Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Του απομακρυσμένου ελέγχου το συναπάντημα. 29.11 / στις 9 όπως πάντα


Recommended Posts

Μεγάλη ημέρα η 29.11 γιατί συνδέεται άμεσα με μία εφεύρεση η οποία άλλαξε τον κόσμο όλο!

Μας επέτρεψε να απολαμβάνουμε το whisky μας απερίσπαστοι από άλλα θεματάκια, να καθόμαστε αναπαυτικά στην πολυθρόνα μας, να κάνουμε πράγματα που πριν ήταν κουραστικά και μας ενοχλούσαν. 

29.11.2015 γεννιέται ο Γιουτζίν Πόλεϊ, αμερικανός μηχανικός, εφευρέτης του ασύρματου τηλεχειριστηρίου της τηλεόρασης.

Βαθιά συγκινημένος προτείνω να τιμήσουμε την μνήμη του πίνοντας το αγαπημένο μας απόσταγμα. 

Πάμε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω βρήκες ακόμη μια δικαιολογία να πιούμε γουίσκι!!!(όχι ότι χρειαζόμαστε κιόλας...)Παιδιών επιτρέποντων θα κάνω το πέρασμα μου λογικά

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alkisd8 said:

Εγώ πάλι νομίζω βρήκες ακόμη μια δικαιολογία να πιούμε γουίσκι!!!

Καλά ρε @Alkisd8 !! Δηλαδή, πραγματικά τώρα... με έχεις για τέτοιον άνθρωπο?! απαπαπαπαπαπαπααααα αυτά τα νέα μέλη. 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mallios said:

Μεγάλη ημέρα η 29.11 γιατί συνδέεται άμεσα με μία εφεύρεση η οποία άλλαξε τον κόσμο όλο!

Μας επέτρεψε να απολαμβάνουμε το whisky μας απερίσπαστοι από άλλα θεματάκια, να καθόμαστε αναπαυτικά στην πολυθρόνα μας, να κάνουμε πράγματα που πριν ήταν κουραστικά και μας ενοχλούσαν. 

29.11.2015 γεννιέται ο Γιουτζίν Πόλεϊ, αμερικανός μηχανικός, εφευρέτης του ασύρματου τηλεχειριστηρίου της τηλεόρασης.

Βαθιά συγκινημένος προτείνω να τιμήσουμε την μνήμη του πίνοντας το αγαπημένο μας απόσταγμα. 

Πάμε λοιπόν.

Σιγά μη γεννήθηκε το 2015.

Να ονομάσεις το event "της παραπληροφορησης το κάγκελο" 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μέσα είμαι!

Ο Γιουτζίν Πόλεϊ είναι ιδιοφυΐα!

Σάββατο πρωί και είχε σε 5 κανάλια παιδικές εκπομπές, αυτός γνωστός για την οκνηρία του ανακάλυψε το τηλεχειριστήριο για να μην σηκώνεται από τον καναπέ να αλλάζει.

Ευχαριστούμε το 6χρονο παιδί θαύμα γι αυτή του την ανάκαλυψη. Μας έχουν βάλει τα γυαλιά  οι μικροί μπόμπιρες.

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mitsubae said:

Σιγά μη γεννήθηκε το 2015.

Να ονομάσεις το event "της παραπληροφορησης το κάγκελο" 

Αστα αυτά και λέγε! Θα μας τιμήσεις με την παρουσία σου?!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mallios said:

Αστα αυτά και λέγε! Θα μας τιμήσεις με την παρουσία σου?!

Τι να με κάνετε εμένα στο zoom? 

Η αρχοντομουτσουνάρα μου αξίζει στο live, στο διαζώσης πωσκατα το λένε....

Βέβαια, ελέω κόβιντος, έχω χαθεί και απο τα δια ζώσης...

Που θα πάει, θα σκάσω μύτη κάποια στιγμή...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά εις την αλλοδαπήν θα κάνω τη καρδιά μου πέτρα και θα πιω ένα δράμι. Τετάρτη δεν έχω προπόνηση, υδραυλικές διαρροές δεν προβλέπονται, αν δεν φύγω και κάνα ταξίδι θα είμαι παρών! Θέληση να υπάρχει :dash2:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Islaynder said:

Τετάρτη δεν έχω προπόνηση, υδραυλικές διαρροές δεν προβλέπονται, αν δεν φύγω και κάνα ταξίδι θα είμαι παρών! Θέληση να υπάρχει

Δευτέρα 29 bro......

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gtril said:

Κι εγω μεσα λογικά αλλα δεν θα μπορω να πιω γιατι θα ειμαι υπηρεσία!

Άλλος @Wisdom μας βρήκε! Ο ένας όποτε κάνουμε event έχει νηστεία και εσύ υπηρεσία.

Στο τέλος με βλέπω να κρατάω βιβλίο υπηρεσιών μελών σαν το "όργανο" στο στρατό και θα φωνάζει ο @DMTK Οργανοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο 🤣

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ioannis Mallios is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Ioannis Mallios' Zoom Meeting
Time: Nov 29, 2021 09:15 PM Athens

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/78383164354?pwd=cGxhVlQrSlh0Zm9IMGNVcVRhK011UT09

Meeting ID: 783 8316 4354
Passcode: HMWS

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και τον τελευταίο καιρό - σε αντίθεση με τις κανονικές - δεν λείπω από τις διαδικτυακές μας μαζώξεις, δυστυχώς σήμερα δεν θα μπορέσω να συμμετέχω, αν και το πάλεψα όσο μπορούσα. Χαιρετισμούς σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SimoG said:

Συγγνώμη παιδιά για την απουσία!

Κι εμείς συγγνώμη για την παρουσία... πάλι ταναπού τα κάναμε.

Περιττό να πώ πόσο χάρηκα και πόσο σημαντικό είναι (για εμένα) να τα λέμε έστω και On line. Η τεχνολογία βοηθάει, είπαμε και τα χρόνια πολλά στον καλό μας φίλο @anspan (να χαιρεσαι και τον μικρό) και ετοιμαζόμαστε τώρα για την Παρασκευή, αυτή την φορά εμβολιασμένοι και προετοιμασμένοι για.... Pizza καλλιτεχνική. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την απουσια μου αλλα λογο καιρού (θυελωδεις Ανέμοι 75χλμ/ωρα) μας ειχαν συνέχεια έξω επιφυλακη. Ελπιζω να περασατε ομορφα!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...