Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

SMWS - 3rd Athens The Gathering Event!!! 24.10.2021


Recommended Posts

Τα γράφω πάλι για να μην τα ψάχνουμε.

Μέχρι τώρα 43 και βλέπουμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, neferia said:

Καλησπέρα σε όλους/ες. Είδα φως...να μπω; :)

Φυσικά και να μπεις. Απλά (σε άλλο topic - στο καλωσόρισμα) πες μας και λίγα λόγια για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Τα γράφω πάλι για να μην τα ψάχνουμε μαζί με τους απλούς κανόνες (στο τέλος)

Μέχρι τώρα 45 και βλέπουμε!

(Υπάρχει πρόβλεψη για 2 ακόμα άτομα @Wisdom και @Islaynder που έχουν ενημερώσει ότι θα ενημερώσουν για να ενημερωθούμε προς ενημέρωση μας μέσα στην εβδομάδα) .

Συμμετοχή και οδηγίες.

  • Το μέρος είναι γνωστό, αν δεν το ξέρει κάποιο μέλος, θα το ανεβάσουμε μετά τις 17.10, που κλείνουν και οι συμμετοχές.
  • Τα μπουκάλια είναι μόνο SMWS και είναι προσφορά της The Scotch Malt Whisky Society, της ομάδας της HMWS που είναι μέλη της SMWS και άλλων μελών τα οποία είναι μέλη στο forum, καλεσμένοι και είναι μέλη της SMWS
  • Συμμετοχή (κόστος) δεν υπάρχει
  • Κάθε ένας / μια από εμάς πληρώνει για το φαγητό του (και το ποτό του - αν είναι άλλο εκτός από τα προσφερόμενα μπουκάλια SMWS)
  • Ισχύουν οι κανόνες για responsible drinking και η αυτοσυγκράτιση των μελών
  • Υπάρχει πρόβλεψη για εσωτερικό χώρο (ισόγειο) και εξωτερικό χώρο (πεζόδρομος)
  • Ισχύουν τα μέτρα Covid που έχει ανακοινώσει η Κυβέρνηση, οπότε τα γνωστά (εμβολιασμένοι και όσοι όχι, καλό είναι να έχουν self test ή ότι άλλο προβλέπεται - Η HMWS και το whiskyforum δεν θα κάνει έλεγχο για εμβολιασμό κλπ)
  • Ωρα προσέλευσης 12:30, μεσημεράκι 
  • Δεν είναι tasting event με την έννοια του κάθομαι και δοκιμάζω.
  • Είναι ένα event για να βρεθούμε, μιλήσουμε, να διασκεδάσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για το malt whisky
  • Με δεδομένο ότι υπάρχει μεγάλη προσέλευση, όλη η ομάδα παρακαλούμε να προσπαθήσουμε να αποφύγουμε τα samples. 
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Και θερμή παράκληση από εμένα, να μην υπάρξουν μπουκαλάκια για δείγματα. 

Είναι αρκετά άτομα οπότε δεν είναι ούτε δίκαιο ούτε εφικτό αν θα ήθελαν όλοι να πάρουν δείγματα 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω τα μέλη ότι για να διευκολυνθεί το μαγαζί, αφού ο μάγειρας θα έρθει για εμάς αρκετά νωρίτερα, θα υπάρχει συγκεκριμένο menu το οποίο έχει επιμεληθεί η Χαρά (τα παράπονα σε εκείνη) ώστε να μπορούμε να επιλέξουμε.

Η προσπάθεια έγινε για να είναι πιο εύκολο στον μάγειρα και να μην μπλέξουμε με πάρα πολλά διαφορετικά πιάτα που θα δηιουργήσουν μεγάλο φόρτο (χωρίς πραγατική ουσία).

