Posts

Μετά το sold out για το πρώτο μας event, συνεχίζουμε το αφιέρωμά μας στο Σουηδικό whisky, αυτή την φορά με το γνωστό σε όλους μας Mackmyra με αρκετές εκπληξούλες που έχουν ήδη κλείσει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ροκάρουμε!

Το event είναι ανοικτό σε όλα τα μέλη που θέλουν να δηλώσουν  ενώ θα υπάρχει κόστος για αγορά μπουκαλιών και samples / μεταφορικά, εφόσον χρειαστεί. 

Να ευχαριστήσουμε την αγαπητή @Ρένα που έχει ήδη προσφέρει για το συγκεκριμένο event.

Οι πιο πιθανές ημερομηνίες είναι η εβδομάδα μεταξύ 31.05 και 04.06. Παρακαλούνται όσα μέλη επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή για να υπολογιστούν μπουκάλια κλπ.

Δήλωση συμμετοχής για να προλάβουμε, μέχρι 04.05 ή μέχρι να συμπληρωθούν 20 άτομα (ότι έρθει πρώτο).

@Ρένα @mallios @Alkisd8 @DMTK  @anspan @SimoG @apo21 @Vaggelis82 @Corry Vreckan @valasios @Islaynder @dimitris73 @thanasist @DUCATI13 @Makis @tolisrocks @D.M.

 

Το κόστος αναμένεται να είναι στα 15 eur + μεταφορικά (για όποιον στείλουμε). Στο κόστος υπολογίζουμε 18 άτομα (δεν υπολογίζουμε τα μέλη που προσφέρουν τα μπουκάλια + samples). 

Το Line up θα έχει 5 διαφορετικά Mackmyra - προς το παρόν. 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mallios said:

Το Line up θα έχει 5 διαφορετικά Mackmyra - προς το παρόν. 

 

20 minutes ago, tolisrocks said:

...έχω μια μεγάλη περιέργεια για το high coast

και μάλλον θα συνεχίσεις να την έχεις :biggrin1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Κι εγώ σας θέλω, δεν μπορώ όμως μέσα απ'το γυαλί....

Έλα σπίτι να το κάνουμε από την ταράτσα!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω paste εδώ για να μην ψάχνουμε επάνω και χανόμαστε. 17 άτομα και πάμε μέχρι τα 20.

Ενδεχομένως να πάμε μέχρι τα 23 (απλά από το 500ml μπουκάλι θα βγει μικρή μερίδα - ανάλογα θα μειωθεί και το κόστος) αν επιθυμούν και συμφωνούν τα μέλη. Καταληκτική ημερομηνία οι 04.05.

=========================================================

Μετά το sold out για το πρώτο μας event, συνεχίζουμε το αφιέρωμά μας στο Σουηδικό whisky, αυτή την φορά με το γνωστό σε όλους μας Mackmyra με αρκετές εκπληξούλες που έχουν ήδη κλείσει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ροκάρουμε!

Το event είναι ανοικτό σε όλα τα μέλη που θέλουν να δηλώσουν  ενώ θα υπάρχει κόστος για αγορά μπουκαλιών και samples / μεταφορικά, εφόσον χρειαστεί. 

Να ευχαριστήσουμε την αγαπητή @Ρένα που έχει ήδη προσφέρει για το συγκεκριμένο event.

Οι πιο πιθανές ημερομηνίες είναι η εβδομάδα μεταξύ 31.05 και 04.06. Παρακαλούνται όσα μέλη επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή για να υπολογιστούν μπουκάλια κλπ.

Δήλωση συμμετοχής για να προλάβουμε, μέχρι 04.05 ή μέχρι να συμπληρωθούν 20 άτομα (ότι έρθει πρώτο).

@Ρένα @mallios @Alkisd8 @DMTK  @anspan @SimoG @apo21 @Vaggelis82 @Corry Vreckan @valasios @Islaynder @dimitris73 @thanasist @DUCATI13 @Makis @tolisrocks @D.M. @gtril @Nicolas @Chrisous

 

Το κόστος αναμένεται να είναι στα 15 eur + μεταφορικά (για όποιον στείλουμε). Στο κόστος υπολογίζουμε 18 άτομα (δεν υπολογίζουμε τα μέλη που προσφέρουν τα μπουκάλια + samples). 

Το Line up θα έχει 5 διαφορετικά Mackmyra - προς το παρόν. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δήλωση συμμετοχής για να προλάβουμε, μέχρι 04.05 ή μέχρι να συμπληρωθούν 20 άτομα (ότι έρθει πρώτο).

Ενδεχομένως να πάμε μέχρι τα 23 (απλά από το 500ml μπουκάλι θα βγει μικρή μερίδα - ανάλογα θα μειωθεί και το κόστος) αν επιθυμούν και συμφωνούν τα μέλη. Καταληκτική ημερομηνία οι 04.05.

==========================================================================================

Συμπληρώθηκαν 20 άτομα.  Ευχαριστούμε πάρα πολύ!

@Ρένα @mallios @Alkisd8 @DMTK  @anspan @SimoG @apo21 @Vaggelis82 @Corry Vreckan @valasios @Islaynder @dimitris73 @thanasist @DUCATI13 @Makis @tolisrocks @D.M. @gtril @Nicolas @Chrisous

Συμπληρώθηκαν και οι 2 extra θέσεις με @sir mihas και @mitsubae

===============================================================================================

Αύριο θα παραλάβω και τα μπουκάλια και θα ενημερώσω για το τελικό κόστος και το Line up. 

