Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

27.02.2022 - Whiskyforum & HMWS πίτα - welcome 2022


Recommended Posts

9 minutes ago, Vaggelis82 said:

Ρε φίλε έχει γενέθλια η μάνα κ θα μας τραπεζώσει. Λογικά θα περάσουμε μια βόλτα πριν πάμε

Ωπα! Σε θέματα μάνας είμαι κάθετος. 

Θα πας στη μανούλα τέλος! 

Πολύχρονη, να τη χαίρεστε και να σας καμαρώνει! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Vaggelis82 said:

Ρε φίλε έχει γενέθλια η μάνα κ θα μας τραπεζώσει. Λογικά θα περάσουμε μια βόλτα πριν πάμε

Φέρε και τη μανούλα!!! Απλά πράγματα.

Μετά θα αναπτύξει το σύνδρομο της δικής μου μανούλας, που κάθε φορά που βλέπει φίλο μου λέει "παιδί μου έναν νορμάλ άνθρωπο δεν μπορείς να βρεις να κάνεις παρέα?"

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι μη χάσουμε το μέτρημα:

Σύνολο 22-28 μέχρι τώρα χωρίς του καλεσμένους. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mallios said:

Πάμε πάλι μη χάσουμε το μέτρημα:

Σύνολο 22-28 μέχρι τώρα χωρίς του καλεσμένους. 

Ίσως έρθει άλλος ένας και ίσως έρθει κι άλλος επιπλέον του ενός !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ. Θα φύγω για τα Λονδίνα. Το γράφω για να ξέρετε ότι πολύ ήθελα να είμαι, και προφανώς αν ήμουν Αθήνα θα ερχόμουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mitsubae said:

Καλημέρα. Σήμερα πρέπει να δώσουμε αριθμό ατόμων στο μαγαζί. 

Παρατηρώ πολλές απωλειες... Για παμε

φαντάζομαι τα παιδια δεν τα δηλώνουμε σαν ατομα σωστα?

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, thanasist said:

φαντάζομαι τα παιδια δεν τα δηλώνουμε σαν ατομα σωστα?

 

Θεωρώ πως ένα μωρό η ένα παιδάκι μέχρι 8 χρόνων δεν πιάνεται... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμείς με τα μεχρίς στιγμής δεδομένα 13:00 περίπου θα είμαστε εκεί αν δεν χαθεί το gps . ισχύει η ώρα και το μέρος σωστά; εχει εύκολο παρκινγκ κυριακές μεσημέρι η περιοχή;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, o_koulos said:

εμείς με τα μεχρίς στιγμής δεδομένα 13:00 περίπου θα είμαστε εκεί αν δεν χαθεί το gps . ισχύει η ώρα και το μέρος σωστά; εχει εύκολο παρκινγκ κυριακές μεσημέρι η περιοχή;

Καλημέρα. Έχει στα τριγύρω στενά. Αν έρθεις από Αττική Οδό είναι το πιο εύκολο. Βγαίνεις Λεωφόρο Πεντέλης  και είναι στα 500 μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ δεν θα καταφέρω να παραβρεθώ. Ελπίζω του χρόνου να έρθουμε οικογενειακώς...

Καλά να περάσετε!!! Περιμένω φωτογραφικό υλικό, κοντεύω να ξεχάσω τις φάτσες σας!!!

  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τις πολλές και εκλεκτές απουσίες. Μαλαματίνες θα πίνουμε αύριο? Θα φέρω λοιπόν ένα μπουκάλι.

Μπορεί το φόρουμ μας στην ουσία να είναι για μπέργκερ και ψησταριές, αλλά λόγω ονόματος καλό είναι να κρατάμε τα προσχήματα! :jump:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Wisdom said:

Τελικά θα έρθω μόνος μου. Θα κάνω τη χάρη στον @SimoG να κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι, μόνο και μόνο επειδή συμπαθώ τη γυναίκα του.

Είσαι ευπρόσδεκτος αν και θα χάσουμε την ωραία παρέα της πάντα χαμογελαστής γυναίκας σου και θα μας μείνει ο βασιλιάς της γκρίνιας! 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, SimoG said:

Κρίμα για τις πολλές και εκλεκτές απουσίες. Μαλαματίνες θα πίνουμε αύριο? Θα φέρω λοιπόν ένα μπουκάλι.

Μπορεί το φόρουμ μας στην ουσία να είναι για μπέργκερ και ψησταριές, αλλά λόγω ονόματος καλό είναι να κρατάμε τα προσχήματα!

Έχω προγραμματίσει να φέρω ένα απλό μπουκάλι με καλές όμως κριτικές. Να το δούμε τι λέει. 

 

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια χρονιά τα περάσαμε όμορφα

 

καλή παρέα, κουβέντα για διάφορα , μερικά whisky για δοκιμή , και πολλές φωτογραφίες που θα ανεβάσουν οι ειδικοί .

 

και σε άλλα με υγεία αγαπητοί συνφορουμίτες

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

HMWS & Whiskyforum.gr Βασιλόπιτα 2022

1. Raasay Hebridean Single Malt Scotch Whisky, 3yo, 46.4%, Batch R-01, Casktype: Rye Whiskey, Chinkapin oak, Bordeaux Red Wine  (@DUCATI13)

2. Dingle Single Malt Irish Whiskey, 46.5%, Batch No.2, 2nd Small Batch Release, Bourbon, Oloroso & PX Casks, Bottle No0430  (@DUCATI13)

3. Mackmyra Intelligens AI:02, 46.1%, Sweden, Bottled 2021  (@DUCATI13)

4. Monkey Shoulder Batch 9, 40%, Smokey Monkey, Blended Malt   (@DUCATI13)

5. James Eadie's Trade Mark X, 45.6%, Blended Scotch, Bottled 2017  (@thanasist)

6. Glenmorangie The Tayne, 43%, Amontillado Sherry Cask Finish  (@SimoG)

7. Smokehead Rum Rebel, 46%, Ian Macleod, Bottled 2020, Rum Cask Finish  (@DUCATI13)

8. SMWS Clementine Confit 10yo, 50%, Blended Batch 12  (@anspan)

9. Bruichladdich The Classic Laddie, 50%, Scottish Barley, Unpeated Islay Single Malt  (@mallios)

10. Bruichladdich Bere Barley 2010, 50%, 8yo, American oak casks  (@mitsubae)

11. Glenburgie 2007 Hunter Laing, Hepburn's Choice, 12yo, 46%, Wine Cask  (@Dino Eco)

12. Glenmorangie 14yo, 46%, The Quinta Ruban, Aged in American Oak Bourbon, Ruby Port Cask Finish  (@apo21)

13. Caol Ila 2010 Wilson & Morgan, 10yo, 57.1%, WM Barrel Selection, Third Fill Oloroso Sherry Cask Finish (@Ρένα)
 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...