Σας ευχαριστώ όλους και όλες για την κατανόηση και με το καλό από κοντά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2021 at 8:24 PM, mallios said:

(Υπάρχει πρόβλεψη για 2 ακόμα άτομα @Wisdom και @Islaynder που έχουν ενημερώσει ότι θα ενημερώσουν για να ενημερωθούμε προς ενημέρωση μας μέσα στην εβδομάδα)

Ευχαριστώ πολύ που με περιμένατε, αλλά δυστυχώς πλέον είναι οριστικό ότι δεν θα τα καταφέρω να έρθω.

Να (που θα) περάσετε υπέροχα και θα περιμένω να διαβάσω εκτενείς ανταποκρίσεις, tasting notes και να δω πολλές φωτογραφίες. Η εκπληκτική εκδήλωση στο Οινότρια είχε ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχυ και είμαι περίεργος να δω τι θα σκαρώσει τούτη τη φορά η SMWS Greece.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wisdom said:

Ευχαριστώ πολύ που με περιμένατε, αλλά δυστυχώς πλέον είναι οριστικό ότι δεν θα τα καταφέρω να έρθω.

Να (που θα) περάσετε υπέροχα και θα περιμένω να διαβάσω εκτενείς ανταποκρίσεις, tasting notes και να δω πολλές φωτογραφίες. Η εκπληκτική εκδήλωση στο Οινότρια είχε ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχυ και είμαι περίεργος να δω τι θα σκαρώσει τούτη τη φορά η SMWS Greece.

Φέτος αποφασίσαμε απλά να περάσουμε καλά. Ένα υπέροχο Line up με 12 διαφορετικά αποστακτήρια, 40-45 άτομα, διαφορετικός χώρος για να είμαστε άνετα και ελπίζουμε χαλαρή ατμόσφαιρα, στο πλαίσιο του χαρακτήρα του forum, της HMWS και της SMWS. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Celtic said:

Εγώ και καρέκλες να ρίχνει, τραπέζι έξω παρακαλώ....:)

Κι εμένα, βάλε με στο τραπέζι του @Celtic!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, Celtic said:

Εγώ και καρέκλες να ρίχνει, τραπέζι έξω παρακαλώ....:)

7 minutes ago, SimoG said:

Κι εμένα, βάλε με στο τραπέζι του @Celtic!

Δεν υπάρχουν κρατήσεις κύριοι!!! Οποίος πρόλαβε τον Κύριον είδε!!!! 

 

Ή αλλιώς.... Fight!!!!!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

20211024_123454.jpg

20211024_123510.jpg

Τι να λέμε τώρα....περάσαμε υπέροχα.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που ήρθαν.

Τα παιδιά που έκαναν πολλά χιλιόμετρα για να έρθουν, τον Tomas και τη Helen που ήρθαν από Σκωτία, τον @valasios (που είναι μεγάλη μορφή!!) τα παιδιά από το KWC ( @Alkisd8 πιστεύω να περάσατε καλά), τον @ipchrist και τα παιδιά απο τους whisky friends, τον @apo21 που μας βοήθησε και την ομαδάρα μας, τον καραφλοηγέτη μας @mallios, τον bro @DUCATI13 που έφερε αυτή την υπερουισκάρα που κέρδισε τις εντυπώσεις ( bunna λέμε και κλαίμε @Vaggelis82 :D), τον @thanasist και τον @o_koulos !!!

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

IMG_20211024_145702.jpg

Αυτά παθαίνει όποιος απειλεί με fight τους Κέλτες ......:biggrin1:

Εγώ φταίω που δεν σε άφησα να πιεις απο την λάθος κανάτα!!!!

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνομαι κουραστικός με τις ευχαριστίες, αλλά πραγματικά δεν με νοιάζει!! 

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που συνέβαλαν (είτε στην οργάνωση είτε με την παρουσία τους) να γίνει η συγκεκριμένη μάζωξη!!! Μακάρι να ηταν μαζί μας κ τα παιδιά που δεν μπόρεσαν να έρθουν. 

Ελπίζω όταν κανονίσουμε για προβατίνα να μπορέσουμε να μαζευτούμε όλοι (αλλιώς δεν θα μαζευτούμε ποτέ)

Υ.Γ bunna ruled (thnx @DUCATI13)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...