Sold-Out.jpg       whiskey1.jpg 

 

  • Like 4
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση μελών για το τελικό κόστος - πρόταση για τα μεταφορικά. 

Καταρχάς να ευχαριστήσουμε:

  • την @Ρένα που προσφέρει δύο από τα 5 μπουκάλια τα οποία θα δοκιμάσουμε
  • τον @DMTK που κάλυψε το κόστος για την προμήθεια των φιαλίδιων, και φυσικά
  • τον καλό μας φίλο @Nikos Dabarakis και την Cava Greco που για ακόμα μία φορά ήταν κοντά μας και μας βοήθησε στην προμήθεια των μπουκαλιών.

Για λόγους εύκολα κατανοητούς δεν θα σηκώσω την απόδειξη αγοράς στο forum. Όπως πάντα, οποιοδήποτε μέλος και ιδιαίτερα τα νεώτερα μέλη ( @Chrisous ) μπορούν να ζητήσουν και με χαρά να τους στείλω την απόδειξη.

Το συνολικό κόστος (με μία πρόταση δικιά μου για να μην είναι υπερβολικά τα μεταφορικά για κάποια μέλη αλλά και πιο εύκολος ο υπολογισμός - εκτός και αν υπάρχει αντίρρηση) είναι: 

  • 1 αποστολή Αυστρία (μόνο το 50% μας επιβαρύνει αφού θα φύγουν έτσι κι αλλιώς δείγματα στον φίλο μας)
  • 1 αποστολή για τα 3 μέλη Θεσσαλονίκη
  • από μία αποστολή για Κοζάνη, Κρήτη, Καστοριά, Σαντορίνη. 

Σύνολο μεταφορικών για όλες τις αποστολές 6x7 = 42 eur (περίπου). 

Τελικό ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος event ανά άτομο: 12 eur

Yπολογισμένο διά του 20 -  δεν πληρώνουν τα 2 μέλη πιο πάνω που συνεισφέρουν με μπουκάλια ή φιαλίδια - μαζί με τα συνολικά έξοδα αποστολών.

====================================================================================================================

@Ρένα @mallios @Alkisd8 @DMTK  @anspan @SimoG @apo21 @Vaggelis82 @Corry Vreckan @valasios @Islaynder @dimitris73 @thanasist @DUCATI13 @Makis @tolisrocks @D.M. @gtril @Nicolas @Chrisous  @sir mihas  @mitsubae

=====================================================================================================================

Όπως ξέρουν οι παλαιότεροι, οι αποστολές / παραλαβές θα γίνουν:

Οι νότιοι από εμένα, οι βόρειοι από @mitsubae  @DUCATI13 και τα υπόλοιπα μέλη εξωτερικού και επαρχίας αποστολή συστημένη με ΕΛΤΑ. 

Αν δεν υπάρχει καποια αντίρρηση, μπορείτε να μεταφέρετε σε εμένα είτε με revolut (όσοι με έχετε στις επαφές σας) είτε με paypal με το mail μου: jmallios70@gmail.com 

Αν κάποιο μέλος δεν έχει κάποια από τις πιο πάνω επιλογές, ας μου στείλει μήνυμα. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mallios said:

Για λόγους εύκολα κατανοητούς δεν θα σηκώσω την απόδειξη αγοράς στο forum.

Μπορείς να μην ανεβάζεις κ στο viber photo όταν πας Κύπρο??? Ε?!?!?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν ήδη οι πληρωμές, κάποιο σχόλιο ή άρνηση δεν υπάρχει, οπότε το κόστος είναι τελικό, 12 eur ανά άτομο. Καλόπιοτα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ είμαι από Σέρρες. Υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή? Αν αλλάζει κάτι στο κόστος, δεν έχω θέμα να πληρώσω το επιπλέον ποσό. 

Επίσης για την αναφορά περί απόδειξης, ούτε λόγος. Μπορεί πρώτη φορά να συμμετέχω ενεργά σε αγορά αλλά σας παρακολουθώ πολύ καιρό τώρα και έχω καταλάβει με τι ανθρώπους έχω να κάνω. Ευχαριστώ. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Chrisous said:

Καλησπέρα. Εγώ είμαι από Σέρρες. Υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή? Αν αλλάζει κάτι στο κόστος, δεν έχω θέμα να πληρώσω το επιπλέον ποσό. 

Επίσης για την αναφορά περί απόδειξης, ούτε λόγος. Μπορεί πρώτη φορά να συμμετέχω ενεργά σε αγορά αλλά σας παρακολουθώ πολύ καιρό τώρα και έχω καταλάβει με τι ανθρώπους έχω να κάνω. Ευχαριστώ. 

Φίλε μου ευχαριστώ/ουμε για την εμπιστοσύνη.  Έχουμε υπολογίσει το κόστος. Άλλωστε θα πάρεις και άλλα δειγματακια από ότι ξέρω.

Οπότε, 12 eur είναι το τελικό κόστος, αν δεν έχεις paypal, ενημέρωσε με 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τα παιδιά που ήδη έχουν κάνει την πληρωμή για το event και φυσικά την @Ρένα που ήδη κάλυψε και το κόστος για τα 2 μπουκάλια. Αν δεν κάνω λάθος αναμένω και τα πιο κάτω μέλη (paypal ή revolut).

Ευχαριστώ πολύ!

  @DMTK  @SimoG @Corry Vreckan   @dimitris73 @thanasist @DUCATI13 @tolisrocks @D.M. @gtril  @sir mihas  @mitsubae

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...